Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Предполагам, защото контролът на предпазителят на екрана се поема от xfce-power-manager, който блокира предпазителя на екрана. А, плеърът е настроен да блокира предпазителя на екрана. 

http://s19.postimg.org/yhx24m9tf/power_manager.png

Опита ли да изключиш управлението на захранването на дисплея, за да може да бъде управляван, примерно от xscreensaver.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, защото контролът на предпазителят на екрана се поема от xfce-power-manager, който блокира предпазителя на екрана. А, плеърът е настроен да блокира предпазителя на екрана. 

И как можем да го коригираме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай това. Махни отметката от "Управление на захранването на дисплея" и остави предпазителят на екрана да се управлява само от xscreensaver (ако е инсталирана). На мен си ми харесва управлението от мениджъра и не ползвам друга програма.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като го управлявам с xscreensaver смяташ ще се промени нещо? Вече съм го пробвал от години го боря този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, тогава за две секунди отвори настройките на "Управление на захранването" от аплета в панела и изтегли надясно плъзгача за предпазителя на екрана. След като гледаш филма, за още две секунди си го върни на мястото. Не ми се правят тестове в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гледам филми като легна, и ако изключа контрола след като свърши монитора ще продължи да свети цяла нощ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, нали има и опция за приспиване на системата при неактивност. Ще свети, колкото време си оставил и ще спре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте този скрипт :)

#!/bin/bash
# Toggle dpms and X screen blanking.
xset -q | grep -q "DPMS is Enabled" && {
   xset -dpms; xset s off
   echo "Disabled screen blanking and powersaving"
exit
}
xset -q | grep -q "DPMS is Disabled" && {
    xset +dpms; xset s on
    echo "Enabled screen blanking and powersaving"
exit
}
Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми такъв скрипт който да е автоматизиран, а не всеки път да включвам и изключвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми такъв скрипт който да е автоматизиран, а не всеки път да включвам и изключвам

Последен офтопик, ми просто тогава спрете завинаги тези изключвания на екрана :)

Кажете да се стартира със Gnome/Xfce4/Kde ...  и няма да имате подобни проблеми :)

xset -dpms; xset s off

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже не съм особено отдавнашен линукс юзър, та идеята за два панела ми се струваше прекалена. Не съм имал възможноста да ползвам Гном 2. Обаче матето ми допада изключително много. Само да видя защо не ми работи бутона print screen и всичко е ток. :D

25058441_.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двата панела не са задължителни. Въпрос на избор е, колко панела да ползваш. Колкото до mate-screenshot - не са инсталирани mate-utils или не е зададена клавишна комбинация за стартирането на програмата. Възможно е да е останала друга програма за снимка на екрана и бутона да е асоцииран към нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че не е задължително, но така си ми е идеално. Сега прочетох, че проблема с print screen може ди се дължи на compiz. Между другото без compiz или compton имам ужасен tearing , който почти ме беше отказал от Линукс, преди да открия решението на проблема.

Редактирано от 올드보이 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си спомням как беше при MATE, но може да е като Cinnamon - просто да праща скрийншота в Pictures, а ти да не си разбрал :) И KDE е на светлинни години от MATE и от Cinnamon, и от Gnome, взети заедно.

Редактирано от Mozo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква карта  си  올드보이 .. да ти имам ника :) Aко си със NVIDIA  пробвай нещо от моя опит Методи за фикс на видео tearing при NVIDIA видео карти в...

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе и аз съм със един пръдлив радеон 5450  и със драйвера на AMD който ми предлага Убунту  и тиъринг нямам. Ето го драйвера кой е и какво съм отметнал аз.

image.jpg

image.jpg

И съм инсталирал още и това xvba-va-driver от синаптика  (XvBA-based backend for VA API (AMD fglrx implementation) Ако си със свободния драйвер това не го инсталирай защото работи само със затворения.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз това с драйвъра го ползвах на Убунту, но с Арч не съм съвсем наясно как става номера и не ми се пробва, за да не оплескам нещо. ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка....

db14938f32000dd8cc03ac9f6bdbac2d.png

xfce ми е фаворит но в момента е абсолютно проблемно... За това ето друго лайно с което за момента няма проблемите на xfce.

но кой знае с 3 години закъснение най-накрая ще излезе xfce 4.12 ще го видим и него :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линус нали реши да минава на 4-ка и случайно или не толкова случайно Т-800 е с 4.1.... *(не ванила, а скайнет), да се подготвим за събитието :)
25072389_snapshot32.png

Редактирано от ssb558 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз това с драйвъра го ползвах на Убунту, но с Арч не съм съвсем наясно как става номера и не ми се пробва, за да не оплескам нещо. ;д

Направѝ си имидж с fsarchiver и цапай на воля ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо ще има 3.20 :Д

Ще има ли? Ходих специално да гласувам - да няма :D Тия номерации са безумни, няма ли кой да му каже да ползва гг.мм чиста работа. И KDE-то като гледам е супер, сложил си някво конки да сбозява положението...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

четох го в ИТ новините..

http://www.opennet.ru/opennews/art.shtml?num=41672

В ядро Linux 3.20 войдут важные исправления для видеокарт AMD семейства Hawaii

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

StotinkaOS  - Почти по подразбиране smile.png

Тема за икони - victory-icon-theme (която от днеска се намира във нашите хранилища)
Радио - konzolno-radio във gnu screen сесия. (също във хранилищата)

h_1424283103_7853458_d177a5a2d1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...