Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

• Отговори 3,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

От Ubuntu 12.04 не бях ползвал линукс. Наскоро го сложих, но не бях фен на Unity, гледам вече Gnome е преправен да изглежда по същия начин.. но аз съм фен на KDE. Реших да опитам и го сложих наскоро,

Демонстрация на sos-easy-install версия 2.7 (най новата) . Променен е интерфейса на приложението  . ПС. Очаква се до няколко версии да сложи в малкия си джоб всички подобни инструменти  

Наздраве, Линуксари!  

Публикувани изображения

преди 4 часа, бат'начо написа:

desktop.png

Бат'начо, какво е това? :) Имам предвид - да дадеш малко детайли за дистрибуция и UI частта - теми, добавки...Много ми харесва!  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрахте, че дистрибуцията няма никакво значение. Графичната среда, темите за десктопа и иконите са абсолютно независими компоненти от едно дистро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ngc-bg написа:

Бат'начо, какво е това? :) Имам предвид - да дадеш малко детайли за дистрибуция и UI частта - теми, добавки...Много ми харесва!  :)

Тапет от девиан-арт, поизрязан (с ГИМП) старт-бутон от гноме-лук, панел от колекцията на киберкоп, бутон за изход от убунту-моно-темата, ксубунту-тема за икони и конки с личните ми предпочитания. (Л)Убунту -15.10. А знамената не помня вече от къде.

П.С. Излъгал съм за старт бутона - оригинал и след това.

Конкито (требе най-вероятно и dialog hddtemp lm-sensors aptitude ):

Spoiler

override_utf8_locale yes
background yes
use_xft yes
xftfont terminus:size=8
xftalpha 0.8
update_interval 1
total_run_times 0
own_window yes
#own_window_transparent
#own_window_type normal
#own_window_type desktop
#own_window_type panel
#own_window_type override
#own_window_type conky
own_window_hints undecorated,below,skip_taskbar,skip_pager,sticky
own_window_class Conky
own_window_argb_visual yes

minimum_size 650
maximum_width 2600

double_buffer yes
default_color FFFFFF
color1 FFFF00

alignment top_middle
gap_y 1
no_buffers yes

TEXT
 Release ${color FEA63C}${exec cat /etc/lsb-release|grep DESCRIPTION|sed s/DISTRIB_DESCRIPTION=//|sed 's/"//'|sed 's/"//'}   ${color}Uptime ${color1}$uptime    ${color}CPU ${color1}${cpu cpu0}% ${color FEA63C}${cpubar 6,35}  ${color}RAM ${color1}${memperc}% ${color FEA63C}${membar 6,35}    ${color}USED/Home ${color1}${fs_used /home} ${color FEA63C}${fs_bar 6,35}  ${color}FREE/Home ${color1}${fs_free /home}   ${color  FEA63C}HDD ${color}${exec hddtemp /dev/sda -n –unit=C}°C   ${color 00FF4B}DOWN ${downspeed enp0s7}  ${color FF0015}UP ${upspeed enp0s7}   ${color FEA63C}SYSTEM UPDATES:${color}${execi 1800 aptitude search "~U" | wc -l | tail}  ${color FEA63C}TOP ${color}${top name 1} #${color}Battery ${color FEA63C}${battery_percent BATT}%   ${color}GPU ${color FEA63C}${nvidia gpufreq}MHz   ${color}CPU ${color FEA63C}${hwmon temp 1}°C ${hwmon 1 temp 1}°C

Гард на конкито (tint2 панел) и дърпа конкито малко надолу.

Spoiler

# Tint2 config file

# Background definitions
# ID 1
background_color = #000000 85

# Panel
panel_monitor = all
panel_position = top center horizontal
panel_size = 0 1
panel_margin = 500 20
panel_layer = top
panel_background_id = 1

# End of config

И compton във вида 

compton -r 12.0 -o 0.75 -l -15.0 -t -15.0 -I 0.028 -O 0.03 -D 3 -c -f -C -F -G

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, AlkatrazBG написа:

ngc-bg

Това е Убунту с XFCE  и пипната тема :)

xfce по незнайни причини (айде, мързел) не се погажда с хардуера ми. пък и има нещо което ме дразни, не знам какво , не ми е по сърце, повече от 12 часа не се е задържало на компа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, veneslav написа:

Как смъкна панела от долната страна ?

Тук е описано:

http://compizomania.blogspot.bg/2016/03/ubuntu-1604-c-unity.html?m=1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който има желание, може да тества тези тема на икони за GTK базирани графични среди.

http://gnome-look.org/content/show.php/NuoveX?content=175649

Изглед

Ще съм благодарен, ако ми кажете за констатирани пропуски.

Проектът е в начален стадии на разработка. В бъдеще, смятам да заменя много от елементите с икони от Oxigen проекта. Избрал съм ги, заради това, че са приложими, както в светли, така и тъмни теми. Пример е иконата за звука, която се вижда почти върху всякакъв панел.

Темата е опростена и няма собствени икони за мрежа и батерия. Настроена е да ги взема от Adwaita/gnome, затова, трябва да имате инсталирана поне една от двете теми.

Темата Crystal Elegance я отписвам, като възможност за разработка. Моделът, върху който е изградена (само един размер на иконите) е неприложим в GTK3 елементите. Ако имам време ще пренеса Crystal Elegance иконите в тази тема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Mozo написа:

Така и не разбрахте, че дистрибуцията няма никакво значение. Графичната среда, темите за десктопа и иконите са абсолютно независими компоненти от едно дистро.

Mozo, благодаря - знам добре това. Беше ми интересно, защото съвсем не ми беше познат изгледа и това привлече вниманието ми. Ако знам дистрибуцията е почти сигурно коя/кои графични среди са налични по подразбиране при инсталация, а компилацията на бат'начо ме обърка (и ми хареса!) - съвсем не успях да позная основата... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ngc-bg написа:

съвсем не успях да позная основата... :)

Махнал съм всички пакети съдържащи в себе си "lubuntu" и още едно друго, и съм го направил на нещо като кръстоска от Bento и  Runtu-lite (но там са пропуснали повече или по-малко настройката във ~/.config/openbox/rc.xml и menu.xml , които ми трябват на мен).

:D Всъщност изглежда много на ЛинуксМинт с lxde (когато го имаше), сега го има неофициално в 2 варианта, но... не, не е.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/26/2016 at 17:24, Mozo написа:

И понеже ти и Росен всичко сте разбрали и видяли да затвараме темата:no-no:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/22/2016 at 15:04, aten написа:

Мда,така е доста по-добре:

123.png

cybercop,благодаря ти много за колекцията.

Ако може да ми кажете кое дистро е това

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Няма начин да се познае по снимката. Може да е всяка дистрибуция с Xfce 4.12.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, по-напреде се говори за Xubuntu, само че conky и  clementine не са инсталирани предварително (както и тапета, както и само единия панел и т.н., и т.н.). Но можеше да е всяка дистрибуция с Xfce.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори да е Xubuntu, не е стандартен десктоп. Той идва с xfce4-indicator-plugin в панела.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.03.2016 at 0:31, max_9923 написа:

И понеже ти и Росен всичко сте разбрали и видяли да затвараме темата:no-no:

Ние поне разбираме. И се занимаваме с линукс от години. И имаме някаква култура. 

Не сме като теб да псуваме и обиждаме като овчари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване