Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.пиша с молба да предложите оптимална конф.за машина,в диапазона 400-600+/50лв.Не съм геймър,освен да играя на Диабло,но за нея не е нужно кой знае какво.Акцента ми е към ХД филми и елементарни неща из и-нет.Неискам да има записвачка,нито монитор,Диск.CPU.процесор.захранване,дъно,и памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Сложил съм най-добрия понеже си споменал че ще разцъкваш и по-някоя игра. Дъното има и трите вида изходи. Включително HDMI ако ще връзваш телевизор.

При по-евтините модели освен по-слаб процесор и видеото е по-слабо. За филмите (1080p) няма никакво значение дори да вземеш най-евтиния 6400К но не и за игрите.

Разликата е 140 лв. та хубаво си помисли какво точно ти трябва.

Публикувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Сложил съм най-добрия понеже си споменал че ще разцъкваш и по-някоя игра. Дъното има и трите вида изходи. Включително HDMI ако ще връзваш телевизор.

При по-евтините модели освен по-слаб процесор и видеото е по-слабо. За филмите (1080p) няма никакво значение дори да вземеш най-евтиния 6400К но не и за игрите.

Тая машина не знам как ще се подкара без захранване :P

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих го. Цената си е същата просто съм цъкнал на кутия в ляво на К280. Тази е с включено захранване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставете захранването,те APUтата са 10 в 1 :) .Момчета,за да си реализира потенциала това APU иска по-бърза рам и задължително 2 плочки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

johny01 потенциала му не си заслужава парите които струва по-скъпата рам дори да се събираше в бюджета. Особено разликата при 2133MHz. Съгласи се че да се реже процесора/видеото за да се сложи по-добра рам което ще дигне незначително възможностите на видеото е тъпо. И няма нищо задължително в двете плочки особено ако искаш да имаш възможност за двуканален режим и след ъпгрейда. 2х2GB е набутване в днешно време! Взима се 2х4GB или ако няма пари 1х4GB за имаш възможност за смислен ъпгрейд.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да откъне.

пп В момента се боря с едно нас*ано APU с 1 плочка-мъка.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставете захранването,те APUтата са 10 в 1 :) .Момчета,за да си реализира потенциала това APU иска по-бърза рам и задължително 2 плочки.

Какво му е на процесора, възможно най-добрия за парите си. “реализацията“ може да стана с мисъл бъдещ ъпгрейд. И не винаги, честотите играят голяма роля при всички игри, дори някъде има и спад на кадри. И тази конфигурация по-горе и точно този процесор ми изглежда най-смислено предложение. Няма смисъл от процесор и отделно слаба дискретна видеокарта, за къде по напред ще ми стигне тази производителност. А с този процесор може да сложи някоя карта от среден клас, примерно. За това нека взима конфигурацията с вградената графика и ще може да играе някой игри на по-ниски детайли, докато вземе нещо по-добро като видеокарта.  Лека вечер и успех в избора! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да не желая да си го призная-бъдещето май ще е такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да не желая да си го призная-бъдещето май ще е такова.

За непретенциозните може би да :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За непретенциозните може би да :)

А колко са тези,които знаят какво имат в кутията?

Извинявам се за офа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека е споменал че не е геймър и може да разцъка Диабло от време на време. Та въпроса е не само до бюджет но и до нужди. Аз например съм много претенциозен какво има в кутията и определено не бих поставил там видеокарта която да шуми, грее и арчи ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека е споменал че не е геймър и може да разцъка Диабло от време на време. Та въпроса е не само до бюджет но и до нужди. Аз например съм много претенциозен какво има в кутията и определено не бих поставил там видеокарта която да шуми, грее и арчи ток.

Той може и да не е геймър, но защо за същите пари да не вземе нещо по-добро?! И при моето предложение картата на Gigabyte нито грее, нито шуми и малко ток ''арчи'' :bedtime2: Поздрави и лека!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото това дето е убаво за геймъра е лошо за нормалния потребител. Картата дето си я сложил + слабия атлон по-малко ли арчи и грее според теб? А втората перка определено е един шум повече. Отделно си убил възможността за ъпгрейд с тия две плочки рам та просто никакви предимства не виждам на подобни варианти със външно видео при поставените изисквания. Между другото ако се търсеше геймърска конфигурация за стари игри то един Пентиум 2020 + 7770 излизат същите пари и ще извадят значително по-добри резултати от Атлона + 650. Така че при всички положения не е приемлива комбинация.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, за да чуеш шума от тази ''допълнителна'' перка трябва да си слухар абсолютист(както казват музукантите)! А тези 59 вата на процесор и видеокарта в повече над А10-6800К надали са някакъв проблем за автора(колкото една ел. крушка)! И за този прословут ъпгрейд на рам-та за чий са му на човека 8GB(4+4 евентуално) за тази конфигурация-никъде не пише, че ще се занимава с графичен дизайн примерно! А вие все говорите за бъдещ ъпгрейд, но докато му дойде времето нещата ще са вероятно коренно различни(ами ако му притрябват 16GB какво следва тогава)?! За комбинацията на 2020 с 7770 горе-долу съм съгласен, но в сравнение с АПУ то атлона+650 е много по-добре!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като може да вземе 6800k, за какво му е стария атлон или слабия пентиум и да налива пари във видеокарта, която явно няма и да му трябва. Аз лично не виждам какво печели с gtx 650 при положение, че почти няма да играе игри. И ако взима външно по-добре HD7750, тая енвидиа не си струва  20-25 лева отгоре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 668.70 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/47932p1r49156p1r48733p1r43848p1r47896p1rf.html Тук имаш дъно с по-нов чипсет и то също има 3 вида видео изхода HDMI,DVI-D,D-SUB :) Дъното има 4xDIMM, 7x Sata 3.0, има и няква ламарина да охлажда чипсета и Power Phase,ако овърклокваш това е + :)
Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,наистина не държа на игрите.А Диабло и на правец би тръгнал:) ..шегувам се..неискам да е външна карта,няма смисъл,а и товари с пари..Важното да има HDMI и по възможност FULLHD.Тази на 

VipKokata,не е лоша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асрока е с по-добро аудио и четири слота за рам та е за предпочитане ако ти се дават повече пари за дъно. Иначе за клок и двете вършат известна работа. Старата "баракуда" обаче е желателно да се избягва. Разликата с WD е някакви стотинки. Не знам какво да мисля и за тая неизвестна памет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео с два 80-90 мм фана не е по-шумно от тази с един 100 мм,който е на по-високи обороти,а ѝ охлаждането е по-добро.

За рам наистина на същата цена има по-добри предложения CL9/1600MHz/1.35-1.5v от:Corsair,Geil,Crucial,Kingston.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай на нарутото. Тя ти влиза в бюджета и процесора и е с хубаво APU. А когато станеш геймър ( ако искаш) можеш да си купиш отделна видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай на нарутото. Тя ти влиза в бюджета и процесора и е с хубаво APU. А когато станеш геймър ( ако искаш) можеш да си купиш отделна видео карта.

Влиза ако си я купи от магазина! Я прибави на тея 666лв. и към 40лв. доставка!

Да не говорим ,че АПУ-то не може да се опре по-никакъв начин на 750К + 7770 ГХз , като прибавим и 2 пъти по-големия хард по-обем и по-качествено захранване , то не си заслужава!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.jmt.bg/offers/2013-06-29-1.pdf

С Възможност да се отключи до 4 ядрен.

ПС: MasterPlay помисли си много добре преди да се заяждаш с мен! Това е предупреждение!

Редактирано от Росен Александров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.