Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

на 15.04.2016 г. at 10:13, Invocation написа:

Само една забележка, това GHOSTERY дето го препоръчват по-добре да бъде заменено с privacy badger и cookie destroyer, зашото GHOSTERY събира информация, даже ми задаваше въпроси от типа как се казвам, къде живея и т.н.т.

И за да не съм тотално офтопик този път ....

Снимка.png

Стотинка 6,7 Ahinora, Темата е la Ora Arctic. Ползвам жив диск на работа и сякаш Gnome 2 повече ме кефи от Gnome 3.

Някой ползва конзолното радио на Иво.

Не съмо аз значи :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

на 15.04.2016 at 21:26, ngc-bg написа:

:D даа...whatever. Очевидно имаш доста повече изисквания от мен, що се отнася до hidpi! ;) При мен на 3800х1200 изглежда зловещо добре при скел 2х. Повече не ми е нужно - става по-скоро неудобно. Уточнявам - това при KDE 4.x не работеше, но при Plasma 5 (latest stable) е различно.

Проблема му е точно това. Че при теб може да работи ама си с голям дисплей. Но когато става дума за малък дисплей с голяма разделителна KDE изобщо няма HiDPI поддръжка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Росен Р. Александров написа:

Проблема му е точно това. Че при теб може да работи ама си с голям дисплей. Но когато става дума за малък дисплей с голяма разделителна KDE изобщо няма HiDPI поддръжка.

Пробвай с Qt 5.6 там беше проблема, не в КДЕ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с Qt 5.6 там беше проблема, не в КДЕ.

Като цяло си оставам привърженик на гном. Винаги него съм ползвал.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, cybercop написа:

Elementary иконите се оказаха с много сериозен потенциал. В тази разновидност, вкарах малко икони от Crystal Elegance проекта. Иконите са хубави и не заслужават настоящата си съдба в зарязан проект.

http://s19.postimg.org/ht7ppi2ur/elemenrary_dark_crystal.png

http://s19.postimg.org/eox1spm29/elementarymenu.png

Темата : http://xfce-look.org/content/show.php/Elementary+Dark+Crystal?content=175842

кога мислиш да минеш в 21 век?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кво има в 21 век ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Иво Димов написа:

Кво има в 21 век ?

Минимализъм, почти като в каменната ера. КДЕто на bvbfan почти "покрива" 10ката, оная, оплюваната. Faenza-иконите никога не са ми харесвали, но в сравнение с "новостите" са шедьовър. Бройте и мене къмто правилния век (песен на "Щурците").

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя десятката или тая плазма е по-горзно нещо :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

fx4i2v.jpg

Най-накрая успях да запаля Nvidia-та на лаптопа ми... По незнайни причини (не чак толкова незнайни), с unmanaged repo-то на bumblebee, последните драйвери 364 не работят ... Но като цяло с драйвера, който върви в managed работи дорбре (след известно човъркане). CUDA още не съм тествал, но за момента не ми трябва (Гледам, че в repo-то на negativo17 се предлагат и приложения с CUDA поддръжка).

п.с. Малко впечетления да споделя.

До момента се държи много-стабилно междудругото (що се отнася до десктоп). Малко тестове оспях да направя с multimonitor (при чистият PRIME от драйвера на Nvidia има бъгове, с bumblebee е ОК), пробвах и малко игри от Steam - CS GO, и SC2 +  Crossover office (бяха ми пратили някакъв промо ключ на половин цена та реших да пробвам. Има голяма разлика с Wine-staging, по незнайни причнити, макар, че инсталирах всичко, което инсталира CrossOver ... Явно има някакви пачове). Hashcat + CUDA също изтествах и се държи що-годе прилично (изоставането от Windows не е голямо, не, че картата е много-добра за пароли, но все пак е тест).

Мишката си също успях да подкарам SteelSeries Rival, някой е написал python tool-че за контрол на firmware + libinput вече се конфигурира много по-удобно за махане на acceleration-a  и deceleration-a (има си вграден flat режим). Ако някой има същата мишка да ползва този fork https://github.com/nixi-awoo/rivalctl, като гледам оригиналното repo няма update-и.

Остана ми само да подкарам macro бутоните на клавиатурата, това мисля, че ще е лесно.

А някой знае ли някакво приложение за мапване на Snippet към бутон? Имам в предвид примерно при натискане на клавиш, без значение от приложението да изписва текстов snippet? - Че реално за това ги ползвам тези "macro" бутони. 

Така сега кофти впечетленията. Айде някой да вземе да ми обясни, защо след като всичко може що-годе да се подкара и има софтуер, защо тапаците не седнат да направят дистрибуцията, готова за ползване? Аз да кажем, че не съм чак толкова в час с десктоп-а, но имам някакъв хабер и четох 1000 простотии (90% от коментарите по "форумите" са тапащини и се рових в bugtracker-a на RedHat), докато потегли. Айде кажете ми, как потребител, който не му е това приоритета ще хване и ще си инсталира Linux за десктоп и ще го ползва без проблеми ...

Ей това все още не мога да си го обясня и това е само при Desktop-a. За Linux server, всичко ми е на готово, имам си support, ако ми трябва, систематизирана информация - бол. Ако наистина целта е да се наложи някакъв десктоп, не виждам кой прави някакви нормални усилия ...

п.с 2 Някой може ли да ми обясни, защо всичко тапаци от форумите за "помощ", първото нещо което казват е "set selinux to disabled"? Е къде ми е кяра от цялата работа, поне да предлагаха premissive ... Поне пичат, който прави bumblebee managed repo-то, e добавил и policy и работи и в enforced. Просто ми се хващам за главата, какви "съвети" се дават

Няма да спамя повече, общо взето исках да споделя впечетления, след няколко години в които активно не съм ползвал Linux за десктоп (като изключим виртуалките, ама това е друга бира)

Редактирано от borovaka (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То тез дето не житкат игри могат да ползват линукс за декстоп/всяко едно дистро/ без проблем.Рядко има някакъв екзотичен хардуер дето не може да се подкара.Реално за домашна мултимедийна машина лунукс покрива всички изисквания

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде недей така с игрите, че таман писах на едно друго място, че без игра не съм останал и се разцепвам и да, предимно с Windows игри. Само съжалявам, че започнах толкова късно да ги водя на отчет, че много ще останат неотбелязани, защото съм ги играл преди да се сетя да правя клипчета. Както и да е, почти всичко, което искам му намирам начин да го подкарам. Да не говорим, че в Steam заглавията растат всеки ден и вече са над 1500. Тоя мит с игрите отдавна не е актуален. Как па на мен нищо не ми липсва от Windows, а господа разбирачите, дето не знаят откъде да си пуснат компютъра и ми оразмеряват снимки с Photosohop все нещо им липсва...

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.04.2016 г. at 20:31, бат'начо написа:

Минимализъм, почти като в каменната ера. ...

на 17.04.2016 г. at 20:32, Иво Димов написа:

Аз се чудя десятката или тая плазма е по-грозно нещо :)

Абе - грозно било, красиво било ...

Я обратно - "Це две точки наклонена черта мигащ курсор"

Spoiler

C:\>_    - познавате ли го ? Да, точно така - стария MSDOS (независимо от номера)

Spoiler

2000px-StartingMsdos2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пълни бози са и двете :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не говоря конкретно за игри, просто дадох пример. А това, че само по-екзотичен хардуер не работел нещо не ми се връзва от личен опит. В лаптопа ми нищо екзотично няма. Проблемите основно бяха два, подкарването на дискретната карта и някакъв странен бъг в ACPI-a - изобщо не се гасеше машината (това се оправи като update-нах до последния kernel, идея нямам точно каква е причината ).

Та иначе има точно за мултимедия и десктоп доста трески за дялане. Примерно VDPAU ускорението още не е вкарано навсякъде, при чист NVIDIA драйвер се появяват артефакти и накъсвания (tearing) - това си го знаят от поне 2 год и чак сега пускат пачове, които да се надяваме, че за 3.6 kernel-a ще ги вкарат.

Идеята ми беше, че след като го има страшно голямо количество от софтуера за подкарване на такива, както им казвате "екзотични" неща, защо не се вкара в дистрибуциите и да инсталираш и да си работи (ако е калпаво написан, просто да се направи приложение което да те пита, ала-бала можем да инсталираме еди си какво, но не отговаряме YES/NO и да си заработи).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.04.2016 г. at 21:35, Desdinova написа:

Не е така. 10 е супер. Виртуалните десктопи работят перфектно. Снап е супер :).

Също и BASH го бива :)

На снимките:

GNOME 3.14 - Работна среда .
GNOME SHELL Theme - EleganciaDeVidrio  темата е направена от мен, след неуспеха който имах при търсене на прозрачна такава която наистина да ми хареса, като също това да бъде и съвместима за RHEL/CentOS/StotinkaOS и Gnome 3.14 версия .
GNOME SHELL Extensions - dash-to-dock , mailnag за информация при налична поща, поддържа IMAP, POP3,GMAIL etc . , останалите са стандартни представки които идват добавени в StotinkaOS-7 Algara .
Терминал - Terminix ползвам го от съвсем скоро, той е нещо като Terminator но за GTK3 , още е във фаза БЕТА, опитвам се да помагам като докладвам за грешки в github свързани със държанието му под StotinkaOS/CentOS 7.2 . Работи се твърде активно по него все още, така ,че ще изчакам още мъничко за да помогна и със превода на български . Има съпорт за прозрачност, каквато липсва във gnome-terminal за версия 3.14 GNOME.
Вътре в самият терминал се билдва git-2.8.1 , а по долу съм показал малка демонстрация на dircolors-zenburn и zsh (directory stack) .
Emacs клиент - Направил съм emacs да бъде прозрачен, за да отива повече на целия облик на десктопа . Някои нови модули които съм добавил, mode-icons , jedi   не помня какво още ново добавих .
Цветовата схема е Zenburn разбира се!
Как забравих само :) , тапета за десктопа е от тази страница http://alpha.wallhaven.cc/ , лошо нещо е това да имаш картинка на десктопа, постоянно те блазе да я смениш :D  

h_1460064399_2100081_abd773ed5a.png

h_1460067484_8970746_16dfd4d835.png

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Калпави драйвери са за тия  карти ...........но за ММ интелското видео е достатъчно.Няма кой да седне да напише един читав драйвер ,щото после някой друг ще непише софтуер който да се ползва от тия карти...майкрософт са захапали кокала и не го пускат :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя хардуер не го знам дали е екзотичен, но STEAM игрите не бяха никак добре. 

Инсталирах, трих, четох, пак инсталирах, пак трих, още много четене и просто няма начин да вървят игрите както с уин.

Затова и зарязох линукса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми омръзна синьо, а не ми се влиза още в 21 век., направих ремикс на NuoveXT. Ползвах само 5 оригинални икони, доколкото и те са оригинални, защото в пакетираната за Debian тема, липсваха иконите за "места". Но, за тях е достатъчно да имаш основната икона за папка и GIMP. Повече занимавка ми отне да трия с гумата с определен процент прозрачност, за да докарам сенките, защото това са може би най- сенчестите икони, правени някога.

Nuove_XT.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, cybercop написа:

Понеже ми омръзна синьо, а не ми се влиза още в 21 век., направих ремикс на NuoveXT. Ползвах само 5 оригинални икони, доколкото и те са оригинални, защото в пакетираната за Debian тема, липсваха иконите за "места". Но, за тях е достатъчно да имаш основната икона за папка и GIMP. Повече занимавка ми отне да трия с гумата с определен процент прозрачност, за да докарам сенките, защото това са може би най- сенчестите икони, правени някога.

Темата с икони е страшно добра, мислиш ли да поддържаш темата  и да добавиш съпорт за възможно повече приложение?Друго което би ми харесало да видя за да бъде темата различна и някак си по пълна и модернизирана , ако можеш да добавиш още mime types например такива за .deb .rpm също .patch .diff  един добър пример е https://github.com/chekavy/cheser-icon-theme/tree/master/Cheser/32x32/mimetypes   .  Ако направиш това, ще и вдъхнеш доста живот , аз мисля ,че темата е доста добра, и един по сериозен проект базиран на нея ще бъде бързо харесан и оценен от потребителите . 

Друго, този панел сигурно са е питали сто пъти, може ли да го споделиш? Става ли за LXDE , че искам да го ползвам там?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Панела не става за LXDE. Тя не може да поддържа прозрачност.

Това е панела, но в LXDE ще изглежда различно.

https://cloud.mail.ru/public/LUXB/ZwRr9V5oR

Засега не мисля да пипам нищо повече по темата. Разпознава и изобразява основните типове архиви без проблем. Прикачил съм я към Adwaita, която се развива интензивно заедно с Gnome Shell и в много отношения, това е предимство. Символните икони, които излизат в GTK 3 приложенията ми харесват повече от тези в самата тема. A, XFCE започва прехвърляне на приложенията точно на GTK3. Пускам ти снимка за пример, как темата взема липсващите икони (file-roller е GTK3 приложение) от Adwaita.

file_roller.png

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване