Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

• Отговори 3,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 15 часа, evgeny81 написа:

Следваща стъпка Slackware  :)

Нищо сложно няма :) .............лесно се инсталира ,щото не пишеш команди в конзолата .Инсталатора е текстов но е със меню само трябва да четеш и избираш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Минт 18.1 кде - Бета

Screenshot_20170116_214205.png

Между другото за 2 дни на виртуална машина разцъках доста голяма част от дистрибуции базирани на Дебиан с Мейт и Канела десктопи... И всички се държат крайно нестабилно. При мейт в вертикален панел иконите изчезваха при разместване където им скимне за известно време. Да не говоря че цялата графична среда замръзваше на момненти. Освен това въпреки че писах и се рових из форуми - така и не намерих колко трябва да е точната големина на икона и какъв формат за да пасне в бутона за меню без да стречва...

Надявам се другият месец дебиан като извадят Стреч на бял свят средите да са стабилни. До като станат такива ще карам с Ментата и кде които не се държат никак зле. И ще се замисля за ссд на старият ми лаптоп за да накарам ментата да работи една идея по бързо. Рама 4 гб процесора И3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш стабилен дебиан опитай със SolydxK има версии с kde и xfce системата е супер стабилна има всички нови драйвери поне на мен нищо не ми липсваше а хардуера ми е сравнително нов. А Аз ще се тровя докато разцъквам сусе

Screenshot_20170117_014725.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, evgeny81 написа:

Ако искаш стабилен дебиан опитай със SolydxK има версии с kde и xfce системата е супер стабилна има всички нови драйвери поне на мен нищо не ми липсваше а хардуера ми е сравнително нов. А Аз ще се тровя докато разцъквам сусе

Screenshot_20170117_014725.png

Да не повярваш, че все още не си с манджаро :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, evgeny81 написа:

Еми - SolydXK няма нищо против. Просто не ми се занимава да инсталирам Мейт от източник защот не е ясно как ще се държи системата след това.

Освен това там дори при инсталиран Software-properties-common - системата не иска да работи с add-apt-repository. Или поне такива бяха последните ми спомени от малко повече от преди 3 месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам на всяка среда, ако не подобна участ, поне една подобна версия. Да я спряна от активна разработка и, само да чистят грешки.

За пръв път от 2-3 години, инсталирах LXDE върху лаптопа. При това, чиста конфигурация, без допълнителни екстри, каквито предлага екипа на Lubuntu. И, бях доста изненадан, колко е стабилна. За бърза е ясно. Такава си е била винаги. 

Кошчето върху десктопа е "активно". Имам предвид, че не е просто пряк път, а, показва състоянието на файловете в него. Конфигурацията за lxde по подразбиране е настроена да разпознава мултимедийните клавиши на клавиатурата. Единствената редакция, което направих, беше да подменя gnome-screenshot със scrot за да се активира тази програма при натискане на PrtScr.

http://s19.postimg.org/m81h9127n/ubuntu_lxde1.png

http://s19.postimg.org/mncr21o4z/PCMan_FM.png

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Mozo написа:

Неща, които в нормалните графични среди ги има от години...

Но си имат други проблеми, значително по- големи от този, дали ще виждаш, че кошчето е пълно от иконата върху десктопа или, само от тази в страничния панел на файловия мениджър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, cybercop написа:

За пръв път от 2-3 години, инсталирах LXDE върху лаптопа. При това, чиста конфигурация, без допълнителни екстри, каквито предлага екипа на Lubuntu. 

http://s19.postimg.org/m81h9127n/ubuntu_lxde1.png

http://s19.postimg.org/mncr21o4z/PCMan_FM.png

Искам да попитам, "Чиста конфигурация", какво имаш предвид ? Аз инсталирам ЛХДЕ през терминала. Има ли друг начин на инсталиране само на ЛХДЕ, може би като отделна дистрибуция?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, cybercop написа:

Но си имат други проблеми, значително по- големи от този, дали ще виждаш, че кошчето е пълно от иконата върху десктопа или, само от тази в страничния панел на файловия мениджър.

Напротив, с Cinnamon никога не съм имал никакви проблеми, разкошна среда. С Plasma 5 напоследък също, въпреки че бяха ултра зле доскоро...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.01.2017 г. в 16:47, veneslav написа:

Искам да попитам, "Чиста конфигурация", какво имаш предвид ? Аз инсталирам ЛХДЕ през терминала. Има ли друг начин на инсталиране само на ЛХДЕ, може би като отделна дистрибуция?

Един "прост начин". Сваляш Лубунту 14.04.1 alternate (не съм пробвал със 16.04). Избираш език, след което натискаш F4 и избираш без графична среда (селектираш го със стрелките и просто натискаш ентъра) и инсталиране. След приключване на инсталацията пишеш име и парола и

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get install xorg lxde policykit-1-gnome lxpolkit
startx

В резултат ще получиш "нещо" което иска още малко пооправяне (повече за добавяне, по-малко за махане - като lxdm задължително и замяна с lightdm, възможно е и махането на menu-xdg, за да не изглежда много Дебиански менюто) и по-минимално (в някои отношения) отколкото ако инсталираш lxde-core.

Друг вариант е да инсталираш същото нормално, но при избора да избереш само lxde. При този вариант влизат много Гномски пакети. (Всъщност - със tasksel можеш да получиш интересни резултати. Викито за това е малко старо, но за пример става.)

Трети вариант - като първия, но командата е

sudo apt-get install xorg
sudo apt-get install lxde-core lxde-common --no-install-recommends

но ще трябва още много да "дострояваш" така.

П.С.: При алтернативния вариант в 16.04.1 и избор без графика, се инсталира само ubuntu-minimal, без ubuntu-standard , да се има предвид при пробване.

П.П.С. Оказва се, че избор на десктоп среда има само в сървърната или нет-инстал версия на Убунту, не и в алтернате-версията на Лубунту.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, veneslav написа:

Минимална система с lxde-core + lxde-common и още 3-4 добавки. Имам предвид, че не е препипана от Някой Си конфигурация.

Освен през терминала, може и през графичен мениджър на пакети, но, ще трябва да инсталираш първо мениджър на прозорци за да го стартираш. Затова, е по- лесно направо от терминала.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже качването на снимки се провали. С UberStudents 4.3 съм. xfce 64 bit. Linux for Learnings. Linux for Lamers. Доста шарено. Има поддръжка на Български език. По- стабилно от Линукс Минт. С много мощен десктоп компютър съм 16 ГБ RAM, SSD , но инсталацията ми отне повече от час. За сравнение при инсталиране на Линукс Минт около 10 минути. Иконите са голями и едри. Не мога да слагам на десктопа икони. Терминалът ми в някой случай кореспондира/ Комуникира с мен на Български език. Терминалът ми стана и двуцветен- появи се тъмно зелено поле с надпис Processing. Гоирещо го препоръчвам този линукс, като еквивалентен на ментата. Един глас от мен за този линукс. Има леки неуредици с ключовете от хранилището. Убунта базиран с многобройни хранилища.

netOS -10.44 един от многото линукси с това име. На живия диск се ъпдейтна за инсталация до версия 16.04. Много посен. Белият цвят на менюто много дразни очите. Препоръчвам за разглеждане от жив диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, bdenkov написа:

но инсталацията ми отне повече от час. За сравнение при инсталиране на Линукс Минт около 10 минути.

Дали случайно не си сваля при инсталацията "нещо" и връзката за това да е със скороста на костенурка. И ако се използва бутон за пропускане (ако има) да е можело да се ускори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нет инсталацията отнема повече време :) .Лично изпитано по часовник от мен на един и същ компютър

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.01.2017 г. в 21:50, Иво Димов написа:

Нет инсталацията отнема повече време :) .Лично изпитано по часовник от мен на един и същ компютър

Да кажем си инсталирам тая вечер Убунту 12.04.1 - за 15-20 минути. Колко време ще е необходимо да се обнови всичко след това?

И ако река да е нет-инстал (което ще стане за 25-30 минути). Колко време ще се обновява - нула, плюс директно зареждане от последното зададено в настройките ядро.

Всяко нещо си има плюсове и минуси.

В случая се говореше за "Студента", че бавно се инсталирало. Вариантите са три - бавна връзка/свързване, хардуерен проблем, неправилно направен инсталационен носител. А, и четвърти - така трябва да е, но е съмнително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои леки промени в /home/ivo .

Понякога е трудно да намеря дата/час в десния край на панела, за това ги преместих в центъра, мисля се получи добре.
В горния десен ъгъл са добавени любимите приложения, тези които най често стартирам Firefox, Evolution, Emacs, Kodi, Vlc, Spotify Client .
Другата по съществена промяна е новият команден ред, powerline базиран, powerlevel9k, включващ мой собствен конфиг базиран на някои от конфигурациите в github https://github.com/bhilburn/powerlevel9k/wiki/Show-Off-Your-Config .
Шрифтове, в Gnome са по подразбиране Noto Sans, идват по подразбиране в StotinkaOS, в терминалът са "Droid Sans Mono" + powerline символи + octicons + devicons + font awesome + Font linux от Nerd Fonts .
Wallpaper нищо особено , обаче изчистен и в любимият цвят :P .

Допълнителни добавки за Gnome - Terminix DropDown by me :)

h_1485006160_7344614_b64c64cfda.png

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване