Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Някой може ли да препоръча геймърски лаптоп за 1300(+-100лв),по възможност с ivy bridge.От Пловдив съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Геймърските лаптопи започват от 2000лв. нагоре! 

Избирай по-слаб процесор 2-ядрен + по-добро видео (Acer Aspire V3-571G) или по-добър процесор 4 ядрен + по-слаба видео карта (Acer Aspire V3-571G) Аз бих избрал по-добрата видео карта.

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе геймърски, геймърски.... колко да е геймърски за тия пари...

Aз бих предложил тези двата:

ACER+V3-571G

Lenovo+IdeaPad+Z500

и аз лично бих взел леновото.

Ама от друга страна като се замисли човек каква настолна конфигурацийка може да си сглоби за тия пари.............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а може ли да ми дадете за пример за тези пари какъв десктоп мога да си взема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

количка

нещо такова... не е много балансирано... но има колеги, които ще ти предложат нещо по-добро... това само за ориентир така да се каже.... като се ореже тук-там, ще има пари и за кутия и захранване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На десктоп, поне няма да се притесняваш, че някоя игра няма да ти тръгне, и/или пък че ще грее много, а лаптоп/а да го охлаждаш кот да прайш, ще здаде багажа .... Избора е твой :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е за игри, по-добре си вземи настолен, ако не ти е супер важно да си мобилен :) Аз имах една тошиба, която и се отлепи видео картата и край, не може да се оправи - това от прегряване. Иначе лаптопите си имат своите предимства, за мен Lenovo правят най-добрите модели в момента, за тези пари които си приготвил можеш да намериш нещо добро. Виж този http://toplaptop.bg/lenovo-laptopi/Laptop-Lenovo-ThinkPad-L530-24812RG-N2S2RBM-i3-4GB-500GB-156-Win7.html, малко е по-скъп но ще ти е идеален за игри. Стига да не прекаляваш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Aspire V3-571G   - i5-3210M, 6GB, 750GB HDD, GeForce GT630M (2GB DDR3) - 979лв (в моемта има промоция) / реална: 1099лв.

Редактирано от Rock4eto0o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а може ли да ми дадете за пример за тези пари какъв десктоп мога да си взема?

Ако искаш настолна конфигурация се насочи към този раздел > Нови конфигурации и части, въпроси, препоръки и мнения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е за игри, по-добре си вземи настолен, ако не ти е супер важно да си мобилен :) Аз имах една тошиба, която и се отлепи видео картата и край, не може да се оправи - това от прегряване. Иначе лаптопите си имат своите предимства, за мен Lenovo правят най-добрите модели в момента, за тези пари които си приготвил можеш да намериш нещо добро. Виж този http://toplaptop.bg/lenovo-laptopi/Laptop-Lenovo-ThinkPad-L530-24812RG-N2S2RBM-i3-4GB-500GB-156-Win7.html, малко е по-скъп но ще ти е идеален за игри. Стига да не прекаляваш ;)

Ти направо се подигра на човека. Предлагаш му лаптоп за над 1300 лв. с i3 процесор от старото поколение, без дискретна видеокарта, че и бил "идеален за игри"... вземи се застреляй по-добре, вместо да предлагаш глупости.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето предложение с Intel Core i7, но за сметка на процесора, видео картата е по-слаба GT640M, но пък дисплея е Full HD.

Fujitsu Lifebook AH532GFX - 1399лв. + безплатна доставка

Тук пък има предложение с i5, но по-добра видео карта. NVIDIA GeForce GT 730M.

Acer Aspire V3 571G - 1399лв + безплатна доставка

Като цяло ако съпоставим двата лаптопа се компенсират един с друг. Ти сам си реши дали искаш по-мощна видео карта или процесор? Дизайна на Acer обаче е по-добър :D Като че ли, обаче имам предчувствие, че този с i7 ще се справи по-добре. Не искам да те лъжа обаче, затова потърси бенчмаркове и прецени. Или пък колегите тук ще помагат.

Освен това трябва да си наясно, че геймърските компютри започват от 1000лв, при лаптопите започват от 2000лв!

Редактирано от Rock4eto0o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

каква е разликата (предимствата и недостатъците) на AMD RADEON HD7670M(2GB DDR3) и NVIDIA GEFORCE GT740M (2GB DDR3)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

каква е разликата (предимствата и недостатъците) на AMD RADEON HD7670M(2GB DDR3) и NVIDIA GEFORCE GT740M (2GB DDR3)

GT 740M е от най-новото поколение на nVidia. Тя е и по-производителната карта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по-бързо ядро, по-бърза видео памет, по-висока пропускливост и евентуално Optimus, която е доста по-добра от на ATI автоматичния суич.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

каква е разликата в видеокартите между тия два лаптопа модела е еднакъв но от различен сайт

http://www.laptop.bg/laptops-toshiba-Satellite_L850-toshiba_satellite_l8501w8

http://www.laptopzona.com/Toshiba-Satellite-L850-1W8-8GB-i7-3630QM-1TB

и кой е по-добър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вторият лаптоп е с повече рам памет от колкото първият. И дори да направиш първият с 8 гб вторият ти излиза по - изгодно

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много погрешно избирате лаптоп според хардуера, сякаш е настолен компютър, а как ще се охлаждат тия i7 и GTX-и в малък пластмасов корпус никой не се замисля. Ето ти геймърски лаптопи с качествено шаси - XMG 502 и XMG 522. Магазина праща и до България, ако не може да ползваш услугите на gabco или подобна фирма. Aко решиш да купуваш от България, поне дай малко повечко пари да ти е мирна главата - ASUS N56VZ

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от i7, до този извод стигнах, прекалено малко са програмите и игрите оптимизирани за 4 ядрени процесори, един i5 ще ти свърши напълно работа дори и за игри, отделно е и по хладък.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Purvo da kaja, che se izvinqvam za  latinicata, no oshte ne sum mu metnal kirilica. Pisha ot Shtatite, na brigada sum. Edna ot glavnite prichini da otida e tochno da vzema stabilen laptop za igri, tui kato do predi 1 mesec bqh s ednoqdrena shtaiga, ta si predstavete kva muka beshe tva za zaklet gamer :D

Bachkah i sled 2 meseca rovene iz forumi i chetene na review-ta stignah do markata MSi, koqto q znaeh samo kato sponsor na esports otbori, no se okaza che sglobqvat i dosta stabilni laptopi.

Za $1400 vzeh 17 inchovo chudovishte s Haswell i nVIdia GTX 770M. Za tiq pari v Bulgaria nqma kak da namerish, moje bi i vtora ruka, taka che poruchvai ot shtatite... cenite sa suvsem drugi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста от компаниите не доставят от щатите, да не говорим, че при покупка на лаптопа имаш 15% мито в/у цената, обменен курс и 20% ддс, Лаптоп от америка, но само ако си ги вземеш от там, не и да го поръчаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Prav si. S 15% mito pak si struva principno, no totalno zabravih DDS-to. Kakto i da e, kakuvto i laptop da vzima - ne gledai procesora tolkova, i5 ti e dostatu4en na toq etap. GPU-to ti e nai-vajno

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Purvo da kaja, che se izvinqvam za  latinicata, no oshte ne sum mu metnal kirilica. Pisha ot Shtatite, na brigada sum. Edna ot glavnite prichini da otida e tochno da vzema stabilen laptop za igri, tui kato do predi 1 mesec bqh s ednoqdrena shtaiga, ta si predstavete kva muka beshe tva za zaklet gamer :D

Bachkah i sled 2 meseca rovene iz forumi i chetene na review-ta stignah do markata MSi, koqto q znaeh samo kato sponsor na esports otbori, no se okaza che sglobqvat i dosta stabilni laptopi.

Za $1400 vzeh 17 inchovo chudovishte s Haswell i nVIdia GTX 770M. Za tiq pari v Bulgaria nqma kak da namerish, moje bi i vtora ruka, taka che poruchvai ot shtatite... cenite sa suvsem drugi

Prav si. S 15% mito pak si struva principno, no totalno zabravih DDS-to. Kakto i da e, kakuvto i laptop da vzima - ne gledai procesora tolkova, i5 ti e dostatu4en na toq etap. GPU-to ti e nai-vajno

Ти кирилица нямаш ли бе :hit:  :offtopic_s:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

no oshte ne sum mu metnal kirilica. 

Защо не я метнеш, тази кирилица вече.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.