Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

• Отговори 3,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Invocation, Не това е 15.10. И естествено че Tor Browserа работи. Защо мислиш че може би няма да работи?

Tanner Foost Foust, това че ценя личната си сфера няма нищо общо с Сноудън. Просто законите в България относно личната сфера не се спазват или просто ги няма. Това е моята причина да ползвма този браузъра.

Tanner Foost Foust, аз говоря за индустрията от опит, а ти явно си чувал истории от трети и нямаш личен опит или си гледал много филми :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ubuntu 16.04

http://s19.postimg.org/yqzu8qa5t/xenial.png

Първото ми впечатление от двудневна работа със системата е, че ще я стабилизират много късно. Може би, седмици след официалната дата на излизане. Става за ползване от опитни потребители върху машини, където не се търси стабилност.

Замразена, бета версия се държи като алфа. Непрекъснато се чистят бъгове и подменят пакети. Network Manager все още има проблем при свързване към pppoe връзка. Добре, че древното приложение pppoeconf е безотказно.  Хубавата новина е, че новия MPlayer поддържа без проблем h265 кодировка. Лошата е, че най- простото и предпочитано от мен графично приложение за него - mplayer-gui не може да стартира. За щастие, има няколко алтернативни GUI приложения за MPlayer, които могат да се използват.

Все пак, трябва да се признае, че този път уцелиха подходящо ядро за разлика от предишната LTS версия. Откъм тази страна, нямам никакви забележки.

Според мен, потребителите няма да усетят истинския дух на LTS версия в края на Април. Това ще стане чак при първата голяма актуализация - Ubuntu 16.04.1.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Desdinova написа:

Invocation, Не това е 15.10. И естествено че Tor Browserа работи. Защо мислиш че може би няма да работи?

Tanner Foost Foust, това че ценя личната си сфера няма нищо общо с Сноудън. Просто законите в България относно личната сфера не се спазват или просто ги няма. Това е моята причина да ползвма този браузъра.

Tanner Foost Foust, аз говоря за индустрията от опит, а ти явно си чувал истории от трети и нямаш личен опит или си гледал много филми :).

Ами защото го прекарваш през виртуалната машина. Не знам до колко е ефикасен така. Ако е за заобикаляне на забрани, както каза Tanner Foost Foust, съм съгласен, но ако е за скриване на идентичност... не съм толкова сигурен. Все едно да се маскираш от глава до пети и да се качиш на личния си автомобил. Може да не виждаме кой кара колата, ама знаем на кого е регистрирана. Аз Tails като го пусна на виртуална машина и първото съобщение което ми праща е " Running Tails inside a virtual machine has variouse security implications. Depending on the host operating system and your security needs, running Tails in a virtual machine might be dangerous."

Все пак за Тор може да видиш и от тази тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно нещо не си разбрал. За програмата няма значение къде работи. Свързва се с мрежата и си прави каквото трябва. Дали е на желязо или виртуална машина няма значение. А това че windows e не сигурен е мит. Използвам TPM, сигниран боотлоадър, secure boot, Intel TXT, Execute Disable. ... но както и да е. Единствената ми цел е да не се вижда публичното ип което ползвам в момента в логовете на калдата, това е всичко. Не мисля че съм достатъчно интересен за да бъда таргетван от специални служби :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Desdinova написа:

Явно нещо не си разбрал. За програмата няма значение къде работи. Свързва се с мрежата и си прави каквото трябва. Дали е на желязо или виртуална машина няма значение. А това че windows e не сигурен е мит. Използвам TPM, сигниран боотлоадър, secure boot, Intel TXT, Execute Disable. ... но както и да е. Единствената ми цел е да не се вижда публичното ип което ползвам в момента в логовете на калдата, това е всичко. Не мисля че съм достатъчно интересен за да бъда таргетван от специални служби :).

Никой не е твърдял, че Windows 10 е не сигурен, или поне не по-малко сигурен от предшествениците си. Можеби говориш за събирането на лични данни в Windows 10, което няма логика да е мит, след като майкрософт са си го вкарали като клауза в лицензионното споразумение.

А относно Тор, директно ще ти противореча.  Има значение къде и как работи. Ще те помоля пак да хвърлиш едно око на линка ми по-горе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах статията, пълна е с глупости. И не нямах предвид събирането на данни а сигурността на системата, защото много линуксари тендират да мислят по този начин. Ако искаш да обсъдим нещата може на лично :) да не спамим темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако уиндоус 10 беше чак толкова сигурен... Нямаше както примерно в моя случай зараза от tencent qq.

ПС: лицензирано уинлайно. А и това че си с заключен зареждач (bootloader) не означава че си подсигурен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да бъдеш баннат и по мак адрес и  по цяла мрежа и тн.  Ти щом в тоя форум дето е достъпен за всички си взел да се криеш явно те тресе параноята :)  99.9% от потребителите на тоя форум не представляват интерес за никой ,че да бъдат следени.  Като гледам как от 2 години се пускат   теми за глупости   най посещаваните  секции са тия за празни приказки ми е ясно  за нивото на форума като цяло. Има 20-тина потребителя  дето са технически грамотни и всичко друго е  спам до безобразие . Деси  заври се  под одеалото да не би някой да те види през  кабела за интернет как изглеждаш :)

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лъжат се хората ..........преди време майка ми ми звъни то тела "Ела да ми кажеш как да си сложа Тор браузър на флашката ,че да мо да си влизам у фейса по време на работа.КОлежките така правят " Чак ме напши смях ,ма викам да не споря ,отидох показах и ма накрая се оказа ,че колежките и правели мили очички на системния админ и оня си затварял зъркелите пред началството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Иво Димов написа:

Лъжат се хората ..........преди време майка ми ми звъни то тела "Ела да ми кажеш как да си сложа Тор браузър на флашката ,че да мо да си влизам у фейса по време на работа.КОлежките така правят " Чак ме напши смях ,ма викам да не споря ,отидох показах и ма накрая се оказа ,че колежките и правели мили очички на системния админ и оня си затварял зъркелите пред началството.

Наистина много се отклонихме от темата с тоя ТoR и Windows 10, ама може да се заобиколят забрани в локалната мрежа през тор-а. Кликаш на луковата главичка в ляво до адрес бара и избираш Tor Network Settings -> This computer goes through a firewall that only allows connections to certain ports. В моята работа също имахме забрани за сайтове (фейсбук и т.н.т.) през маршрутизатора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

//offtopic

@Иво Димов Един познат, който е администратор на голяма фирма точно по тази тема ми обясняваше тези дни. Вложили доста пари за сигурност, следене на трафика и т.н. После просто проследили на камерите как една лелка, като не и заредил facebook-a безцеремонно си извадила телефона, пуснала си tethering-a и цялата идея отишла на кино :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, AlkatrazBG написа:

99.9% от потребителите на тоя форум не представляват интерес за никой ,че да бъдат следени.

Още повече, че, досега сме отрязвали всеки, който задава въпроси, свързани с извършване на престъпление - кражба или неразрешен достъп. И, така трябва да бъде.  Самият аз съм убеден, че реша ли да си скрия самоличността, никой, работещ в българска държавна служба не може да ме проследи, дори с обикновен браузър. Просто ще се свържа към свободен рутер, който имам в наличност и за най- бързо ще ползвам за прокси, сървъра  на google.com. Дори Google да предоставят данни за адресите на българските служби, което е с вероятност, клоняща към нула, те ще стигнат до кварталното заведение. И от там - греда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един много интересен и доста пълен блог пост за темата сигурност и поверителност на данните:

http://networkfilter.blogspot.com/2014/05/defend-your-network-and-privacy-vpn.html#beyond_vpn

Това е knowhow, стъпка по стъпка как да си направим почти параноична защита по домашно чрез OBSD.

Препоръчвам горещо да се прочете и осмисли. Операционната система в конкретният случай не е най-важната, а идеите развити вътре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, ngc-bg написа:

Един много интересен и доста пълен блог пост за темата сигурност и поверителност на данните:

http://networkfilter.blogspot.com/2014/05/defend-your-network-and-privacy-vpn.html#beyond_vpn

Това е knowhow, стъпка по стъпка как да си направим почти параноична защита по домашно чрез OBSD.

