Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумници искам да си взема нова дънна платка защото тая вече здаде багажа.

Трябва да е задължително със сокет 775, ако може ДДР3 и да е нова. Също така и рам ддр3 естествено, ако се намери такова дъно рамта да е 4ГБ. Бюджет за това 130 лева. Може и съвсем леко да се вдигне бюджета.

Мерси предварително!

ПС: Намерих това http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=542739&t=0

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно цяла конфигурация (както твърди заглавието) или само дъно + памет за съществуваща такава? Ако е второто, според мен не си струва да се купува ново - още повече, че даже и когато тази платформа беше актуална, дъната с поддръжка на DDR3 отиваха във високия клас, бяха по-скъпи и по-скоро екзотични, сега не знам колко магазини ще имат изобщо бройки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто искам да използвам тази платформа, защото процесора ми е добър, а искам ДДР3-по-добра е от ддр2 затова. И ще купувам само дъно и рам (частична конфигурация)

Просто искам да използвам тази платформа, защото процесора ми е добър, а искам ДДР3-по-добра е от ддр2 затова. И ще купувам само дъно и рам (частична конфигурация)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е зле да споделите какъв е процесора и дали той ще поддържа DDR3 памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Asrock G41M-VS3 R2.0 + Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz = 149,38лв. + безплатна доставка.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами процесора е Е5300 

Но вмомента ползвам Е5200

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е зле да споделите какъв е процесора и дали той ще поддържа DDR3 памет?

Никой процесор от сокет 775 поддържа DDR3 памет. Само чипсета и дъното поддържат DDR3 памет. Честотата на DDR3 1333Mhz за процесорите от сокет 775 е овърклок на рам-та. Може и да греша :) 

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой процесор от сокет 775 поддържа DDR3 памет. Само чипсета и дъното поддържат DDR3 памет. Честотата на DDR3 1333Mhz за процесорите от сокет 775 е овърклок на рам-та. Може и да греша :)

E5300
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам какви са х-ките на E5300 защото съм със същия процесор :) 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А господин Е5200 става ли защото него го ползвам повече

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става, няма причина да не става :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искаш по-голям избор за дъна ама явно... :(

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма защото тази платформа е много-остаряла, мина и времето отдавна :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко :( :( :(

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100лв за ново дъно като такова с G41 са направо разхищение!Дано не съм забравил и да се заблуждавам по този начин (ако греша да ме поправите) но процесорите сокет 775 не са с вграден контролер на паметта, той се намира в северния мост.Следователно ако този мост поддържа DDR3 памет, то ако ще и селерон сокет 775 да е пак ще върви с тази памет.Друг е въпросът каква ще бъде производителността на памет DDR3 1333MHZ 9-9-9-24 тайминги (най-масовите) срещу памет DDR2 1066MHZ 5-5-5-18 тайминги.Тя е почти нулева даже никаква!Няма смисъл процесор сокет 775 зорлем да го накараш да върви с DDR3 памет, за да кажеш просто че си с такава.За 80-90лв се намират ненормалните дъна с Р45 чипсет или Х38.Намери едно такова и изцеди процесора, така и паметта ще си запазиш!

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с DDR3 е доста съмнително да даде някаква значима разлика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За последните 2 мнения +1 и от мен .

Евентуално др. решение - продаваш РАМ и процесора, докато още държат цена и купуваш  дъно+РАМ+процесор за 220-260 лева :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.