Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумници искам да си взема нова дънна платка защото тая вече здаде багажа.

Трябва да е задължително със сокет 775, ако може ДДР3 и да е нова. Също така и рам ддр3 естествено, ако се намери такова дъно рамта да е 4ГБ. Бюджет за това 130 лева. Може и съвсем леко да се вдигне бюджета.

Мерси предварително!

ПС: Намерих това http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=542739&t=0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно цяла конфигурация (както твърди заглавието) или само дъно + памет за съществуваща такава? Ако е второто, според мен не си струва да се купува ново - още повече, че даже и когато тази платформа беше актуална, дъната с поддръжка на DDR3 отиваха във високия клас, бяха по-скъпи и по-скоро екзотични, сега не знам колко магазини ще имат изобщо бройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто искам да използвам тази платформа, защото процесора ми е добър, а искам ДДР3-по-добра е от ддр2 затова. И ще купувам само дъно и рам (частична конфигурация)

Просто искам да използвам тази платформа, защото процесора ми е добър, а искам ДДР3-по-добра е от ддр2 затова. И ще купувам само дъно и рам (частична конфигурация)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е зле да споделите какъв е процесора и дали той ще поддържа DDR3 памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Asrock G41M-VS3 R2.0 + Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz = 149,38лв. + безплатна доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами процесора е Е5300 

Но вмомента ползвам Е5200

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е зле да споделите какъв е процесора и дали той ще поддържа DDR3 памет?

Никой процесор от сокет 775 поддържа DDR3 памет. Само чипсета и дъното поддържат DDR3 памет. Честотата на DDR3 1333Mhz за процесорите от сокет 775 е овърклок на рам-та. Може и да греша :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой процесор от сокет 775 поддържа DDR3 памет. Само чипсета и дъното поддържат DDR3 памет. Честотата на DDR3 1333Mhz за процесорите от сокет 775 е овърклок на рам-та. Може и да греша :)

E5300

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам какви са х-ките на E5300 защото съм със същия процесор :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А господин Е5200 става ли защото него го ползвам повече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става, няма причина да не става :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искаш по-голям избор за дъна ама явно... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма защото тази платформа е много-остаряла, мина и времето отдавна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко :( :( :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100лв за ново дъно като такова с G41 са направо разхищение!Дано не съм забравил и да се заблуждавам по този начин (ако греша да ме поправите) но процесорите сокет 775 не са с вграден контролер на паметта, той се намира в северния мост.Следователно ако този мост поддържа DDR3 памет, то ако ще и селерон сокет 775 да е пак ще върви с тази памет.Друг е въпросът каква ще бъде производителността на памет DDR3 1333MHZ 9-9-9-24 тайминги (най-масовите) срещу памет DDR2 1066MHZ 5-5-5-18 тайминги.Тя е почти нулева даже никаква!Няма смисъл процесор сокет 775 зорлем да го накараш да върви с DDR3 памет, за да кажеш просто че си с такава.За 80-90лв се намират ненормалните дъна с Р45 чипсет или Х38.Намери едно такова и изцеди процесора, така и паметта ще си запазиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с DDR3 е доста съмнително да даде някаква значима разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За последните 2 мнения +1 и от мен .

Евентуално др. решение - продаваш РАМ и процесора, докато още държат цена и купуваш  дъно+РАМ+процесор за 220-260 лева :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.