Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Викаш омръзнало ти било КДЕ :)Аз пъм минах от XFCE на KDE ... lol

Нетрънър 14, все си викам няма как да стане по-добре от това и всеки път става все по и по, че най баш :)Кайро дока си е от мен добавен за глезотия 

http://youtu.be/k5t3Qnedt2U

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tails - операционната система на Edward Snowden

Публикувано изображение

На практика е изпилен Debian с Gnome 2. Мимикрията идва от LunaXP тема срещу нежелани погледи. Ползва Tor, който на всяка нова заявка те размята на нов адрес. Google не спят. Те не вярват на user-agent и през ajax сверяват navigator. Надушат ли разминаване, предполагам и парсват локализацията и веднага те режат, като блокират акаунта и ти плюят контролни въпроси.

Поглед отвътре. Идва с четири независими профила. Главен е амнезия.

Публикувано изображение

Ръчкане из него иска супер привилегии. Невъзможно е местене на файлове между профилите, като Tor е зацепен към първия. Може да сърфирате с "обикновен" браузър, но веднага сте предупреден при старта.

Системата не предлага инсталация на твърд диск, но може на sd-карта, същата флашка (носител на живия диск) или втора флашка. В ляво зацепих контекстното меню.

Публикувано изображение

Работи сравнително пъргаво за бавната ми флашка. Предлага виртуална клавиатура. Втората особеност е, че ползва secure-delete пакета. При изключване на компютъра, тази утилка трие рам паметта, след което я пълни с нули. Било срещу възстановяване на съдържанието в паметта, дори след изключена машина. Разбирай, изключвате си компютъра. Бива откраднат, сваля се рам-паметта и се разчита последното състояние. Обаче грънци, едни набити нули там. Конспирация.

Публикувано изображение

успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tails - операционната система на Edward Snowden

успех

Готино дистро, едно време ми го препоръчваха за deeb web, и го бех пробвал от vbox.

Ако не се лъжа, всичко си беше нагласено, та като заредиш системката, да може веднага да се насладиш на анонимното сърфиране, абе манияшка работа :), наистина.

Относно Xп темата, без коментари :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Публикувано изображение

Ето КДЕ и никак не е лошо УСУ 9.

Редактирано от evgeny81 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ето КДЕ и никак не е лошо УСУ 9.

Де се губиш бе? :D Толкоз пъти като те видя из фейсбук пиша ама не се сещаш да отговориш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Уникално яко дистро, за първи път направо изтрих windows и преминах изцяло на linux :)

Редактирано от DELUXe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Уникално яко дистро, за първи път направо изтрих windows и преминах изцяло на linux :)

Това с времето как го направи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с времето как го направи ?

System settings / Applets и си сваляш Weather после дясно копче и Add to panel.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KDE взе да ме кефи повече, може си слагаш различен тапет на всеки десктоп и има опция даже за видео да си троснеш като тапет ако ти се прииска, но на мен ми товари и не го пускам :)http://youtu.be/R2oHaPsH3_0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Яко е, да, но е още доста прясно. Липсват му къп къстъмайз опции. Иначе и аз имам надежда в Cinnamon, но в момента няма кой да бие KDE по къстъмайзабилити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гергине, спри се с тоя Арч и КДЕ, че смърди вече... :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от кога  смяната на иконите,тапета и конки стана къстъмайзване ? Според това къв ви е компа такава ще  ви е десктоп средата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яко е, да, но е още доста прясно. Липсват му къп къстъмайз опции. Иначе и аз имам надежда в Cinnamon, но в момента няма кой да бие KDE по къстъмайзабилити. 

Еи и какво?

Има 1000 опции, ДОБРЕ, но като тръгнеш да го тунинговаш, винаги го докарваш до само едно,WINDOWS7 :P

И пак ли почна с твойте къстъмБайзамБАЙбилити , за  нищо не стават :) щом един външен вид, неможе да му набараш като хората на това KDE :)

Къстъмайза e в кода,  @Mozo! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от кога  смяната на иконите,тапета и конки стана къстъмайзване ? Според това къв ви е компа такава ще  ви е десктоп средата.

Хич, ама хич не говоря за това. На всяка една графична среда могат да се правят тези неща, но не говорим за това. Просто Cinnamon все още е постен откъм опции. Както вече споменах, харесвам Cinnamon, така че стига подскачахте без да ви натискат.

Еи и какво?

Има 1000 опции, ДОБРЕ, но като тръгнеш да го тунинговаш, винаги го докарваш до само едно,WINDOWS7 Публикувано изображение

И пак ли почна с твойте къстъмБайзамБАЙбилити , за  нищо не стават Публикувано изображение щом един външен вид, неможе да му набараш като хората на това KDE Публикувано изображение

Къстъмайза e в кода,  @Mozo! Публикувано изображение

Мразя Win 7 ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто Cinnamon все още е постен откъм опции. Както вече споменах, харесвам Cinnamon, така че стига подскачахте без да ви натискат.

Мразя Win 7 Публикувано изображение

Ок, но не трябва да си мислиш, че многото опции които един софтуер има е, нещо много хубаво.

В повечето случаи оставайки потребителите в обща конфигурация, която предлага ясен и последователен интерфейс e много по удобно, отколкото, купища опции, с които може да персонализираш какво ли не.  Така по този начин, много лесно потребителите могат да попаднат в беда, ако не знаят какво прават по опциите, и точно за това този софтуер се счита за по несигорен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адаш те пусна с Тайма да оптимизираш моя лаптоп :))))))))))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, но не трябва да си мислиш, че многото опции които един софтуер има е, нещо много хубаво.

В повечето случаи оставайки потребителите в обща конфигурация, която предлага ясен и последователен интерфейс e много по удобно, отколкото, купища опции, с които може да персонализираш какво ли не.  Така по този начин, много лесно потребителите могат да попаднат в беда, ако не знаят какво прават по опциите, и точно за това този софтуер се счита за по несигорен.

Липсата на избор винаги е минус :) Особено не обичам някой да ми казва какво ми харесва. Аз най-добре знам какво ми харесва и ако не искам примерно show desktop да ми е вдясно, а искам да е вляво, значи така искам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе Мозо, ти да не си някой ........ ? Не знаеш ли български че все ползваш някви смотани чуждици ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мозо  сега Ейпъл показаха новата визия на 10.10 версията  и хората са с противоречиви мнения  харесва-не харесва  ама  ще им се наложи да свикнат за 3 дена кое им е от ляво и кое е от дясно. А и хора дето са свикнали с едно подреждане  през годините трудно може да ги зарибиш с нещо иновативно.Смяната на няколко менюта  от ляво в дясно не е критерия  за една среда дали е функционална. Ако  работата ти го налага  ще свикваш с каквото се налага и няма да мрънкаш грам. Във линукс има 3 среди дето си заслужават усилията а другото е абсолютен бълвоч и талаш от който няма никаква файда. Щом една среда е лека значи е с орязани функции както го е доказала практиката. Ей го Иво сега  ще си прекомпилира системата за да  извади  с 50мб рам по-малко и със спестената рам ше си свари чорба сигурно ?

Вместо да бълват всевъзможни хибриди няма да е лошо да си седнат на задниците тия  дизайнери  и да  направят поне 2  десктоп среди  като хората.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе Мозо, ти да не си някой ........ ? Не знаеш ли български че все ползваш някви смотани чуждици ?

Кеф ли ти е да тролиш?

Мозо  сега Ейпъл показаха новата визия на 10.10 версията  и хората са с противоречиви мнения  харесва-не харесва  ама  ще им се наложи да свикнат за 3 дена кое им е от ляво и кое е от дясно. А и хора дето са свикнали с едно подреждане  през годините трудно може да ги зарибиш с нещо иновативно.Смяната на няколко менюта  от ляво в дясно не е критерия  за една среда дали е функционална. Ако  работата ти го налага  ще свикваш с каквото се налага и няма да мрънкаш грам. Във линукс има 3 среди дето си заслужават усилията а другото е абсолютен бълвоч и талаш от който няма никаква файда. Щом една среда е лека значи е с орязани функции както го е доказала практиката. Ей го Иво сега  ще си прекомпилира системата за да  извади  с 50мб рам по-малко и със спестената рам ше си свари чорба сигурно ?

Вместо да бълват всевъзможни хибриди няма да е лошо да си седнат на задниците тия  дизайнери  и да  направят поне 2  десктоп среди  като хората.

Ама те Епъл потребителите са си най-хард зомбитата. Ще свикнат, защото е супер гъзарско да имаш Епъл. Ако компютрите с Линукс се продаваха за по 3000 бона, като в същото време хардуерът им не надвишава 100 кинта, вярвай ми, всичко живо щеше да използва Линукс. Тя простотията и гъзарията по хората ходи. И да, хората затова ползват Хром, защото просто не им пука - един квадрат, с два таба, нищо друго. Е, на мен пък не ми харесва така. Искам да си аранжирам бутоните и менютата така, както на мен ми харесва. Правото на избор винаги е плюс и никой не може да ме убеди в противното. Иначе си ставаме жив комунизъм. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей човек трябва да има стандарт за нещо щом то ще претендира да е масово. Сега тия дето пишат програмите за линукс  трябва  да наблъскат  всичките библиотеки,че да може да  работи софтуера на всеки десктоп. В противен случай имаме 100 плеара дето правят едно и също и 100 записващи програми пак със еднаква функционалност.  Такова  разнообразие трудно се съпортва от дето и да го погледнеш. Осяват се  най добрите приложения  и се  оптимизират за 3 графични среди във които е  дадена възможност на потребителя да си пренареди нещата като кубчето на рубик и толкова. КОйто иска ползва готовия шаблон а който не иска сяда и за 1 час си пренарежда нещата  . Освен  лицензията  има ли екипи от хора дето да проверяват   какво излиза към потребителите като прудукти или сме на женския пазар и всеки си е сложил сергия и предлага това или онова пък потребителя решава  кво да си вземе. Решения се взимат на база опит,знания и умения  които  масата народ не ги притежават  и разчитат на умните глави да им посочат пътя и начина  .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да троля ? Просто те питам не можеш ли да говориш на български. Имаме много по-богат език от шибаните англета. А и за да те разбират всички. Това което правиш е все едно да пишеш с лайна по стената, някак ще разбереш какво се има в предвид но не е приятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтъркани лафчета от 20 - ти век. Пиша си съвсем нормално, доста грамотно, смея да твърдя. Просто понякога се налага някоя и друга чуждица в контекста на разговора. Да спра да казвам телевизор, магнетофон, телефон, радио и пр, защото са чуждици? Я се стегни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...