Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

randb, прочете ли ,че трябва да се махне Samba, защото забавяла буутването?

В бета версия я имаше самбата, но сега са я махнали от стабилната.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Демонстрация на sos-easy-install версия 2.7 (най новата) . Променен е интерфейса на приложението  . ПС. Очаква се до няколко версии да сложи в малкия си джоб всички подобни инструменти  

От Ubuntu 12.04 не бях ползвал линукс. Наскоро го сложих, но не бях фен на Unity, гледам вече Gnome е преправен да изглежда по същия начин.. но аз съм фен на KDE. Реших да опитам и го сложих наскоро,

StotinkaOS 7.4 * LXDE за колекционери .  * sosinfo  * konzolno-radio (най доброто радио от хакери за хакери  ) . * Просто файлов мениджър - PcmanFM * Икони на десктопа

Публикувани изображения

публикувано (редактирано)
преди 1 час, Росен Р. Александров написа:

Една поправка.. Уж ползваш убунту системи а не си на ясно че вече не се ползва apt-get а е заменен от apt и за ъпгрейд се пише apt full-upgrade

Сериозно ? Интересно, как успявам все още да актуализирам. Чудна работа. Да премахнат един от основните компоненти на APT и да не разбера.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Могат да се ползват и двете :) .Макар аз да предпочитам sudo aptitude

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.07.2016 г. в 19:41, cybercop написа:

Сериозно ? Интересно, как успявам все още да актуализирам. Чудна работа. Да премахнат един от основните компоненти на APT и да не разбера.

Не е въпроса дали може а дали трябва? Те изрично си го бяха написали в Changelog че apt-get вече не се препоръчва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Росен Р. Александров написа:

Не е въпроса дали може а дали трябва? Те изрично си го бяха написали в Changelog че apt-get вече не се препоръчва.

Не съм го прочел, а и не знам, къде е публикуван този списък. Всички приложения в системата ми са инсталирани с apt-get.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

android-x86_6.0

andr6_1.png

andr6_2.png

andr6_3.png

Предлага жив диск, който три пъти заби безутешно. Изисква root-права за преместване на файл от вътрешно хранилище на външна usb=флашка. Google магазина работи коректно. Реално занимавка ни повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не знам за Убунту, ама на Дебиана с apt (само) нещо, някак си, не постигнах първия път каквото исках и после (след преинстал) с apt-get  стана точно както трябва, в смисъл - от минимална инсталация,по-късно вече Фокса и Скайпа си ги добавих графично в ел-хикс-панела (а първия път писах) , ен-видията "грейна"  нормално след рестарта (а първият път преинсталирах и драйвера и xorg-a, доде "хване дикиш"). И си викам - кой дявол ме караше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демонстрация на sos-easy-install версия 2.7 (най новата) . Променен е интерфейса на приложението :P .

ПС. Очаква се до няколко версии да сложи в малкия си джоб всички подобни инструменти ;) 

h_1468679446_4423568_40a0e865d7.gif

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

0LCdtNG.jpg

Mate 1.15 прекомпилирано с пълна GTK3 поддръжка.. Но все пак не става... Не е довършена въпросната поддръжка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Какво значи "прекомпилирано с пълна GTK3 поддръжка" ? Всички приложения са преработени и прехвърлени от GTK2 на GTK3 или, просто се поддържа коректно изобразяване на тези елементи (наличните GTK3 приложения).

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има все още компоненти които не са напълно готови за GTK3.. А аз имам интерес да е с GTK3 задари HiDPI поддръжката..

Ще видя още някой ден.. И накрая ще е гном шел това което ще бъде на лаптопа... Ако с нищо друго не се разбера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Росен Р. Александров написа:

има все още компоненти които не са напълно готови за GTK3.. А аз имам интерес да е с GTK3 задари HiDPI поддръжката..

Ще видя още някой ден.. И накрая ще е гном шел това което ще бъде на лаптопа... Ако с нищо друго не се разбера.

Все пак ще ми отговориш ли на въпроса. Имам нещо предвид.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш в предвид съвсем други неща които мен не ме касаят особено. Но щом настояваш.

Приложенията изглеждат много по-добре с GTK3. 

Та които са GTK3 приложения те така или иначе си работят с GTK3 дори системата да е GTK2 базирана. Но тук въпроса е за самия десктоп да е GTK3 само GTK3 и QT5 поддръжат HiDPi (нужно ми е за дисплея на лаптопа който е FullHD за да не са ми дребни буквите и да не е празен екрана като отворя някои страници.. Типичен пример е facebook за това.)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За mate-desktop, като приложение, не мога да ти помогна. Дори не знаех, че са са го прехвърлили на GTK3. Помислих, че оплакването ти засяга изгледа на GTK3 приложенията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване