Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Да се запиша и аз :)

Screenshot.png

То се подразбира от снимката но все пак - Ubuntu Mate 14.04 LTS на служебния лаптоп.Завръщане към добрият стар Gnome 2 :) 

А относно StotinkaOS.Страхотен проект,силно подкрепям и пожелавам много успехи на екипа.

Единствената причина поради която все още не съм я инсталирал, е че до голяма степен съм свикнал и ми е много удобно с Ubuntu,Debian и техните деривативи.Първият Линукс въобще който съм инсталирал е Debian следван от Ubuntu.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Да добавя още една Стотинка тука :D

Тапета, и снимката със цветята са от @plamen74, на който съм голям фен от доста време.
Conky и konzolno-radio също са във снимките на екрана.

скрийншот (1).
h_1426968145_6506831_c7ade95e78.png

скрийншот (2)
h_1426968509_8862323_570249bd05.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами това ми е дипломната работа :) Покрай мен 4-5 човека минаха на Линукс. По принцип бях направил ремастерзис дистро с XFCE и аз лично съм му фен, но някой хора предпочитат нещо познато за начало. И за това тези дни врътнах едно бисексуално :)  XFCE с настройки с които съм свикнал, и Cinnamon с ХР външен вид :) Двете среди се комбинираха  доста добре и кой както му харесва- така да си работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали си пробвал Tails, има камуфлажен мод да изглежда като XP или Win7, точно за заблуда на противника както каза колега по-горе :) А иначе темата от къде я намери? Гледам че прилича като моята само че аз съм с Unity десктоп. Исках да намеря даже на win 98  тема :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам го Tails. Преди време съм го пробвал, но за напълно начинаещи Дебиан не е много препоръчителен :) Темата е MintXP, иконите GnomeXP, а за рамка на прозорците съм сложил NotXP защото от Минтската тема са с по-плътен цвят и не ми харесва толкова. Дистрото съм го правил на базата на Минт 17.1 с XFCE и в последствие съм му добавил Cinnamon-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стотинка ОС :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

25764011_p289qdc.png

В последно време пробвах разни дистрибуции, ама се оказа, че без pacman и yaourt няма живот. :D Та за това ...

Редактирано от 올드보이 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MadboxXP-14.04 :D

Изглежда ми много странно, ама от предните постове се запалих за една проба.

Conky-то го бива :)

Между другото това conky + dzen2 ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Conky-то го бива :)

Между другото това conky + dzen2 ли е?

За кое става дума - горното, или с командите. Горното го заплюх докато търсех нещо хоризонтално и го модернизирах (като за мене) с горната част за системата от другото конки. То е от CrunchBang, само му зададох да "разбира" Български и преведох част от клавишните комбинации, другите си ги създадох.

А на горното конки съм пуснал един минимален, невидим почти, tinт2 от 1 пиксел да ми го пази от скриване.

И двете са си най-обикновенни.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една снимка от 2010, когато флаша работеше, а браузърите не достигаха 100М :)

3cc12ba411b3e97f.png

Mandriva 2010.1 KDE 4.5 - мисля.

Редактирано от bvbfan (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mandriva-та много ме кефеше навремето,основно заради леснотата при използване.Допреди няколко месеца даже се изненадах като включих старият компютър и видях че съм оставил Mandriva 2008 на него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Мисля, че с втората или третата актуализация на Mandriva 2010, хубавите времена за тази дистрибуция приключиха. Не, че Mageia и отстъпва по нещо. Колкото до разхода на ресурси - вече потреблението на графичната среда отстъпва на втори план пред това на приложенията. Спечелваш 200 MB RAM памет от игра с графичните среди и само едно копие на Skype или уеб браузър заличават разликата и те пращат в магазина за техника.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стария ми дрънгел. Intel sucks.

981a75eadfd2.png

40d7e2ef9dbb.png

System:    Host: Gentoo-Unity Kernel: 4.0.0 i686 (32 bit gcc: 4.8.4) Desktop: Unity 7.3.1 (Gtk 3.12.2)
           Distro: Gentoo Base System release 2.2
Machine:   System: Dell product: Precision WorkStation 390
           Mobo: Dell model: 0DN075 Bios: Dell v: 2.6.0 date: 05/19/2008
CPU:       Dual core Intel Core2 6600 (-MCP-) cache: 4096 KB
           flags: (lm nx pae sse sse2 sse3 ssse3 vmx) bmips: 9576
           clock speeds: max: 2400 MHz 1: 2400 MHz 2: 2400 MHz
Memory:    Using dmidecode: you must be root to run dmidecode
Graphics:  Card: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] RV730 XT [Radeon HD 4670] bus-ID: 01:00.0
           Display Server: X.Org 1.16.0 drivers: ati,radeon (unloaded: vesa) Resolution: [email protected]
           GLX Renderer: Gallium 0.4 on AMD RV730 GLX Version: 3.0 Mesa 10.3.2 Direct Rendering: Yes
Audio:     Card-1 Advanced Micro Devices [AMD/ATI] RV710/730 HDMI Audio [Radeon HD 4000 series]
           driver: snd_hda_intel bus-ID: 01:00.1
           Card-2 Intel NM10/ICH7 Family High Definition Audio Controller driver: snd_hda_intel bus-ID: 00:1b.0
           Sound: Advanced Linux Sound Architecture v: k4.0.0
Network:   Card: Broadcom NetXtreme BCM5754 Gigabit Ethernet PCI Express driver: tg3 v: 3.137 bus-ID: 04:00.0
           IF: enp4s0 state: up speed: 100 Mbps duplex: full mac: 
Drives:    HDD Total Size: 80.0GB (1.3% used) ID-1: /dev/sda model: WDC_WD800JD size: 80.0GB
           Optical: /dev/sr0 model: ATAPI iHAS122   W rev: PL07 dev-links: cdrom
Partition: ID-1: / size: 34G used: 12G (38%) fs: ext4 dev: /dev/root label: N/A uuid: N/A
           ID-2: /tmp size: 1008M used: 20M (2%) fs: ext4 dev: /dev/zram1 label: N/A uuid: N/A
           ID-3: swap-1 size: 1.07GB used: 0.07GB (7%) fs: swap dev: /dev/zram0 label: N/A uuid: N/A
Sensors:   System Temperatures: cpu: 44.0C mobo: N/A gpu: 45.0
           Fan Speeds (in rpm): cpu: N/A
Info:      Processes: 180 Uptime: 42 min Memory: 930.4/2015.0MB Init: systemd Gcc sys: 4.8.4
           Client: Shell (zsh 5.0.7) inxi: 2.2.17

Само не знам защо е толкова горещ на празен ход. В момента стайната температура е около 15 градуса.

Като се натовари скача до 75 - 80.

И по някаква причина вентилаторите не превключват на високи обороти ами все така си седят.

sensors
coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Core 0:       +39.0°C  (high = +78.0°C, crit = +100.0°C)
Core 1:       +44.0°C  (high = +78.0°C, crit = +100.0°C)

i8k-virtual-0
Adapter: Virtual device
Processor Fan:    960 RPM
Motherboard Fan: 1228 RPM

radeon-pci-0100
Adapter: PCI adapter
temp1:        +44.5°C  (crit = +120.0°C, hyst = +90.0°C)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване