Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

преди 14 часа, yogle написа:

Така е от 7 години поне, свикнал съм му, но ако имаш идея кака да го кръстя по кратко кажи

"  'n' " за "&"

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Реших и аз да ъбгрейдна до Windows 10. Като че  ли компютъра сега работи много по-бързо поне с едно 1000-1500 Mhz. Интернета също зарежда по-бързо от преди, сигурно си е дигнал скороста с поне 50 Mbit, а файловете ми ги отваря още преди да съм ги цъкнал с мишката. Ъбгрейдвайте докато е безплатно, че после няма.

snapshot9.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Invocation написа:

Реших и аз да ъбгрейдна до Windows 10. Като че  ли компютъра сега работи много по-бързо поне с едно 1000-1500 Mhz. Интернета също зарежда по-бързо от преди, сигурно си е дигнал скороста с поне 50 Mbit, а файловете ми ги отваря още преди да съм ги цъкнал с мишката. Ъбгрейдвайте докато е безплатно, че после няма.

snapshot9.png

Хахахахах :) Това беше добро! Първа мисъл - това не е точното място за такъв update (WTFFFF?!) Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Невероятното изживяване нищо да не работи като хората, и да те следят на всяка крачка ? :>

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баце, точно таз тема в случая е за снимки и коментар, евентуално, за тях. Къде са твоите снимки, виждам че можеш да коментираш. Друг е въпроса защо на хората е им по-удобно да пишат в чуждите теми, при чуждите проблеми, виждам че разбираш от психология и други работи - би ли споделил защо четеш от няколко места, а пишеш на друго място? Допълнително, късно вечер умът не е най-бистър (има изключения, разбира се).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.04.2016 г. at 17:56, Desdinova написа:

Ако искаш невероятното изживяване на Windows 10 единствената възможност е да си го купиш :).

Кой от сичките билдове да си купя :) ,че те са една щайга вече .КОй от кой по-бъгав

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това изглежда още по-близко -> http://kde-look.org/content/show.php/Windows+10+for+QTCurve?content=175676

Току що, дръндю написа:

като е толкова бъгав, защо през годините не съм срещнал нито една машина с програмно осигуряване  за линукс платформа, а ползват програмно осигуряване за msdos  или windows платформа
впрочем срещнах през годините две стари турски машини с unix
та се питам как така металорежещи, опаковъчни, шлайфащи, машинките за тунинг на предницата на автомобила, банкомати ...ъ-ъ-ъ... та нито веднъж не съм видял да се ползва Линукс за управление на различни устройства

Смешко беж от тук, всичко се управлява от Линукс дори умният ти телевизор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що, дръндю написа:

като е толкова бъгав, защо през годините не съм срещнал нито една машина с програмно осигуряване  за линукс платформа, а ползват програмно осигуряване за msdos  или windows платформа
та се питам как така металорежещи, опаковъчни, шлайфащи, машинките за тунинг на предницата на автомобила, банкомати ...ъ-ъ-ъ... та нито веднъж не съм видял да се ползва Линукс за управление на различни устройства

Това е така поради чисто исторически причини. Тогава когато е създавано това програмно осигуряване просто не е имало линукс. А сега хората спазват принципа: не се поправя това, което работи

Току що, bvbfan написа:

Това изглежда още по-близко -> http://kde-look.org/content/show.php/Windows+10+for+QTCurve?content=175676

Смешко беж от тук, всичко се управлява от Линукс дори умният ти телевизор.

Само дето машините с ЦПУ и смарттелевисорите са разделени от едни 30 години (като време когато тази технология се появява)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телевизори, телефони таблети навигации коли оръжия военна техника сървъри рутери. Всичко това е линукс.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, дръндю написа:

да бе, телефони и телевизори ...ъ-ъ-ъ... демек за забавление
за промишленост не става

Мхм, Международната космическа станция, Церн, 90% от суперкомпютрите, Тесла, 70% от световния интернет, все за забавление неща ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, bvbfan написа:

Ами аз точно това съм сложил, само че темата не успя да се приложи през them manager-a в KDE и малко по заобиколно я приложих. Освен това е трябвало да преместя тоя инфо-панел в ляво. Има какво да се желае.

преди 3 часа, Mozo написа:

Международната космическа станция, Церн, 90% от суперкомпютрите, Тесла, 70% от световния интернет, все за забавление неща

..........NASA, Фондовите борси, баба ми Пенка и сърварите на Майкрософт също ползват Линукс

Редактирано от Invocation (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви яки скриинове вадите лелеее, Mozo, дръндю, откъде са ви тапетите, много ми харесват. :D

Screenshot-3.04.2016-184709.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, дръндю написа:

да бе, телефони и телевизори ...ъ-ъ-ъ... демек за забавление
за промишленост не става

Какво ще рече промишленост? Щото контролерите надали ползват Windows ... Това с каква OS е manage машината не виждам да е от значение. Едни колеги точно в промишлеността (някакъв цех за рязане на стъклария) писаха софтуера за управление на PHP (Дори е javascript, който предава данни към PHP backend, който ги в подходящ формат за машината). Това ли смяташ за супер сериозна промишлена работа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно за промишленост да не ми говори, защото CNC фрезите са предимно с Linux. Всъщност, празни приказки на човек, който си няма бъкел понятие, наслушал съм им се на такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимка и от мен :) да поуспокоите страстите :)

Capture.JPG

А говорейки за инсдустрията. Конкретен пример с голяма международна компания -> Continental. Всички продукционни машини ползват Windows и нямам предвид само наблюдението на машините а и комуникацията и контрола на SPS. По голямата част от софтуера е създаден с C и C#, детайли не мога да ви дам :). Под всички машини, нямам предвид само машините в европа, а по целият свят :).

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дръндьо стой си в света на Микрософт :D

Тук си неподготвен. Как ще изръсиш такава глупост за индъстрията?

Линукс се ползва на много места и е това което е днес благодарение на това че е безплатен и отворен.

Е има и платени но това е друга тема. 

Ако преди години Линукс не беше добра алтернатива то днес нещата са много позитивни за Линукс. Вече поддържа много устройства от колкото някога.

Линукс се инсталира и тръгва веднага. Инсталира се директно с драйвери и няма нужда от драйвери. (Има изключения) 

При всяка нова дистрибуция се постига все повече юзър фриендлий интерфейса.

Доказателство за успеха на тихият успех на Линукс са безброй устройства които ползват ядрото му или цяла дистрибуция.

Някой вече спомена сървъри, рутери и индустриални машини.

Не забравяйте и пробива на Андроид. Как забравихме за Симбиан и други операционни системи.

Аз ще добавя че Линукс се използва и от правителства и от военни. В различни точки на света.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Desdinova написа:

Ето снимка и от мен :) да поуспокоите страстите :)

Capture.JPG

А говорейки за инсдустрията. Конкретен пример с голяма международна компания -> Continental. Всички продукционни машини ползват Windows и нямам предвид само наблюдението на машините а и комуникацията и контрола на SPS. По голямата част от софтуера е създаден с C и C#, детайли не мога да ви дам :). Под всички машини, нямам предвид само машините в европа, а по целият свят :).

Това новото Убунту 16 ли е ?

А и защо ти е Тор браузър във виртуална машина и то под Windows 10? Върши ли изобщо някаква работа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Invocation написа:

Това новото Убунту 16 ли е ?

А и защо ти е Тор браузър във виртуална машина и то под Windows 10? Върши ли изобщо някаква работа?

Можеби за да заобикаля някои забрани.

Днес всеки вече се прави на Едуард Сноудън :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, AlkatrazBG написа:

Пускайте снимки на десктопа си  и не се бутайте при софтуера за стругове,фрези и  тн.

yEuIvEH.jpg

На.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване