Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

madbox 14.04 + lxpanel на Asus Eee PC 1001PX

Публикувано изображение

и KDE Plasma 5 на настолния

Публикувано изображение

Редактирано от yogle (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Демонстрация на sos-easy-install версия 2.7 (най новата) . Променен е интерфейса на приложението  . ПС. Очаква се до няколко версии да сложи в малкия си джоб всички подобни инструменти  

От Ubuntu 12.04 не бях ползвал линукс. Наскоро го сложих, но не бях фен на Unity, гледам вече Gnome е преправен да изглежда по същия начин.. но аз съм фен на KDE. Реших да опитам и го сложих наскоро,

StotinkaOS 7.4 * LXDE за колекционери .  * sosinfo  * konzolno-radio (най доброто радио от хакери за хакери  ) . * Просто файлов мениджър - PcmanFM * Икони на десктопа

Публикувани изображения

Мен пък ме интересува това 

http://prikachi.com/images.php?images/367/7474367L.png

Понеже форумът още не ми е дал права да качвам изображения, та затова с линк.

Редактирано от korduna (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво те интересува Публикувано изображение

Това, което по някакъв начин публикувах. Не красотите на оформлението на десктопа, не джаджите с които ОС разполага, а такива нещица.

И изобщо, на мен ми се струва, че мнозина от линуксаджиите превръщат операционната система в самоцел. Да си добре със софта, че ако решиш да свършиш и някоя работа с него, съвсем да си екстра.

За мен работата е всекидневие, накрая се спрях на линукс операционните системи, щото са по-добри. Но аз си върша работата, а не си меря разни телести израдтъци с телесните израстъци на някой друг. 

Какво те интересува Публикувано изображение

Интересува ме това, че при много дистрибуции, да не ги назовавам поименно, тази функция работи лошо, много лошо, по-лошо дори отколкото при Уиндоус. Непрекъснато издава съобщения за грешки, дори без да имаш включено флаш приложение, което обикновено е основната им причина. Да, може Сусе или Арч да са върхът, но с обръщането на монитора имат определени проблеми. Което не мога да кажа за Дебиан-убунту-и-деривати. За мен това е важно и именно това ме интересува - да мога да си върша работата пълноценно, а не да вися по форуми за да питам. Поздрави--~~~~

Редактирано от korduna (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение KDE 5

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KDE 5 = Win 8 Публикувано изображение

Много грешиш, досега само Грозиндоус крадат десктоп идеите от Линукс средите.

mac 10.10 също минава на тая цветова схема

Публикувано изображение

Мак винаги ми е бил отвратително грозен, а сега ми се драйфа като го видя.

Между другото това КДЕ5 на коя дистрибуция точно е ? Или си инсталирал от лайв диска на КДЕ ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мак винаги ми е бил отвратително грозен, а сега ми се драйфа като го видя.

Мхм, ама зомбитата се редят пет дни преди да пуснат следващия Мак... Никога не съм можел да разбера как може човек да харесва тая скърпена грозотия. За функционалност да не говорим... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много грешиш, досега само Грозиндоус крадат десктоп идеите от Линукс средите.

Винаги има първи път! :ph34r::clown:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mozo то гроздето е кисело бате Публикувано изображение Маковете са едни от най иновативните във хардуерно и софтуерно отношение машини. Системата им за обновяване,възстановяване и файловата такава  няма да ги видиш никъде на друго място.  Дали са  свобода на потребителя да пипа точно колкото  е нужно  и поради тая причина операционната им система  нема трошене и работи с години без да се налага  потребителя да пипа нищо. Тоя златен стандарт дето го създаде Стив Джопс  в близките 100 години нема да има кой да го бие. За разлиока от линукс дето има 100 графични среди и всичките са мрътви  и пълни с бъгове при мак има 1 и тя е изпипана до съвършенство. Ей за това  хората са фенове  и тачат марката. И аз ако имам 4000 лева ще си купя един Mac  и в следващите 10 години няма се сетя за друго.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mozo то гроздето е кисело бате Публикувано изображение Маковете са едни от най иновативните във хардуерно и софтуерно отношение машини. Системата им за обновяване,възстановяване и файловата такава  няма да ги видиш никъде на друго място.  Дали са  свобода на потребителя да пипа точно колкото  е нужно  и поради тая причина операционната им система  нема трошене и работи с години без да се налага  потребителя да пипа нищо. Тоя златен стандарт дето го създаде Стив Джопс  в близките 100 години нема да има кой да го бие.

Сериозно цял свят знае за надеждността на Solaris но ти идваш от някъде и казваш че МАК е най-здравото :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Росене като ми  покажеш Соларис на бай Киро на  компютъра  ше дойдеш пак да си говорим. Седни на  истински Mac за 1 седмица  и после ела пак да се изкажеш  неподготвен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mozo то гроздето е кисело бате Публикувано изображение Маковете са едни от най иновативните във хардуерно и софтуерно отношение машини. Системата им за обновяване,възстановяване и файловата такава  няма да ги видиш никъде на друго място.  Дали са  свобода на потребителя да пипа точно колкото  е нужно  и поради тая причина операционната им система  нема трошене и работи с години без да се налага  потребителя да пипа нищо. Тоя златен стандарт дето го създаде Стив Джопс  в близките 100 години нема да има кой да го бие. За разлиока от линукс дето има 100 графични среди и всичките са мрътви  и пълни с бъгове при мак има 1 и тя е изпипана до съвършенство. Ей за това  хората са фенове  и тачат марката. И аз ако имам 4000 лева ще си купя един Mac  и в следващите 10 години няма се сетя за друго.

За файлове ли става дума или за файлова система? Защото съм почти сигурен, че файловата им система такива неща не прави ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц, когато пробваш XFS, JFS, ZFS (но нативно, не вариантите за линукс) тогава ще говорим. HFS+ с нищо не е по-добра от тях, да не говорим че й липсват доста от техните възможности

Иначе за машина и интеграция като цяло - да, заслужава си всяка стотинка, проблема е че Епъл прекаляват с цената

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето за това възстановяване говоря .  Тука в реално време може да се види точно това което ти трябва  и да си върнеш само него без да  рестартираш и да ползваш  каквито и да са външни приложения за целта. Когато  видите нещо такова в Линукс и Windows ше ми се обадите  да ви почерпа  по една биричка.  Минаването от една версия на друга версия е сведно до 1 клик с мишката  и после само седиш и гледаш как от 10.8 си минал на 10.9 без да ти е загубена или повредена  информацията. Сори пичове ама на бялото черно не мога да кажа.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето за това възстановяване говоря .  Тука в реално време може да се види точно това което ти трябва  и да си върнеш само него без да  рестартираш и да ползваш  каквито и да са външни приложения за целта. Когато  видите нещо такова в Линукс и Windows ше ми се обадите  да ви почерпа  по една биричка.  Минаването от една версия на друга версия е сведно до 1 клик с мишката  и после само седиш и гледаш как от 10.8 си минал на 10.9 без да ти е загубена или повредена  информацията. Сори пичове ама на бялото черно не мога да кажа.

Хвърлете едно око на снапшотите на LVM. Това че вие не сте ползвал даден инструмент не значи че той не съществува

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Тези функционалности съществуват в ZFS от как съществува соларис, и леко по-леко всичко почнаха да крадат идеята от ZFS.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли ми се струва, че някои хора сега откриват snapshot-тите :) Погледнете например какво може zfs или btrfs ..

Между другото доръ във Windows напоследък има нещо неречено "previous versions" ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми като  го има  от 100  години  защо никъде на друго място не е направено  във подобен вид ? Тука хората са го направили та и олигофрен да може да се оправи. На сървърно ниво сигурно има още по добри  файлови системи Капитане. Аз говоря от позицията на обикновен потребител който си купува техен продукт и го ползва  в ежедневието си. При тях всичко е някак направено да е в олеснение на потребителя. Няма нищо лъскаво и излишно. Имат страхотен синхрон между софтуер и хардуер и на човек му остава само да ползва и да се кефи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На сървърно ниво сигурно има още по добри  файлови системи Капитане. Аз говоря от позицията на обикновен потребител който си купува техен продукт и го ползва  в ежедневието си. При тях всичко е някак направено да е в олеснение на потребителя. Няма нищо лъскаво и излишно. Имат страхотен синхрон между софтуер и хардуер и на човек му оставя само да ползва и да се кефи.

Не, всички такива могат великолепно да се ползват и на десктоп. Иначе за Мак-овете като цяло - да, заслужават си :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Илиане не ми е оправдано да купувам МАК машина с скопен хардуер за 3000 лева само за да ползвам МАК, който така или иначе не ми харесва, и не ми е удобен за работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бате, мога да си купя, но никога няма да го направя. Дадох 3500 за нормална десктоп машина, но няма да дам и стотинка за недоразуменията на Епъл. АМД процесор и видео на петорна цена и то мобилна версия. Страхотна иновативност, ама маркетингова - да могат зомбитата да си вадят доларчетата по-лесно от джобчетата.

Росене като ми  покажеш Соларис на бай Киро на  компютъра  ше дойдеш пак да си говорим. Седни на  истински Mac за 1 седмица  и после ела пак да се изкажеш  неподготвен.

Достатъчни са и ден-два, за да се отвратиш завинаги от цялата им концепция. За МЕН е отвратителна. Който иска да си я ползва. Инсталирал съм няколко мака, настройвал съм ги, работил съм с тях - тотален отврат.

Минаването от една версия на друга версия е сведно до 1 клик с мишката  и после само седиш и гледаш как от 10.8 си минал на 10.9 без да ти е загубена или повредена  информацията.

Хмм, аз ли използвам някакъв извънземен Линукс, или това го има от памтивека...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мозо от как е създадена фирмата Ейпъл  те процесори на AMD не са ползвали . Спирам ,че минахме в сериозен офтопик вече :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мозо от как е създадена фирмата Ейпъл  те процесори на AMD не са ползвали . Спирам ,че минахме в сериозен офтопик вече Публикувано изображение

Използвани са, имаше едни прототипи с Phenom II X6 благодарение на които сега хакинтош гурутата имат база и за нови АМД Хакинтош системи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване