Премини към съдържанието
MasterTroller2014

Въпрос за свързване на вентилатор към захранването

Препоръчан отговор

Здравейте!

Обмислям да закупя този вентилатор и да го свържа с захранването, защото на дъното мястото е заето от друг 120мм вентилатор. Мисля да го сложа отпред на тази кутия, като оставя 120мм отзаде, какво ще кажете?

Въздушния му поток е 36 цфм и е с лагер ( пречи ли) ? и даже прави 17 децибела шум.

Поздрави! :)

Редактирано от yokohama..yms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами взимате и слагате. Предния да вкарва студен въздух, а задния да изкарва топлият въздух. А ако искате да го вържете към захранването: За максимални обороти на вентилатора: Свързвате към жълта и черна жица в молекса. За нормално обороти на вентилатора: Към червена и черна жица в молекса. Лека вечер :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако на нормални обороти ти се струва малък потока въздух а на другите е мн шумно имаш и трети вариант(аз съм така)- да използваш червения проводник за - а жълтия за + така върти на 7 волта мисля ... :) Това е някакво средно положение .:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

Ами взимате и слагате. Предния да вкарва студен въздух, а задния да изкарва топлият въздух. А ако искате да го вържете към захранването: За максимални обороти на вентилатора: Свързвате към жълта и черна жица в молекса. За нормално обороти на вентилатора: Към червена и черна жица в молекса. Лека вечер :)

Към молекса 4пин който е като този дето се пъха за power на записвачката ли ? и как да ги свържа? какви инструменти ми трябват :Д така да кажем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

Към молекса 4пин който е като този дето се пъха за power на записвачката ли ? и как да ги свържа? какви инструменти ми трябват :Д така да кажем

Е баце, имаш 104 мнения във форума, а един вентилатор не можеш да си вържеш! Егати майтапа!

И за тая работа си има ''Google''!

П.П. Инструментите са ти собтвените пръсчета :)

П.П.П. Щегувам се ;)

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми брат шитава работа е, не искам да усера нещо не ми е проблема ще се пробвам, но искам и да чуя мнение от хора които са правили това. За гугъл ясно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето така излгежда молекса:

Публикувано изображение

Ето и волтажите на молекса и къде са нулите:
Публикувано изображение

Жълта, 2 черни и червена жица.
По-горе съм описал как да ги свържете.
И една шега за спорта: "От едната страна декодера от другата телевизора" :D

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А жицата да уголя и да я пъхна в молекса? нали така (малко бавно схващам :D) на съответния цвят които сте описал по-горе.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А жицата да уголя и да я пъхна в молекса? нали така (малко бавно схващам :D) на съответния цвят които сте описал по-горе.

Да точно така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хрумна ми и друга идея да го закача към усб кабел :D http://vbox7.com/play:22bbe867 и после да си го поставя отпред. Ще видя как ще го закача.

Благодаря за отговорите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек,какви ги разправяш,на фана имаш накрайник с два пина и молекс.Както са казали слагаш в молекса на захранването-не може да се обърка,защото има скосение и не може да се вкара на обратно.(Ако щеш жълта с жълта,черна с черна и вържи директно,спойка,клема,изолирай и бягай.) Ако нямаш свободен молекс-вземи за 1 лв от един към два,но трябва да имаш на дъното повече от един конектор за фанове (изключвам на проца).Дай снимка на дъното и огради къде си включил единия фан,аз ще ти оградя къде да включиш втория.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиновете на молексите се вадят като им се приберат двете контрички,подбираш цветовете които искаш да свържеш за определено напрежение,разтваряш пак контричките,връщаш пиновете в молекса и свързваш.

Онова горе е ако нямаш свободен молекс.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да каже какво му е дъното и ще му кажем къде да си ги ръгне фановете,никви молекси няма да бара и никви обороти.Да си го остави тоя 120 мм,който си е сложен на кутията (обикновено са 1000-1200 об.) и да си вземе един не 92,а 120 мм/1300 об и да го сложи на задния панел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъното ми е асрок б75м-дгс булк 1155, има само 1 конектор за фан (4 пинов) този 120мм който бях сложил е с 3 пинов и го конектнах на дъното. И отказах се да си купувам 92мм ,а ще събера пари за 120мм. А относно johny1 нямах никакъв накрайник с 2 пина и 1 молекс на вентилатора.

мики маус, знам какво е молекс иначе нямаше нужда да ми показваш на снимка по-нагоре. ще пробвам начина когато събера още малко $ и зема 120ка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъното ми е асрок б75м-дгс булк 1155, има само 1 конектор за фан (4 пинов) този 120мм който бях сложил е с 3 пинов и го конектнах на дъното. И отказах се да си купувам 92мм ,а ще събера пари за 120мм. А относно johny1 нямах никакъв накрайник с 2 пина и 1 молекс на вентилатора.

мики маус, знам какво е молекс иначе нямаше нужда да ми показваш на снимка по-нагоре. ще пробвам начина когато събера още малко $ и зема 120ка.

Всъщност имате цели 3 слота за вентилатор на дъното си:

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре е да се свърже с 3пиновия конектор за да може да се регулират оборотите автоматично спрямо натоварването.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Показал съм ти не молекс,а преходник молекс женско-мъжко с извод за вентилатор,като съм уточнил,че може да се ползва ако нямаш свободен молекс.

Да каже какво му е дъното и ще му кажем къде да си ги ръгне фановете,никви молекси няма да бара и никви обороти.Да си го остави тоя 120 мм,който си е сложен на кутията (обикновено са 1000-1200 об.) и да си вземе един не 92,а 120 мм/1300 об и да го сложи на задния панел.

Хайде той да си решава какво иска да бара,на колко оборота иска вентилаторите си и къде да ги ръга.Доколкото схванах човека иска информация,тогава нека да му дадем информация.

Не му давай риба,а го научи как да я лови.Но това е лично мнение,при това последно мое по темата,така че спокойно можеш да го игнорираш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност имате цели 3 слота за вентилатор на дъното си:

Публикувано изображение

аз съм вързал 1вия вентилатор на този конектор в долния ляв ъгъл другия отдясно посредата е вързан процесора, а този POWER fan го търсих каде е и Вие го намерихте (благодаря) но проблема иде ,че е много далеч от предната част на кутията и няма как да го свържа понеже кабелите на вентилаторите не са толкова дълги

П.П ще вържа сегашния на power fan  и новия на chassis фан и ще стане

Показал съм ти не молекс,а преходник молекс женско-мъжко с извод за вентилатор,като съм уточнил,че може да се ползва ако нямаш свободен молекс.

Хайде той да си решава какво иска да бара,на колко оборота иска вентилаторите си и къде да ги ръга.Доколкото схванах човека иска информация,тогава нека да му дадем информация.

Не му давай риба,а го научи как да я лови.Но това е лично мнение,при това последно мое по темата,така че спокойно можеш да го игнорираш.

Благодаря за разбирането :)

П.П преместих конектора от chassis fan conectora на power fan conectora :) готов съм да зема една 120ка и да я закача към chassis fan (само да събеа пари) пък ако втръсне да сложа някой друг вече знам как става свързването към захранването :)

с такъв адаптер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек,ти си уникален-вържи вторият/задният вентилатор на хедъра до 12волтовата,а този на лицевия панал на близкия до него,дето е до С-АТитата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек,ти си уникален-вържи вторият/задният вентилатор на хедъра до 12волтовата,а този на лицевия панал на близкия до него,дето е до С-АТитата. :)

нали това направих ако не си разбрал :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелей днеска купих една 120ка за отпред ( 1 час мъки да я наместя в тая тясната кутия после болтчета не се завиват.. накрая успях да го сложа) температурите ме изненадаха.

Публикувано изображение

Вече компа е с две 120ки един отпред, и един отзад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,нали в всяко захранване си има вентилатор,е ако го махна какво може да стане, може ли да изгори ако е без вентилатор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Martin Vihrenov написа:

Здравейте,нали в всяко захранване си има вентилатор,е ако го махна какво може да стане, може ли да изгори ако е без вентилатор?

Да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.