Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

MalwareBytes' Anti-Malware - проблеми, дискусии, мнения

Препоръчан отговор

От кога не си чистил temp файлововете и кеша?

Преди скан с МВАМ пускай едно почистване с CCleaner

От преди да пусна МБАМ!

За сверка - пуснах и ЕМСИсофта и финишира същата работа за 3 часа и намери И няколко други регистъра.

Иначе предполагам що се точат толкова - имам Аутодата, Диалоджис и т.н. дето са бъкани с хиляди пдфи и снимки. И все пак разликата във времето е повече от двойно!!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

stonit, аз пуснах повече информация от това, което ти даваш, още преди да знаете, че ще има такава сериозна нова версия, позакъсняла информация даваш. -TEN4O-, По принцип - не! В форума, все

Има нова версия на почистващия инструмент поддържащ вече и версия 3. За тези, които имат проблеми с нея може да почистят с него и да я инсталират наново. https://forums.malwarebytes.com/topic/196

Тези, които видят такова число за базата данни на MBAM: 911122006 (това е само пример), да не се притесняват. От днес има нов вариант за номериране на базата данни за MBAM, справка: Malwarebytes New

Публикувани изображения

Най-вероятно е заради анти-рууткит модула. Ако е активен времето за проверка може да се увеличи драстично. Но като цяло да...новата версия е значително по-бавна. Още повече, че MBAM вече проверява и архиви от няколко версии, което също забавя сканирането доста. Виж дали хардиска ти работи в режим DMA, чекни го за грешки, виж дали в Device Manager-a е включена опцията за кеширането. Направи една задълбочена дефрагментация с MyDefrag и се увери, че използваш последните версии на драйверите за компонентите (включително и този за чипсета). Бтв, по-време на инсталацията на Windows-a в IDE или в AHCI ли бе режима на хардиска? Втория режим поддържа NCQ, което също подобрява производителността на диска. Това е което може да се направи без ъпгрейд...за повече бързина се изисква нов диск (с повече кеш на буфера, по-бързи обороти на завъртане) или евентуално два диска в Raid-0.

Понякога се появяват и т.нар. (не лоши сектори, а delays), които се засичат от HDD Regenerator-a:

HDD Regenerator's Delays Detected

• [*]
If you see delays under Windows, it is recommended to rescan the drive from a bootable regenerating CD or flash. [*]If your hard drive is external, it is recommended that you connect it as an internal drive. [*]Generally, 1-2 delays are not a problem.

Permanent delays mean that the hard drive has sectors with long access time. A drive with permanent delays is actually a failing drive and may cause data losses. You can try to regenerate such sectors using the "Regenerate all sectors in a range" option. Also, the delays can be regenerated in the “scan and repair” mode, if the following both conditions are met:

• [*]
The hard drive has been completely scanned at least 1 time. [*]The hard drive does not contain bad sectors.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Днес е ден на тотално мазало

Да се чудя вече у коя тема у кой раздел да пиша по-напред, то не бе Корела, сега и това

Някаква идея защо му се е прецакала защитата от злонамерени страници, не работи

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко повече инфо или скрийншот?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами омаза се Корела и го преинсталирах три пъти, нещо му станало на Pick Tool от няколко дена

последно му изчезнаха и прозорците страничните и върнах системата назад

на 10 юли я върнах, същото мазало, после на 11 юли я върнах -

на Корел-а успях да му върна прозорците - ама Малвара няма защита

къде избяга, не му работи бутона Поправи сега

отивам на Настройки - Откриване и защита - не се включва искания бутон - за защита от злонамерени страници

не работи, човката упорито си стои на изключено

и чат пат се обажда и съобщение да ми напише - зер не знам

ето снимки, актуализиран е до днес то се и вижда де

сега ESET съм пуснала още сканира

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно услугите или не са стартирани или не са регистрирани коректно (може да са се прецакали след връщането на системата към задна дата).

Най-лесно в твоя случай е да я деинсталираш, след това да стартираш този инструмент => MBAM-clean.exe и след това да я инсталираш наново...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре, ще я трия, то и аз натам вече отивах ама викам да питам най-напред

то се видяло че днес ден за триене

и преди съм връщала назад системата, но като беше с предишната версия и нямаше проблеми със защитата да се включи наново

пък тая версия се изложи

чакай да видя сега какво ще омажа още

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много мазало още мазало

изтрих я, с това после пак изчистих, теглих пак най-новата версия, инсталирах я - защитата ок

до тука ми беше радостта

пускам на сканиране, намира разни неща - рууткитата са включени аз чета назад какви й бяха настройките

сега дневник не иска да изкара ами се затваря ей мазало

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След деинсталацията и почистването с mbam-clean.exe рестартира ли компютъра?

Кликни на click here от снимката ти и снимай пак за да се види съобщението на грешката...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

той сам се рестартира компютъра без и да ме пита

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пробваме следното...

Изтегли следния файл и го разархивирай на десктопа => http://file.bg/f295723YMViz

Стартирай файла Fixa.reg и избери с YES на диалоговия прозорец.

Сега кликни с десен бутон върху иконата на MBAM в трея и избери Exit

Изтегли и запази този файл и го разархивирай на десктопа => http://file.bg/f295722KJpkB

Стартирай файла net_replacement.bat.

Сега вече включи отново MBAM и пиши дали работи както трябва.

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей отново

Направих каквото каза по-горе, пуснах на сканиране, пак откри заплахи, и пак не иска да изкара дневника

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ежедневен дневник на защитата само изкарва, ако върши някаква работа ето го

1.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, haidukpikaso. Гледам, че и ти като мен ползваш Авира-та. От последния и по-сериозен ъпдейт /преди около 10 дена/ MalwareBytes' Anti-Malware и при мен засича 4 броя "гадини" и то в системния регистър както при теб ги открива. Мисля, че е просто някаква конфронтация между двете програми. Ето и снимка.

http://prikachi.com/images.php?images/779/7469779t.jpg

п.п.

А бе от къде ги прикачвате снимките? Нещо не го откривам  :shy11:

Редактирано от HERUVIM (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, haidukpikaso. Гледам, че и ти като мен ползваш Авира-та. От последния и по-сериозен ъпдейт /преди около 10 дена/ MalwareBytes' Anti-Malware и при мен засича 4 броя "гадини" и то в системния регистър както при теб ги открива. Мисля, че е просто някаква конфронтация между двете програми. Ето и снимка.

http://prikachi.com/images.php?images/779/7469779t.jpg

п.п.

А бе от къде ги прикачвате снимките? Нещо не го откривам  Публикувано изображение

Привет и на теб

Ами спецовете да кажат, щом и при теб има гадинки...

Нали ги слага под карантина, защо пак и пак си ги изкарва не знам

Публикувано изображение

Горе в лентата над съобщението дето ще пишеш - Картинка едно зеленичко квадратченце - там копираш адреса на изображението

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкарва ги, защото предни няколко дни е добавено засичане на остатъци от ASK toolbar-a, който се използва в Avira Web Protection.

Пробвайте да премахнете отметката оттук:

Публикувано изображение

http://www.avira.com/en/support-for-home-knowledgebase-detail/kbid/871

И след това вижте дали проблема остава...Изтрийте и обектите от карантината на MBAM.

Бтв, използването на ПИРАТСКА версия не е препоръчително...по-добре ако не можете да си позволите закупуването на лиценз е да си карате с безплатната версия. И без друго макар и ефективна, на по-слаби машини се усеща.

Поздрави! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това на Авира така и не го намерих къде е, но тоя път няма зловредия

най-после си ги изтри, сигурно му писна от мене

лека нощ, Жорка, благодаря

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с безплатната версия на Авира-та. Не ме притеснява това, че MalwareBytes' Anti-Malware засича "гадини". При снощното сканиране вече ги сложих и четирите в изключения.

haidukpikaso, относно това, че "това на Авира така и не го намерих къде е" мисля, че B-boy[styLe] има предвид да се махне отметката по време на инсталацията на Авира.

Хубав и спорен ден на всички!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авирата и МБАМ си пречат една на друга.Особено когато МБАМ е премиум и защитава системата активно.,избери една от двете само.Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авирата и МБАМ си пречат една на друга.Особено когато МБАМ е премиум и защитава системата активно.,избери една от двете само.Поздрави!

толкоз време си живеят добре, сега Премиума ли виновен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

толкоз време си живеят добре, сега Премиума ли виновен

Едва ли...по-скоро MBAM са добавили засичането на остатъците от ask, който се използва от Avira и затова се получава конфликта. Едно почистване с adwcleaner няма да навреди, както и неинсталирането на Avira Web Protection. Отделно самата XP вече е доста стара, недокърпена и бъгава и все по-често можеш да очакваш такива проблеми.

Инсталирай и последните версии на:

Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4

Microsoft Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package (x86)

Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x86)

Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86)

за всеки случай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ясно, мерси

то да ги инсталирам ама уина нелегален та не става

нали всеки ъпдейт ще ме прати пак при Бил Гейтс пък той праща една гадна сива звезда после

Публикувано изображение

ето го от AdwCleaner

# AdwCleaner v3.215 - Report created 15/07/2014 at 19:57:04
# Updated 09/07/2014 by Xplode
# Operating System : Microsoft Windows XP Service Pack 3 (32 bits)
# Username : aia - 1-46F1D6F95D2B4
# Running from : C:Documents and SettingsaiaDesktopadwcleaner_3.215.exe
# Option : Clean

***** [ Services ] *****

***** [ Files / Folders ] *****

File Deleted : C:Program FilesMozilla Firefoxsearchpluginsdefault-search.xml

***** [ Shortcuts ] *****

***** [ Registry ] *****

Key Deleted : HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerSearchScopes{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}
Key Deleted : HKLMSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionApp ManagementARPCache{09C14BAE-2D45-4133-B0FA-5EA4FE5CF978}

***** [ Browsers ] *****

- Internet Explorer v6.0.2900.5512

- Mozilla Firefox v17.0.1 (bg)

[ File : C:Documents and SettingsaiaApplication DataMozillaFirefoxProfilesdpg9abvq.defaultprefs.js ]

- Google Chrome v

AdwCleaner[R0].txt - [1143 octets] - [15/07/2014 19:56:43]
AdwCleaner[s0].txt - [1070 octets] - [15/07/2014 19:57:04]

########## EOF - C:AdwCleanerAdwCleaner[s0].txt - [1130 octets] ##########

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ясно, мерси

то да ги инсталирам ама уина нелегален та не става

нали всеки ъпдейт ще ме прати пак при Бил Гейтс пък той праща една гадна сива звезда после

Публикувано изображение

Няма проблеми, че е нелегален Win-a. Не би трябвало тези ъпдейти да изискват genuine, както при някои други. :)

Пуснах два защита 360 Total Security + Malwarebytes Premium така ще пречат ли нещо? Публикувано изображение

Не би трябвало, но малко по-параноично и ресурсоемко ще бъде такова едно решение (особено ако сте включили всички енджини на TS).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване