Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Красиво е.

Как успя да докараш този ефект на прозрачност във Fluxbox. По подразбиране е грозно сива. Кое е темата и ползваш ли някакво композиране ?

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Красиво е.

Как успя да докараш този ефект на прозрачност във Fluxbox. По подразбиране е грозно сива. Кое е темата и ползваш ли някакво композиране ?

Благодаря!

Прозрачността я настройвам от флъксбокс. Ползвам compton но той не прави прозорците прозрачни.

Тъй като много хора ме питаха за някой от настройките, в момента пиша упътване за флъксбокс :) до около час ще се появи във форума.

Редактирано от rpang3lov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Създал си собствен мениджър на прозорци. Панела също ли е твой ? А, това в мениджъра, терминал ли е или елементарен файлов мениджър ?

Не точно, мениджъра на прозорци е форк на един друг мениджър , но доста променен от мен, като съм добавил най различни кръпки. Относно панела да, той си е към мениджъра, панела има и  системна лента (по избор) също показва работните пространства и това колко програми има отворени във всяко пространство (горе в ляво) , също мениджъра има и собствен стартер с който се стартират и програмите :P като натиснеш control + t + a и после пишеш името на програмата която искаш да тръгне.

Това което се вижда са отворени gnome-terminal и emacs, превключването между тях става със следните команда:

Control + t n и Control + t p за следващ и предишен прозорец (емакс стил клавиши). Като мениджъра има и опции със клавиши да максимизира прозорците до панела, пълен екран, демек прави приложението на цял екран, и панела остава отдолу, има вертикално и хоризонтално максимизиране, също и центриране на прозореца в средата на екрана. Като всичко това става със клавиши и комбинации, но разбира се, работи и със мишката, но със нея само движиш, разтягаш или убиваш  прозореца, за убиването/затварянето може и клавишна комбинация Control + t + k.

Другата газария която съм добавил , е че мениджъра работи и със bitmap и XFT шрифтове, по подразбиране са bitmap, но ако искаш XFT става след редактиране на Makefile.

Друго пак по желание, е и Xinerama съпорта, или работата на няколко монитора.

Повече от опциите съм ги направил да са по желание, като могат да се включват и изключват от conf.h и след това компилираш на ново.

Този мениджър го ползвах преди, но после ми дойде нова идея за друг проект calavera-wm и започнах работа по него.

Как се  затваря  прозореца?

Control + t k

Всяка команда се извършва от префикс клавиш, който по подразбиране е Contol + t след това формата на курсора се променя на квадрат, което означава че мениджъра е в очакване да зададем команда, като в нашият случай това е командата (kill_focused) която се извършва със клавиша k, демек да затворим даден прозорец, ще направим следното Control + t k  знам първоначално всеки ще каже, че е доста сложно, но веднъж свикнеш ли , става доста удобно, пък и най хубавото е че само си правиш всичко, кое как да ти е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mint е доста приятна дистрибуция и определено им се радвам много. Е, имат трески за дялане, но са в много прав път. С това синичкото е супер :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля това да ми бъде десктопа за тази 2015г :P

Харесва ли ви?

1. Чист екран

Тапета [CentOS LogoASCII-art-backgrounds] е моя изработка :)

h_1420662439_2456526_e419b94395.png

2. Прозорци

Nautilus - Gnome-terminal - Emacs

h_1420662345_9183408_7b6b97f179.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нарочно ли си искал да прилича на уиндоуския safe mode?  :tongue2:  Не че има нещо лошо в ретрото, ама това чудо да ти стои нонстоп на екрана? Абе, въпрос на вкус е...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нарочно ли си искал да прилича на уиндоуския safe mode?  :tongue2:  Не че има нещо лошо в ретрото, ама това чудо да ти стои нонстоп на екрана? Абе, въпрос на вкус е...

Това не е уиндоуския safe mode а Linux for Workgroups или LFW  :D

Идеалният десктоп за мен!

Сори, че прилича на windows с gnome икони, вътрешно е пингвинче по душа :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Zorin OS 9 Core
Според мен една доста красива като интерфейс и пъргава ОС,не знам дали е от 6-те гигабайта рам и i3-то,но лети дори на live cd грам лаг няма,все едно Windows XP ползвам.

Ето малко снимчици:
utEz5B2.png

a0zVXrA.png

8c8QS3a.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си направих ебутото зелено

Може ли буквите ? Как се казват ?

Редактирано от MirchevSvilen (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли буквите ? Как се казват ?

Не не рзбирам за кои   http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/arx1420825793o.png   http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bfi1420825894p.png

Редактирано от bisermi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване