Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам проблем с лаптопа. Тъй като не беше почистван около 5,6 месеца днес реших да го отворя и да го почистя.. Лаптопа си работеше на обичайните температури. Отворих, почистих до тук добре, но след всичко това щом включих лаптопа температурите не падат под 90 градуса с включен допълнителен охладител. Вграденият вентилатор  си работи. Отворих го отново да видя дали не съм забравил някоя букса изключена, но всичко си беше наред. Някакви идеи от какво може да е? Става въпрос за Dell N5110. Благодаря предварително! 

Редактирано от alonso1396 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменихте ли термопастата или термолепенките. Наместихте ли добре охладителя на процесора?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно охлаждането не работи коректно или не е прилепнала пластината към процесора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери охладителя дали е захванат правилно и дали ляга плътно на процесора , и предполагам че си сложил нова термо паста

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова термопаста не съм слагал. Възможно ли е в това да е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова термопаста не съм слагал. Възможно ли е в това да е проблема?

По горните постове отговарят на въпроса Ви.Да има голямо значение.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали е важно да се спомене, но щом включа компютъра има един престой от 1,2 мин. в които всичко е нормално след което екрана изведнъж премигва и температурата рязко покачва. А иначе да питам от къде мога да се набавя с такива термолепенки и термопаста? Благодаря за инфото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От някой компютърен сервиз (примерно) и е крайно препоръчително (да не казвам задължително) лаптопа да не се включва докато не му се сложи термопаста.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мирише ми на нова тема "Моля предложете ми лаптоп до еди си колко пари"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мирише ми на нова тема "Моля предложете ми лаптоп до еди си колко пари"

Толкова ли да е зле положението след едно почистване при положение, че и друг път лаптопа е бил почистван по същия начин без да има проблем 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя модел на Делл е много зле... Охлаждането е направено изключително калпаво... Смяната на термопаста е задължителна ако си свалял охладителя и то е добре да се купи някоя хубава термопаста. 

Ако не си сигурен в действията си, можеш да потърсиш някой сервиз на делл (особено ако имаш някаква остатъчна гаранция).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя модел на Делл е много зле... Охлаждането е направено изключително калпаво... Смяната на термопаста е задължителна ако си свалял охладителя и то е добре да се купи някоя хубава термопаста. 

Ако не си сигурен в действията си, можеш да потърсиш някой сервиз на делл (особено ако имаш някаква остатъчна гаранция).

Да наистина модела има голям проблем с охлаждането, но сега стана много по-зле. Общо взето притесненията са ми да не би да съм повредил нещо докато съм почиствал. Това и смятам да направя имам още 6 месеца до изтичането на гаранцията. Надявам се да не е нещо много сериозно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да попитам нормално ли е, когато изкарам батерията и лаптопа работи само на ток температурите да падат, защото забелязвам, че само на ток държи горе доло допустими стойности

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да попитам нормално ли е, когато изкарам батерията и лаптопа работи само на ток температурите да падат, защото забелязвам, че само на ток държи горе доло допустими 1. стойности

1. какво разбираш под допустими стойности?

2. Вероятно лаптопа ти е настроен на батерия да се охлажда пасивно, което прибавено с не добре сложена термопаста/или друг проблем с охлаждането/ ще води до високи температури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

момчета моля ви кажете дали има шанс да му стане нещо на лаптопа ако го отворя и изтрия прахта и го почистя малко на малко щото ме е страх  :help wanted4:

Не знам! От теб зависи. Има хора, каквото и да отворят, после не могат да го затворят. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

момчета моля ви кажете дали има шанс да му стане нещо на лаптопа ако го отворя и изтрия прахта и го почистя малко на малко щото ме е страх Публикувано изображение

Така можеш да изгориш процесора и видео картата. По - добре занеси лаптопа на сервиз, професиолналисти да се погрижат за него и после да  не се притесняваш. 
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а може ли да не сменям термопастата

и ако не кажете моля колко струва тази термопаста

Хората казват, че може да минеш само със продухване с въздух на бензиностанцията. Това кече не вярвам да се махне със продухване. Махнеш ли охладителя, трябва да се смени и пастата.

Пастата струва 3- 7 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама тя различни видове ли е

Има основно два вида и различно качество. За лаптоп е най-добре да е от по-рядката, като няма толкова голямо значение качеството, стига да не се играят толкова яки игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.