Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден,имам токоизправител 12V/3,5A. Ще го ползвам за захранване на CD плеър,но се получават изкривявания на звука,защото след като е изправено напрежението не е филтрирано. Пробвал с друг токоизправител с филтрирано и не стабилизирано напрежение,работи без проблем,но сега не е при мен,за да видя какъв е капацитета на кондензатора. Видях схеми с кондензатори по 1000uF,2200uF и 4700uF. Въпроса ми е какъв трябва да е капацитета на кондензатора? П.П: Знам,че напрежението трябва да е стабилизирано,но съм го карал временно с друг токоизправител без стабилизатор и върви без проблем,но с филтрирано напрежение,след вторичната бубина.

Редактирано от eset2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш в предвид CD плеър за кола - на него не му трябва стабилизирано напрежение, на колата работи в диапазона 12.5 ~ 14 V. А за кондензатора - както е казал мечо Пух "Колкото повече - толкова повече" - на колата акумулатора изпълнява ролята на кондензатор с много голям капацитет.

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.