Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Завръщане към класиката http://s19.postimg.org/dkg5m5tip/ubuntu12_02mate.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ей тъй си го направих аз !

Честно да ви кажа тоя минт на дебиан работи много добре на моя слаб и стар лаптоп.  Имам постоянно проблеми с ACPI  , suspend  и Fn бутоните ама се отказах да се боря ...

post-309370-0-15132300-1397212753_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Експеримент със нов команден промпт за шела ZSH (за bash не работи).

Промпта е в два варианта, като единият вариант поддържда Powerline и пачнати шрифтове. Също има минимален съпорт за git, като показва git/branch в репото което се намирате, отделно съм добавил различни опции,  в черно са подразбиране (date, time, hostname, full_path, username, tty ...),  но лесно могът да бъдат заместени със други от листата в кода. 

Нормален вариант.

Публикувано изображение

За powerline потребители (нуждаете се, от пачнат шрифт със специалните символи)

Публикувано изображение

Забравих за кода :), ето тук https://gist.github.com/ivoarch/10551997

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей да ми го разкараш тоз Питон 3 че тези дето са със Питон 2 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей да ми го разкараш тоз Питон 3 че тези дето са със Питон 2 :)

Не е нужо, тази линия е само в случай за python3, ако ти ползваш python2 просто я коментирай или не и обръщай внимание. Тъй като powerline пакета идва в два варианта за python3 и python2. Друго ако няма да ползваш Powerline няма да ти трябва нито едно от двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужо, тази линия е само в случай за python3, ако ти ползваш python2 просто я коментирай или не и обръщай внимание. Тъй като powerline пакета идва в два варианта за python3 и python2. Друго ако няма да ползваш Powerline няма да ти трябва нито едно от двете.

Да де ама ако имам (а аз има ) Питон 2 и със тоз Питон 3 се пре****ват работите.На мен ми е ясно че трябва да сложа коментарче ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де ама ако имам (а аз има ) Питон 2 и със тоз Питон 3 се пре****ват работите.На мен ми е ясно че трябва да сложа коментарче ;)

А,да така е, ем най добрe да се коментира със питoн 2, не съм изпробвал със 2-ката как стоят нещата.

Понеже си инстaлирах пакета python-powerline за питон 3, и като немам проблеми си карам със него (пък и само експериментирах със powerline те са повече за Vim, а аз съм Емакс User :P, не ползвам такива газарии :P, ползвам си моя си промпт). Но иначе в моята kошница имам инсталирани също питон 2 и3.

edit: Но иначе май най накрая нaмерих моя шрифт Anonymous Pro , след като си пoиграх със Monaco и Menlo,  Anonymous Pro 13 седи уникално на малък екран, също кирилицата се изписва много добре. 

edit:

Ако ви интересуват ,настройките на шрифта плус цветове и други екстри, оt моя теrминал 

се намират тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеkubuntu.png Кубунту и от мен. 

Черен Wall, браво :) , и аз не си падам по тази част.

Sublime-text ли си ползваш?

Иконките много нe са мой стил, но щом нa теб си ти харесват.

Червеното/розово квадратче, със онова между AC ? DC за какво е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иконките какви са?Faenza?

Nitrux os icons

Sublime ползвам само за някой малки редакции или нещо набързо. За сериозна работа PyCharm

Бутона е за power off.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Арч линукс

Аз лично бих сложил Гном шел. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесва ми Арч:

Публикувано изображение

Но не си се изразил правилно. Със същата сила можеше да е Кубунту, или пък Слак :)

Редактирано от Mozo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей голяма кавга ;)

Tux, готино инфо!

Аз само бих заменил името на ОС-та, да се показва горе над Arch: , мисля, че така ще се чете по-добре.

Vim, готино - и цветовете са яки!

Едиствено не ме кефи шрифта (monospace) в панелите и иконите на десктопа, има доста растояние между буквите и не изглежда добре. Бих го заменил със друг шрифт пак mono, например Dejavu mono или друг... ще изглежда много по яко.

Иначе compile time си е класика (кефи ме) особенно когато го виждам във Слака :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност и на мен ми харесваха повече със Dejavu но защо сложих consolas питай ме и не мога да ти отговоря ;)

пс

Всъщност arch не е нужно да се показва защото uname е със опция -m 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...