Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Deja Vu има ли за Linux Gnu

Търся отдавна букви за конзолата.Някакви ,които да не  ми дразнят очите  .И тези ми се видяха хубави. Deja Vu

Нещо като мобилните телефони.Там нямам проблеми с буквите.Може в  монитора да е причината.

Редактирано от MirchevSvilen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dejavu (core и extra) са базови шрифтове в почти всички Linux дистрибуции. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Deja Vu има ли за Linux Gnu

Търся отдавна букви за конзолата.Някакви ,които да не  ми дразнят очите  .И тези ми се видяха хубави. Deja Vu

Нещо като мобилните телефони.Там нямам проблеми с буквите.Може в  монитора да е причината.

За конзолата може да пробваш DejaVu Sans Mono стоят много добре.

Други много добри са Цък!:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тук си теглих букви    http://www.fonts-bg.eu/index.php?p=all-shrifts&page=1   

Редактирано от bisermi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Linux Arch

Редактирано от McLane (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Arch-Mate

7866856.jpg

Нека да добавя и новото Убунту 14.04 -Мате

Screenshot.jpg

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже дизайна на десктопа не е най-добрата ми страна :)

Terminator.jpg

Conky самоделка   :) Само трябваше и един tcptrack да пусна че нищо да не изтървам от поглед :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже дизайна на десктопа не е най-добрата ми страна :)

Яко обожавам гледката от много терминали на десктопа :)

Само не ме кефи терминатор, можеше един tmux или gnu/screen за тази цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CentOS 6  64bit by Ivoarch + conky + compiz

ROCK :D

Леле доста си го тунинговал :D

Как инсталира Хром, от онзи скрипт, или от някакво специално хранилище?

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

82811bb29ee99aec.png

От вчера ползвам plasma 5.2, още не става за ежедневно ползване. Прилича точно на KDE 4.2 по качество, трябват здрави нерви :D Иначе KaOS са по-големи снобари от Епъл и не позволяват никакви 32 битови приложения да инстaлират - официално де :) и заради Скайп ще видя как да се справя с тях с помощта на yaourt :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя KaOS  е толкова барнат ,че  накрая ще го счупиш със някой пакет. Те са преправили всичко вътре   в него.

Kaos е десктоп Linux дистрибуция, която разполага с най-новата версия на графичната среда KDE, офис пакета Calligra, и други популярни софтуерни приложения, които използват инструментариума Qt. 
Тя е вдъхновена от Arch Linux, но разработчиците са изградили свои собствени пакети, които са на разположение от собствени хранилища. 
Kaos използва модел на непрекъснато обновяване и е изграден изключително за 64-битови компютърни системи. 
Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле доста си го тунинговал :D

Как инсталира Хром, от онзи скрипт, или от някакво специално хранилище?

Хрома от скрипта го инсталирах. От хранилището ми изписваше грешки за инсталацията, и то по точно за стара версия на libc++ и glibc. Вайбър го инсталирах през Wine, защото и той искаше по-нови версии на пакетите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да шарна нещо :D

Emacs като мениджър на прозорци - под X.

h_1422608153_1200497_bdd6659e68.png

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и тя като моята е на 5-6 годинки ,старички са .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, бате, тя тая "слаба машинка" е в пъти по-яка от майта "здрава машина" . Не дразни хората (неумишлено).

........не дразня никого , просто това дистро работи на почти всички машини в сервза ми , включително на едно ЕЕЕ PC 701 и ЕЕЕ PC 901 , които стриймват през VLC видео на витрината , а те това Сони един клиент го хвърли като неставащо , е те съживих го след като му смених няколко транзистора и кондензатора в захранващата секция на дъното и ... това е резултата .

P.S   A Elementary , е просто страхотно за по слаб хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще кажа само, че подкрепям твърдението на Киберкоп, че като инсталираш доста неща на което и да е дистро , "каруцата натежава". А в първоначалния си вид (поне за мене) на Елементари му трябват още приложения . Което не значи, че не страхотно дистро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще кажа само, че подкрепям твърдението на Киберкоп, че като инсталираш доста неща на което и да е дистро , "каруцата натежава". А в първоначалния си вид (поне за мене) на Елементари му трябват още приложения . Което не значи, че не страхотно дистро

.......да елементарито е много изчистено в първоначалния си вид , от там нататък .........номера е да знаеш какво искаш,от какво имаш нужда , как да го направиш , и ...да го направиш.А което идистро да натовариш излишно ...каруцата сгъва и ....отначало докато не си изясниш какво всъщност се случва и как трябва оптимално да се случи......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да дразня никои, но една от причините да ползвам linux е, че каквито и простотии да му кача не се влияят на производителността му. Освен ако заради някоя не променям конфигурационни файлове за други процеси. Простотии от рода на prelink и preload не ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...