Препоръчвам горещо да се прочете и осмисли. Операционната система в конкретният случай не е най-важната, а идеите развити вътре.

Само една забележка, това GHOSTERY дето го препоръчват по-добре да бъде заменено с privacy badger и cookie destroyer, зашото GHOSTERY събира информация, даже ми задаваше въпроси от типа как се казвам, къде живея и т.н.т.

И за да не съм тотално офтопик този път ....

Снимка.png

Стотинка 6,7 Ahinora, Темата е la Ora Arctic. Ползвам жив диск на работа и сякаш Gnome 2 повече ме кефи от Gnome 3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Invocation

Gnome 3 не е наследник на Gnome 2. Тя е напълно различна графична среда, написана от нулата. Добре, че създадоха МАТЕ да запълни вакуума, защото насилственото умъртвяване на толкова значим проект, само да наложат новата графична среда беше престъпление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Gnome 3 в момента е най-иновативния десктоп. С най-добра поддръжка на HiDPI за начало. Плюс много други предимства.. GTK3 приложенията се стартират много по-бързо от тези на GTK2.

Та това не е никакъв вакуум и появата на MATE е само още разширяване на бездната. И спъване на прогреса в Линукс. Въпреки че харесвам Гном2 той отдавна си изпя песента. Същото беше и с KDE 3-4 видяха че не е това пътя и започнаха наново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Росен Р. Александров написа:

Gnome 3 в момента е най-иновативния десктоп. С най-добра поддръжка на HiDPI за начало. Плюс много други предимства.. GTK3 приложенията се стартират много по-бързо от тези на GTK2.

Та това не е никакъв вакуум и появата на MATE е само още разширяване на бездната. И спъване на прогреса в Линукс. Въпреки че харесвам Гном2 той отдавна си изпя песента. Същото беше и с KDE 3-4 видяха че не е това пътя и започнаха наново.

Факт е, че хората я ползват и им е удобна. Нарушаването на един от основополагащите принципи в Linux - възможността да избираш е цена, която е прекалено висока за твоя "прогрес". Никой не ти пречи да прогресираш, но не пречи на другите да го правят. Това е разликата от корпоративната стратегия (на свръхалчност), която изисква унищожаване на конкуренцията, за да може ти самия да прогресираш.

П.П.: Не забелязвам МАТЕ, да агонизира, нито път, какво те засяга нейната съдба, ако ползваш друга графична среда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Росен Р. Александров написа:

Леееко не съм съгласен тук. Plasma 5 има поне толкова добра DPI поддръжка! Отделно на ръка (лично мнение) че GTK.* като база, framework приличат по-скоро на бойскаутски проекти, сравнени с Qt...

А относно MATE - нали това е красотата на линукс - огромно разннобразие, свобода и поне 1000 начина да направиш едно и също нещо ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кде и hidpi пълен смях. В 5 има няква мижава поддръжка колкото да.сенкаже че има, и тя дори не работи.

За момента ряботи най-добре в.cinnamon после е гном шел и унити.

Това са където наистина работи.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Росен Р. Александров написа:

Кде и hidpi пълен смях. В 5 има няква мижава поддръжка колкото да.сенкаже че има, и тя дори не работи.

За момента ряботи най-добре в.cinnamon после е гном шел и унити.

Това са където наистина работи.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

:D даа...whatever. Очевидно имаш доста повече изисквания от мен, що се отнася до hidpi! ;) При мен на 3800х1200 изглежда зловещо добре при скел 2х. Повече не ми е нужно - става по-скоро неудобно. Уточнявам - това при KDE 4.x не работеше, но при Plasma 5 (latest stable) е различно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Elementary иконите се оказаха с много сериозен потенциал. В тази разновидност, вкарах малко икони от Crystal Elegance проекта. Иконите са хубави и не заслужават настоящата си съдба в зарязан проект.

http://s19.postimg.org/ht7ppi2ur/elemenrary_dark_crystal.png

http://s19.postimg.org/eox1spm29/elementarymenu.png

Темата : http://xfce-look.org/content/show.php/Elementary+Dark+Crystal?content=175842

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване