Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

• Отговори 3,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Снимка

Снимка

Това от преди няколко дена на една малка калпазанка която си триеше и затриваше системни папки "щото не ги слагала тя и не и трябвали "... :D 

Отново е Lubuntu 14.04 с Cinnamon :)

Тук камофлажа мисля, че е по-добър :)

А как си направил уиндол листа да е само икони без текст ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опънбокс Debian jessie.

Готино!

Случайно да посещаваш crunchbang линукс форумите?

Питам защото мисля, че съм те засичал там :)

Също кой е безцветният терминал?

Dotshare.it Якоо!! ;)

Както и да е, поздрави!!

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Готино!

Случайно да посещаваш crunchbang линукс форумите?

Питам защото мисля, че съм те засичал там :)

Също кой е безцветният терминал?

Dotshare.it Якоо!! ;)

Както и да е, поздрави!!

Горният терминала е: тилда. Има си настройка в конфигурацията да седи винаги отгоре и да е прозрачен, затова си го оставям там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снимка

Снимка

Това от преди няколко дена на една малка калпазанка която си триеше и затриваше системни папки "щото не ги слагала тя и не и трябвали "... :D 

Отново е Lubuntu 14.04 с Cinnamon :)

Тук камофлажа мисля, че е по-добър :)

Къртиш.Браво

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко демострация :)

Мерси на моят приятел TheSmoKeR за направат на deb хранилището :)

Само забравих да покажа командите stop/mute/pause/volup/voldown как работът :(, които служът за ремоте контрол,

ако решите да оправлявате радиото от друга програма или също може да си направите мултимедийни клавиши да оправлявате с тех.

Иначе вече има опция за обновяване ако има нова версия, което е много яко :) особенно за тези оито инсталират от source.

Както и да е, ето малко демо, неме бива много в правенето на видеа, така че не очаквайте специални ефекти :)

https://www.youtube.com/watch?v=7QFPIgnpP6g&feature=youtu.be

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, това избива рибата:

549afe149810d852.jpeg

Повече подробности тук. Темата е малко стара вече, но снимката си е актуална :shock11: И въпреки всичко не съм фен на такива осакатявания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, с бюрцето, е много готино, ще може ли тапета.

Цък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Убунту K.I.S.S. или как уиндоуския десктоп не може да изглежда.

6f7b8d722cd46ce9.png

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

TiQ3xkD.jpg

http://i.imgur.com/TiQ3xkD.jpg

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах си снощи на нетбукчето (Samsung N720) Ubuntu Gnome, заедно със "седмицата" (трябва ми), и добре, че не го пльоснах май само. Ъпдейтнах го чрез терминала, всичко ок. После обаче ме пита искам ли още обновления да му добавя. Ама че работа - три пъти Убунтуто на десктопа ми така се крашваше - може би е случайно. Викам си тоя път няма да е така. Наложих ги. Дадох му рестарт и... грешка. "Системата срещна сериозна грешка". Оправи се - след три рестарта и два repair-а, ама що така. Иначе естествения фейс по Убунту Гном и всичко е много приятно. Никакви грижи с безжичната мрежа и всичко. Компактно и удобно. Нетбукчето с характеристики: Intel Atom n270 1.6 ghz, 1gb RAM. Върви като пушка.

adf66198b30e6231.png

f7d32d40f06ec61c.png

fd8a5f6e1316b7ac.png

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не съм някакъв Mac фен но понеже ми втръсна да го карам на класически изглед реших малко да променя Ubuntu-то :) Търсех нещо което да се конфигурира набързо без много усилия.Ето какво се получи :

iml7pz.png

2mh9651.png

Ако на някой му хареса ето тук е описано как се прави.В моя случай пропуснах стъпките след 3-та.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, де се запиша за този месец :P

За фешъните! Нещо по олд скул :D

Тапет

h_1412976064_4995949_92e186fd5d.png

Мръсен екран!

На снимката: 

горе - терминала + zsh + ssh + завършваща система.

долу - емакс разделен на две, горе едно скрипт че за бързо създаване на rpm хранилище, използвайки някои инструменти за тази цел. долу magit лог изхода във .centfiles

gtk-theme - Mist

window-border - Esco

h_1412976418_1590638_8228a7044b.png

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване