Премини към съдържанието
cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Темата е много хубава. Сложих я на гном шел на Убунту 14.04.2, обаче Gnome Tweak Tool не ми засича window border, а точно това ми хвана окото в нея. Някаква идея как да го изкарам както е на скрийншота ти?

Темата я сглобих специално за Xfce. Не съм вкарвал metacity интеграция за Gnome. Ако си харесаш прозорците в някоя тема за Gnome, копирай от нея папката с metacity-1 конфигурацията и я сложи в тази тема, както е поставена папката xfwm4. Няма проблем в темата да има xfwm4, matacity и openbox интеграции. Всеки мениджър на прозорци си разпознава неговата тема. Аз дори не съм в час, какви теми има за Gnome-Shell.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си харесах прозорците в тази твойта тема Murrine ли как е там  :)  От къде да взема metacity за нея/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледай, какви теми са качили в Gnome-look.org. Харесваш си рамка на прозорците, копираш папка metacity-1 и я поставяш в другата тема. Ако откриеш хубава рамка ще съм ти благодарен, ако ми постнеш връзка да си направя една комбинирана тема за Gnome/Xfce/Lxde.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, в момента преглеждам там. Аз исках точно тази както на картинката която си постнал ама карай ще видя какво има там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам я обаче тя е за панела горе Activities часовника тези неща, аз имам предвид window border все едно. Прилича на adwaita, обаче е цветно и ми харесва и точно него исках, обаче не засича да има window border.

Знам какво имате предвид, но точно след инсталиране на тази представка ще може да активирате и  темата, например щом вие искате да смените прозорците Gnome-Tweak-Tool -> Theme -> Window Theme мисля че така беше ако не се лъжа , от доста време не съм ползвал Gnome Shell.

Също забележете, че представката активира темите във ~/.themes директорията на потребителя , ако сте ги сложили във /usr/share/themes няма да ги намери.

Лично аз съм ползвал подобни window теми във Gnome Shell, и мисля че точно така ставаше трика.

Ако пак не ви намира темата, пробвайте със добавката от линка който ви дадох горе.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://dox.bg/files/dw?a=5a9ea190d0 - това са тези които харесах.

От user themes се сменя панелчето(shell theme) горе иначе има падащо меню за GTK, icons, window и при window просто  няма metacity за murrine темата.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

max_9923, изкърти, тва и дизайнер по-добре не може да го направи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

snapshot8.png

Това кое дистро е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакво значение, всяко едно може да се направи да изглежда така. Стига се лъгахте по външния вид. Графичните среди са навсякъде едни и същи, просто е въпрос на вкус и малко ръчкане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цент ос от Ивоарч

Здравей, защо не сложиш stotinkaOS?

Мисля, че е 100 класи над тези първоначални образи, има доста пакети от софтуер, които вече са във нашите хранилища, и все още най хубаво тепърва предстои, лека по лека набираме скорост, и ще се радваме ако и вие се присъединете към всички нас :).

StotinkaOS е приятелски настроена общност, където всеки е добре дошъл.

Ние всички участваме във създаването на тази дистрибуция, и имаме нужда от вашата помощ, българските потребители, за да подобряваме StotinkaOS!

Също ви моля да не пишете вече това със CentOS или StotinkaOS на ivo или ivoarch :).

В този проект аз не съм сам,  ако беше така това най вероятно нямаше да се случи. Нека уважаваме труда и на останалите, които стоят зад това.

Моля ви, без ivoarch от сега на татък! :)

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подменил съм иконите на Места в Humanity темата с Windows подобни.

http://s19.postimg.org/s0u8f7gab/ubuntu_new.png

Тук е комплекта, който иска да ги ползва

https://yadi.sk/d/l0JETExIf6gsv

Желателно е да сложите в комплект Humanity и Ubuntu-mono темите, защото ubuntu-mono са ново поколение със svg икони, което ще бъде достъпно в Ubuntu 15.04. До момента, Humanity иконите бяха svg, докато създадените да ги допълват ubuntu-mono бяха с png изображения, останали от старата тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подменил съм иконите на Места в Humanity темата с Windows подобни.

http://s19.postimg.org/s0u8f7gab/ubuntu_new.png

Тук е комплекта, който иска да ги ползва

https://yadi.sk/d/l0JETExIf6gsv

Желателно е да сложите в комплект Humanity и Ubuntu-mono темите, защото ubuntu-mono са ново поколение със svg икони, което ще бъде достъпно в Ubuntu 15.04. До момента, Humanity иконите бяха svg, докато създадените да ги допълват ubuntu-mono бяха с png изображения, останали от старата тема.

Тези икони са дяволски добри, и аз ги ползвам :) за първи път ми харесва нещо, което да прилича на нещо windows-ско :D.

На скоро попаднах на една тема за курсора която е на windows 8, доста е изчистена и няма разни сенки там подобни глупости, препоръчвам да я пробвате, не е зле Линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз я ползвам повече от година. Това си е DMZ тема с променена картинка за анимацията.

Тези икони са дяволски добри, и аз ги ползвам :) за първи път ми харесва нещо, което да прилича на нещо windows-ско :D.

Някой ден ще си направя svg ремикс на crystal-elegance темата за икони, която е още по- приятна. Но, понеже са само един размер си е много преоразмеряване и конвертиране. В тази тема съм вмъкнал само 2-3 икони от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, аз скоро ги видях тези икони, и ми хареса доста. Видях, че автора ги бе актуализирал тази година, даже ги имаме в хранилището на стотинка :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са пълни. Иконата "Публични" липсва. Зададена е тази за отдалечен достъп. Ако намериш подходяща икона за publicshare, постни я, за да я вмъкна в темата.

П.П.: Става въпрос, за жълтият еквивалент на тази икона

http://s19.postimg.org/yft9bvn03/public.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са пълни. Иконата "Публични" липсва. Зададена е тази за отдалечен достъп. Ако намериш подходяща икона за publicshare, постни я, за да я вмъкна в темата.

Хм да сега гледам, че е със връзка към folder-remote, но пък не е зле, като се гледа се

подразбира че е за споделяне.

h_1425739482_2982345_a52959d72e.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е. folder-publicshare е връзка към Publicshare, а не към Remote. Просто е зададена една и съща икона за Публични и Отдалечен достъп, поради липса на друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е. folder-publicshare е връзка към Publicshare, а не към Remote. Просто е зададена една и съща икона за Публични и Отдалечен достъп, поради липса на друга.

Да де, това  имах предвид иконите, не самите директории :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П.: Става въпрос, за жълтият еквивалент на тази икона

http://s19.postimg.org/yft9bvn03/public.png

Можеш ли да дъдеш линк към тази тема, Crystal Elegancy или там както се казва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ти давам темата. Пазя си я от години.

http://dox.bg/files/dw?a=2939d3f61a

Ако днес ми остане време, ще започна да изрязвам иконите за да подготвям комплекти за вграждане в съвременна тема. Трябва да направя комплекти от 128 до 16 пиксела и да ги обърна в svg формат. Бавна и трудоемка работа, но мисля, че времето на png базираните икони е вече приключило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казвам, че съм запознат с темите в Гноме, но svg е универсален формат и няма нужда да правиш различни комплекти т.е. взимаш най-добрата резолюция и правиш svg от нея и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ти давам темата. Пазя си я от години.

http://dox.bg/files/dw?a=2939d3f61a

Ако днес ми остане време, ще започна да изрязвам иконите за да подготвям комплекти за вграждане в съвременна тема. Трябва да направя комплекти от 128 до 16 пиксела и да ги обърна в svg формат. Бавна и трудоемка работа, но мисля, че времето на png базираните икони е вече приключило.

Супер, по късно ще ги разгледам, че сега трябва да излезна за малко.

После ще пиша :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване