Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

cybercop
 Сподели

Препоръчан отговор

Само, заради дистрото, и шела който ползваш БРАВО!!

ZSH е за маняци bash е за ламери :>

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Какъв е тоя трибуквен в третия скрин!?ЛОЛ

Не знам, играта е Left4Dead2 а тоз хуй не знам от къде се появи, влизах в едни моднати сървъри та май от там остана ;D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Буахаххахаа... бой с .уйя докато умрат!

Остави майтапа ама тоз хуй силно бие :D :D :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко класика със CDE във Centos, след една камара гимнастики, най накрая го подкарах :)

А кажете ся, некой може ли да се сети на кое DE прелича ?

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това прилича на  много ранна алфа версия на Мac от 1983 година. Иво направо ти се чудя как ти се рзправя да хвърляш  толкова усилия за подобна визия на  десктопа си. Както и да я гледам тая визия е  много грозна и неудобна  за каквото и да е.  Такава визия ще е оправдана  ако 100 MB памет струват 1000 лева примерно . При положения,че  на компютър за 50 лева може да се инсталира  всяка една съвременна графична среда  не намирам резон да се ползва нещо такова.Такава визия би подхождала на някоя  конзола за оправление на  компютаризиран струг или фреза в завод. Предпочитам MC от конзола  да ми е на десктопа отколкото това сиво петно.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иво кви са тия архаични декстопи,то Джам две иляди по-красив  :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 3.11 :)

Не, въпреки че незнам кое е тва 3.11 гноме ли :)

Това прилича на  много ранна алфа версия на Мac от 1983 година. Иво направо ти се чудя как ти се рзправя да хвърляш  толкова усилия за подобна визия на  десктопа си. Както и да я гледам тая визия е  много грозна и неудобна  за каквото и да е.  Такава визия ще е оправдана  ако 100 MB памет струват 1000 лева примерно . При положения,че  на компютър за 50 лева може да се инсталира  всяка една съвременна графична среда  не намирам резон да се ползва нещо такова.Такава визия би подхождала на някоя  конзола за оправление на  компютаризиран струг или фреза в завод. Предпочитам MC от конзола  да ми е на десктопа отколкото това сиво петно.

Да прелича малко ,но не за него става въпрос :)

Относно това как ми се занимава, да кажем че просто  ми е интересно, да подкарвам такиви антики.

Пък и това е страхотна визия за времето си, едно време с това бачкаше RedHat ,Solaris даже акo не знаете и Debian беше искарала по едно време Live CD  със CDE.  П.С незнам до колко официално беше но имаше.

Също мисля, че и Knoppix го въртеха, но не съм сигорен.

Наистина в днешни дни е, вече трудно да се ползва, или поне трябва да хвърля доста усилия , да го накарам да работи както аз искам. Но това по скоро, бе опит да го подкарам под Centos и да съжева RedHat-ската визия от едно време :). Пък и да си поиграя с тази антика, чуството не е за изпускне :)

Относно на кой прелича

================

Нa XFCE - Едно време XFCE е било създадено с цел да работи като CDE, то е негов съвремен клон.

Повече тук

Снимка от wikipedia - XFCE 3

Ако откриете, и по стари снимки от версиите 1,2 ще видите че си приличат още повече.

Публикувано изображение

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След доста мързел и нежелание да сменя грозното КДЕ, най-накрая реших да го направя и не съжалявам ни най-малко.

Публикувано изображение

За сравнение всичко работи много по-бързо, няма да чакам гърбавия делфин да се чуди дали да зареди или не.. Забравих за това че КДЕ също не поддържа MTP.

Редактирано от Rosen88 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То compiz не е ли излишен при KDE?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

То compiz не е ли излишен при KDE?

Може и да е излишен. Но, виждам, че навсякъде пише Xfce. А, машината изобщо не ги усеща.

Интересно, колко години минаха от създаването на този композитен мениджър, а все още ефектите са толкова въздействащи. Преди години, доста хора именно с тях свързваха Linux. Windows XP срещу Gnome 2 + Compiz беше шокираща разлика. 

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е излишен. Но, виждам, че навсякъде пише Xfce. 

Аз питах принципно,видях ,че е XFCE  ,а и колегата спомена ,че му е омръзнало KDE.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

KWin си има достатъчно ефекти. Доколко са равностойни или превъзхождат тези на Compiz, който вече поостаря, не мога да кажа. Но, ако ползваш KDE e нормално да генерираш ефектите със собственият й композитен мениджър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

KWin си има достатъчно ефекти. Доколко са равностойни или превъзхождат тези на Compiz, който вече поостаря, не мога да кажа. Но, ако ползваш KDE e нормално да генерираш ефектите със собственият й композитен мениджър.

Kwin по нищо не превъзхожда компиз. Бъгав е товари видеокартата и процесора често пъти защото не може да използва хардуерното ускорение по най-добрия начин, докато Компиз няма тези ядове а откъм циганията има много повече. Аз само за тръпката го пуснах да си припомня когато бях по-млад как се кефех :D

А и си е добре да се върна пак удома (гном xfce)

Редактирано от Rosen88 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

KDE грозен :ohmy: Всички линукс графични среди изглеждат като недоносчета в сравнение с KDE. Да, има трески за дялане, но са най-малко. Cinnamon ми вдъхва доста надежда, но все още се случват бавно нещата и при него, а и не е имплементиран като хората при Arch. Не, че ще сменя KDE, но ще си ги сложа и двете и ще си ги ползвам с кеф.

Нищо грозно не виждам тук, дори напротив:

Публикувано изображение

Е, да, признавам - предпочитам nemo пред dolphin, но няма пълно щастие :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май нещата трябва да се казват "Право куме в очи"  щото иначе не  разбирате и си зарявяте главата в пясъка.  Да ви е направило впечатление колко мизрно е скролването във сайтове без значение от  дистрото и средата в линукс ? Да ви е направило впечатление зависването на таск менажера в КДЕ и  замръзналите проценти на натоварването на процесора отдолу в лентата? Да ви е направило впечатление калпавото  и  лагващо преоразмеряване на прозорците в КДЕ ? Да ви е направило впечатление как като се отвори менюто  на КДЕ и не може да се навигира прецизно както е да речем в 7-цата ? Да ви е направила впеатление печатната грешка в  менажера  на драйвери в Убунту  и Минт ?  Има и още  неща дето седят от 2  години насам и не са мръднали и на  милиметър,но  ще спра сега до тук .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май нещата трябва да се казват "Право куме в очи"  щото иначе не  разбирате и си зарявяте главата в пясъка.  Да ви е направило впечатление колко мизрно е скролването във сайтове без значение от  дистрото и средата в линукс ? Да ви е направило впечатление зависването на таск менажера в КДЕ и  замръзналите проценти на натоварването на процесора отдолу в лентата? Да ви е направило впечатление калпавото  и  лагващо преоразмеряване на прозорците в КДЕ ? Да ви е направило впечатление как като се отвори менюто  на КДЕ и не може да се навигира прецизно както е да речем в 7-цата ? Да ви е направила впеатление печатната грешка в  менажера  на драйвери в Убунту  и Минт ?  Има и още  неща дето седят от 2  години насам и не са мръднали и на  милиметър,но  ще спра сега до тук .

Има има.... http://www.kaldata.com/forums/topic/227630-linux-%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F-3/page-13#entry2886609 :ph34r:

Ко да праиш, шанс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

KDE грозен :ohmy: Всички линукс графични среди изглеждат като недоносчета в сравнение с KDE. Да, има трески за дялане, но са най-малко. Cinnamon ми вдъхва доста надежда, но все още се случват бавно нещата и при него, а и не е имплементиран като хората при Arch. Не, че ще сменя KDE, но ще си ги сложа и двете и ще си ги ползвам с кеф.

Нищо грозно не виждам тук, дори напротив:

Публикувано изображение

Е, да, признавам - предпочитам nemo пред dolphin, но няма пълно щастие :D

Ами грозотия си е.. Няма никаква гъвкавост, даже се чудя как 1 година изкарах с КДЕ 4 на компютъра си, имайки в предвид че винаги съм работил с Гном или XFCE.

Да не говорим колко лоша е интеграцията на КДЕ, най-вече на прословутия делфин, един обикновен потребител например дали ще разбере коя папка е неговата домашна като отвори нали уж домашната папка, там има преки пътища от типа root които всеки би си помислил че няма работа там, но уви влиза там и започва да търси къде му е домашната папка. За ужасния лаг вече се спомена не само от мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лаг никога не съм имал при KDE, нямам представа. А тези линкове са супер удобни и ги ползвам постоянно, не ги приемам като недостатък :)

Дразнещо е, че няма My computer изглед като всички други, но...

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лагове и аз не съм имал,не ми е увисвала системата с моята мизерна видео карта дето е 64 мб  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване