Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди няколко дни си взех нова конфигурация с процесор AMD FX6350. Забелязах, че вентилатора много бучи и проверих температурите. Когато съм на десктопа или в браузъра температурата на процесора е някъде 33-48, а когато пусна играта майнкрафт температурите стигат до около 50-58. Въпросът ми е дали за чисто нова машина тези температури са нормални? Ако не са някой може ли да ми предложи какво да направя? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой ти е сглобявал конфигурацията? Вентилатора на процесора не трябва да ти бучи и вие при нова конфигурация. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nikem-bg.net ми сглобиха машината. Имах предвид, че когато температурата на процесора стане по-висока вентилаторът започва да върти по-силно и явно си е по-шумен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nikem-bg.net ми сглобиха машината. Имах предвид, че когато температурата на процесора стане по-висока вентилаторът започва да върти по-силно и явно си е по-шумен.

По-добре е да говориш с тях да ти измислят едно по-добро охлаждане за този процесор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре е да говориш с тях да ти измислят едно по-добро охлаждане за този процесор.

Май на скоро имаше пак подобна тема за проблем с шумно захранване и то точно от бокса на 6*** процесор. И колегата там също се оплака от температурите и каза, че ще сменява BOX-а с друго охлаждане. Сега ще потърся темата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко горе долу могат да ми вземат за друг вентилатор?

Не е само вентилатор, а цялото охлаждане (радиатор+вентилатор). За цени не мога да ти кажа. Ако някой от колегите от Hardware Team се включи ще ти даде повече информация.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук говорят за проблема при FX и охлажданията. Само дето съм се объркал там е FX 8***, но мисля че им е еднакъв бокса?

А ето и едно предложение от мен за охладител: CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук говорят за проблема при FX и охлажданията. Само дето съм се объркал там е FX 8***, но мисля че им е еднакъв бокса?

А ето и едно предложение от мен за охладител: CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES  

Ха-ха, знаех си че за тази тема си се сетил, бая дългичка и май без решение засега(какви ли неща не се исписаха там)! Дано автора да си е решил проблемите все пак :blink:

П.П. Съмнявам се, че от Ник_м не са му сглобили както трябва конфига на колегата Nikola Vasilev та сега да се чуди как да си охлажда процесора :temperature:

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в биос при какви температури са направени да "вият" вентилаторите.Да не са някви нижави 45градуса.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, Nikem са коректни, но все си мисля, че може да не са сложили охлаждането добре. Искам да ви попитам дали е добра идея да разглобя охлаждането и пак да го сложа. Четох темата на другия потърпевш :D и там колегите пишат, че това не е добра идея, но дали все пак това може да е причината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зарежи я другата тема, проблема там е, че видеото грее и вдига температурите в цялото РС. Дадохме няколко съвета на автора, но той взе че прави неща дет не сме казали и ефект никакъв. Когато молиш за съвет е хубаво да правиш каквото те съветват иначе защо питаш изобщо. 

Температурите са горе долу ок. температурата не се мери под товар с някаква игра а под стрес тест на AIDA тогава процесора е натоварен постоянно на макс и се вижда до какви стойности стига температурата. По нагоре споменаха евентуален проблем, а именно ако от биоса е заложена много ниска таргет температура към която да се стреми охлаждането и затова работи на високи обороти.

И не е зле да кажете като цяло конфигурацията. Не ги знам колко са коректни Никем, но на няколко пъти е имало проблем с конфигурации сглобени от тях и след това проблеми още при инсталацията сини екрани и т.н.

Причината е че цените им са толкова изстискани, че не могат да си позволят след сглобяването някой да отдели време за тест и настройка на системата.  

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всички догадки,поради незначителната информация на автора,смея да твърдя,че "Майнкрафт"не товари процесора и Т на споменатия са високи.Както,макар да ми идват на ум няколко,не бих се ангажирал с препоръка на охладител без да знам какъв би събрала кутията.

На вниманието на автора бих предложил четенето на споменатата тема,а именно"AMD RIG прегрява яко".Това би му дало насоки за размисъл или поне какво трябва да ни обясни,за да му помогнем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно- GIGABYTE970A-D3, AMD 970, DDR III 2000(O.C)/1600/1333, SATA III, RAID, GLAN, AM3+ Процесор- AMD FX6350 Видео карта- Palit GTX650Ti Boost 2gb RAM- Kingston 8gb 1600 HDD- Seagate 1000gb, след малко ще мога да ви кажа точния модел Кутия- K350 W /600W PSU

Редактирано от Nikola Vassilev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набързичко казано-2ри 120 мм фан на задната страна да изкарва въздуха-7 лв и True Spirit 120M 145 mm висок 63 лв.С добро пробиране на кабелите и инвестиция от 70 лв си канап.Фирмата от линковете ще ти ги изпрати за 6 лв на следващия ден в 13.00 часа.

Надявам се,че имаш един 120 мм на лицевия панел да вкарва въздух и ще стане това:

post-339154-0-68700100-1372373349_thumb.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе къде закарахте момчето... Майнкрафта товари процесора зверски, а температурите са отлични за амд процесор през лятото. Нищо му няма. А колкото до шума той зависи и от кутията. А пък и казва че не е толкова шумен, просто се усеща че качва оборотите. Всичко си му е наред на охлаждането.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе къде закарахте момчето... Майнкрафта товари процесора зверски, а температурите са отлични за амд процесор през лятото. Нищо му няма. А колкото до шума той зависи и от кутията. А пък и казва че не е толкова шумен, просто се усеща че качва оборотите. Всичко си му е наред на охлаждането.

Моят лигльо (12 г) я играеше на що-годе приличен комп и на FullHD,като проца не трепваше,все едно съм отворил крома.Малкият пикльо (4 г) я играе на комп от преди 10 години,но с по-ниска резолюция...

Е,от по-свястно охлаждане глава не боли-няма да му е излишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят лигльо (12 г) я играеше на що-годе приличен комп и на FullHD,като проца не трепваше,все едно съм отворил крома.Малкият пикльо (4 г) я играе на комп от преди 10 години,но с по-ниска резолюция...

Е,от по-свястно охлаждане глава не боли-няма да му е излишно.

Е сигурно, само дето не може да се настройва резолюцията.  Нативната за дисплея се ползва.  А и ме съмнява да е било като хроума, може би като двайсетина IE. Тази игра товари предимно и доста процесора. Мисля че в случая всичко е наред и е излишно друго охлаждане ако няма да се мъчи да клоква. Ако шума е чак такъв проблем да се търси друга кутия. Температурите са му много добре, още повече че са нормални за натоварване при която и да е сравнително нова игра.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина не е лошо да му добавя заден изкарващ засега. Ако не се свалят температурите ще сменя процесорния. Не че температурите са много високи, но по-добре да има охлаждане, че все го мисля този процесор :D. Шумът не ми е проблем това вече са удобства. Johny01 може ли да ми кажеш как се казва програмата за натоварване на процесора, за да видя до колко градуса стига и тогава пак ще ви пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина не е лошо да му добавя заден изкарващ засега. Ако не се свалят температурите ще сменя процесорния. Не че температурите са много високи, но по-добре да има охлаждане, че все го мисля този процесор :D. Шумът не ми е проблем това вече са удобства. Johny01 може ли да ми кажеш как се казва програмата за натоварване на процесора, за да видя до колко градуса стига и тогава пак ще ви пиша.

AIDA64 се казва програмката, в нея има тест за стабилност, който натоварва процесора много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих стрес теста и процесорът стигна 58C, а North Bridge стигна 63C. Видео картата ме притесни, стигна 74C.Забелязах, че при 74C вентилаторът й беше едва на 48% работа. Мисля че ако взема заден изкарващ и някак осиля работата на GPU вентилатора нещата ще се оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих стрес теста и процесорът стигна 58C, а North Bridge стигна 63C. Видео картата ме притесни, стигна 74C.Забелязах, че при 74C вентилаторът й беше едва на 48% работа. Мисля че ако взема заден изкарващ и някак осиля работата на GPU вентилатора нещата ще се оправят.

Температурата на процесора ти е абсолютно перфектна за нея се притеснявай когато при стрес теста за десетина минути мине над 75 градуса. Проблема при тебе е липсата на изкарващ вентилатор. Захранването ти е разположено долу и охлажда само себе си. 

Сложи един вентилатор отзад горе и провери тогава температурите. Ако и тогава те притеснява температурата на видеото опитай със Speed fan да управляваш охлаждането и.

За момента няма никакъв смисъл от излишното даване на 70лв за охладител за процесора. 

И един съвет помисли за друго захранване. Това което идва с кутията е ......... срам за СМ нищо че го водят 600W.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.