Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Нова конфигурация до 800 лева


Препоръчан отговор

Здравейте, най-после се реших да си взема нов компютър понеже вече излязоха новите процесори. Та компютъра ще се ползва предимно за игри от по-новите (Dota 2, SC2 и други ) Кутия(Thermaltake ms-III) клавиатура мишка и монитор(21.5 инча) си имам. Не искам да се играе на макс детайли, а просто нещо средно. Външна видео карта не мисля да добавям скоро време, затова желая да се наблегне повече на процесора с вграденото видео. За дъното не искам да е някое от 100 лева и да е като моето старото с две думи боклук, нямам предпочитания към марки досега съм бил само на Gigabyte, но сега мисля да е AsRock понеже техните дъна имат повече екстри. Та трябва ми само рам(4 гб за начало) хард (1ТБ защото няма смисъл от циганене за 10 лева, а двоен обем) дъно (някое здраво и надеждно с 7.1 аудио) добър процесор(от новото поколение разбира се) и някое захранване (до 550 вата, защото и без това няма да има външна видео карта пък и новите процесори не са толкова лакоми) А и понеже ще карам на вградено видео педпочитам платформата да е на АМД.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наблегнал съм повече на дъното и процесора. Ще можеш да клокваш с тези процесор и дъно. Рам искахте 4GB точно толкоз и аз съм предложил, хард диска е 1ТБ със 64МБ кеш, а захранването е достатъчно класно даже и за карта от рода на 7950 :)
BB код:
GB GA-F2A85X-UP4 FM2
A10-6800К X4/4.1GHZ/FM2/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA PRO
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
PSU CM GX 550W APFC

Обща стойност - 790.12 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/47210p1r49156p1r46377p1r46943p1r41989p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 
Обща стойност - 712.73 лв. с ДДС - КоличкаDual Channel Kingston 2х4 1866Mhz, с безплатна доставка, крайна цена: около 820 лева. но може и да се мине по-евтино с някоя единична плочка памет. Примерно: 4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX - 775.22 лв. с ДДС 

Поздрави! 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GIGABYTE F2A85X-UP4, AMD A85X, DDR III 1866/1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, DP, eSATA, FM2 AMD A10-6800K X4 Quad Core, HD 8670D, 4.10GHz, BOX, FM2, Black Edition TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III GEIL 2X4GB DDR III 1866 EVO LEGGERA CL9 SEASONIC Захранване SS-430GB Bronze, 430W Междинна сума 727,78 лв. ДДС (20%) 145,56 лв. Крайна цена 873,33 лв. Ето нещо и от мен! Перфектно дъно, вярно малко е скъпичко, но нали искате качество, много добри захранване и твърд диск(препоръчвам го пред WD и Seagate), най-новия процесор с вградена графика от AMD и много добър RAM KIT(сложил съм 8GB, тъй като не намерих 4GB на 1866Mhz)! Успех в избора! П.П. Останете си на Gigabyte :)   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наблегнал съм повече на дъното и процесора. Ще можеш да клокваш с тези процесор и дъно. Рам искахте 4GB точно толкоз и аз съм предложил, хард диска е 1ТБ със 64МБ кеш, а захранването е достатъчно класно даже и за карта от рода на 7950 :) BB код: GB GA-F2A85X-UP4 FM2 A10-6800К X4/4.1GHZ/FM2/BOX 4GB DDR3 1600 A-DATA PRO 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA PSU CM GX 550W APFC Обща стойност - 790.12 лв. с ДДС

Линк: http://nikem-bg.net/cart/47210p1r49156p1r46377p1r46943p1r41989p1rf.html

Тая РАМ нещо не ми се вписва много добре в конфигурацията. Едно, че е малко за 64 битов Windows  с APU  на AMD и второ, нито честотата нито таймингите могат да се нарекат "идеални" за точно тая конфигурация.  Вярно, че държи на клок, но максимумът е CL9  при 1700 MHz. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя хард xD

BB код:
 
Обща стойност - 708.49 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/48357p1r49156p1r46943p1r41989p1rf.htmlKingston 8GB, DDR3, 2400MHz Обща стойност 816,48лв. Може да се вземе и това захранване Cooler Master Silent Pro M2, 420W и цената става 824,12лв.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко превишава но е с най-новата платформа. Само че с видеото не се знае http://nikem-bg.net/cart/49048p1r49043p1r43857p1r46943p1r1066p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая РАМ нещо не ми се вписва много добре в конфигурацията. Едно, че е малко за 64 битов Windows  с APU  на AMD и второ, нито честотата нито таймингите могат да се нарекат "идеални" за точно тая конфигурация.  Вярно, че държи на клок, но максимумът е CL9  при 1700 MHz. 

Благодаря за критиката! Тогава каква памет може да му се предложи? Колкото до 4те ГБ той толкова си иска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко превишава но е с най-новата платформа. Само че с видеото не се знае http://nikem-bg.net/cart/49048p1r49043p1r43857p1r1003008p1r1039p1rf.html

GPU Type: HD 4600  пише го в "пълно описание" :) Но тази платформа Haswell не ми харесва поради ред причини . Защо си сложил червен хард ? Той е пригоден само за NAS системи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за критиката! Тогава каква памет може да му се предложи? Колкото до 4те ГБ той толкова си иска.

Ако орежем малко дънната платка, може да сложим и тази памет: 2X4G DDR3 1866 GEIL EVO LEGGERA, която е идеална за конфигурацията. И знам, че не е налична, но все пак нищо не пречи да се провери някъде, из Интернет. Като цяло е препоръчително да се вземе кит, щом и бюджета го позволя, поне аз съм на това мнение. То, честотите както написах и в предна тема, който няма да имат реална полза поне в повечето игри, но нека пак се има в предвид, производителността. Определено две плочки памет, ще са в полза поне на тази платформа, визирам вградената графика. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за критиката! Тогава каква памет може да му се предложи? Колкото до 4те ГБ той толкова си иска.

Ами нали за това са тия теми - да се разяснят нещата. Щото някой може да иска китайски автомобил, но след като разбиращите го убедят, че китайските автомобили са боклуци за разлика от електрониката им, той едва ли би си купил такъв. А конкретно на въпроса ти...колегата иска 4 GB  за начало и е добре, това да е поне малко по-бърза памет, та след време да я комбинира с подобна. А откъде ще взема пари...да кажем захранването.  за нуждите ще е достатъчно и по-евтино, дори да се клоква. В случая може да се вземе примерно това:

 

NJOY 450RGE 450W Active PFC

 

Като спестените 60 лева да се добавят за още 4 GB  RAM. Или пък за по-бърза памет сега, която ще му осигури и повече кадри. Все пак говорим за fullHD  в случая. Дори и да се играе на medium,  всеки кадър ще е от значение при тая резолюция. А повече кадри ще има и при по-бърза и повече памет. И ако сега се вземе по-бърза, в бъдеще повече. А каква точно памет...прав си, в Nikem  няма голям избор. Това не пречи да се направят тия уточнения. И както казва колегата над мен, леко може да се резне и от дънце, без това да навреди много, ако изискването е само 7.1 звук точно на момента и отзад :P В конфигурацията ти също остават 10 лева до заветните 800.  А и едва ли това е толкова важно, след като работата ще бъде свършена добре. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам ама моето си е добре, като изключим че съм объркал харда. Даже добавих по добро захранване макар че и онова не е лошо ама едно е Builder Series, едно е някво си китайско ;) http://nikem-bg.net/cart/49048p1r49043p1r43857p1r46943p1r1066p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Предложил съм друг вариант(макар и изискванията ти) с "i5" 3350p без вградено + HD 7770. Знам че си писал негативно за дискретна карта.. Според мен инвестиция в i5 ще бъде по правилен избор на този етап. За напред може да се продаде HD 7770 ако не ти е комфортна и да се добави по добра. Линк към дъното - http://bg.msi.com/product/mb/B75MA-E33.html#/?div=Detail - може да е евтино но не е боклук и ще ти свърши работа.

 

Снимка на конфигурацията от em*g - http://pics.data.bg/zoom/shared/f4c9ab6b7ebad5e35852c2f13905f79b - Общо: 831.99 лв. + Безплатна доставка!   пс: С тази карта в посочените игри при Full HD няма да имаш проблем на максимални. Вграденото в AMD на средни/ниски настройки в някои моменти от играта (мелета) може да предизвика гадно сечене от недостиг на FPS което е дразнещо... поне за мен. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли начин да се ползва стария хард ? Все пак много са нещата ,а искате качествени компоненти,а парите и те не са много.

Аз ще предложа в случай ,че стария хард се ползва ,като за начало :

Публикувано изображение

Наблегнал съм на дъно и захранване ,защото пусналият темата смята в бъдеще да си взима и видео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Вече си сглобих компютъра, но понеже нямаше доста от горе изброените части преди 2 дни се наложи да ги заменя със сродни до тях.
Крайна конфигурация :
Mobo - ASRock FM2A75 PRO4
CPU - AMD A8-6500
RAM - Kingston HyperX 2133 MHZ CL - 11
HDD - Seagate ST1000DM003
PSU - Corsair CX 430W
Публикувано изображение

Захранването и харда са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО тихи! Някой беше казал, че Seagate много ръмжели това изобщо не е така.
Благодаря на всички за мненията и помощта в избора ми на нова конфигурация.
Ето оценка която Windows ми даде
Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече си сглобих компютъра, но понеже нямаше доста от горе изброените части преди 2 дни се наложи да ги заменя със сродни до тях.

Крайна конфигурация :

Mobo - ASRock FM2A75 PRO4

CPU - AMD A8-6500

RAM - Kingston HyperX 2133 MHZ CL - 11

HDD - Seagate ST1000DM003

PSU - Corsair CX 430W

Публикувано изображение

Захранването и харда са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО тихи! Някой беше казал, че Seagate много ръмжели това изобщо не е така.

Благодаря на всички за мненията и помощта в избора ми на нова конфигурация.

Ето оценка която Windows ми даде

Публикувано изображение

Честито колега !Пожелавам Ви да си я ползвате със здраве дълги години.

Поздрави !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Не знам кой ти е казал, че Seagate стържат, но аз от поне 5 години твърдя тук, че тия дискове ( включително 7200.12 серията) не се чуват. Същото твърдя и за захранването. Както естествено и за бокса на Интел. Това, което може да вдига гюрултия е само записвачката и то на LG. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, и безаварийно ! Сийгейт са изключително тихи дискове, това мога да потвърдя и аз, а за LG записвачките съм напълно съгласен за шума. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Не знам кой ти е казал, че Seagate стържат, но аз от поне 5 години твърдя тук, че тия дискове ( включително 7200.12 серията) не се чуват. Същото твърдя и за захранването. Както естествено и за бокса на Интел. Това, което може да вдига гюрултия е само записвачката и то на LG. 

Прав си и за харда и за захранването и за стоковия и за записвачката (притежател съм на една, голем дзвер :) ) но в момента съм със стоковия на AMD и той също е много тих

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...