Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Бюджетът ми е около 500, без HDD.
Какво ще ми предложите ?

Благодаря предварително !

Редактирано от Testforfun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_9&product_id=1914

Този ^  AMD Athlon II X4 Quad Core 740, 3.20GHz или http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=198 INTEL PENTIUM DUAL CORE G2020, 2.90GHz ? Ще записвам видеа на Minecraft и Realm of the mad god (онлайн игра).

750K версията!

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_9&product_id=1914

Този ^  AMD Athlon II X4 Quad Core 740, 3.20GHz или http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=198 INTEL PENTIUM DUAL CORE G2020, 2.90GHz ? Ще записвам видеа на Minecraft и Realm of the mad god (онлайн игра).

АМD -то е малко по-добър а специално за майнкрафта ще ти трябва. Разбира се знаеш като избираш процесор това променя и избора на дъното? Най-добре да кажеш какъв е бюджета за да ти предложим балансирана конфигурация. Хард диск предполагам имаш след като не е включен. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500 лева.Хард диск си имам.НЕ искам вградена видео карта.

Аз бях направил тема и всички бяха за g2020, но сега видях това AMD и се зачудих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях направил тема и всички бяха за g2020, но сега видях това AMD и се зачудих.

С АМД-то трябва да сложиш друго дъно и DDR2 рам, която е хем по-бавна, хем по-скъпа и ще ти вземе от бюджета. С оглед на бъдещ ъпгрейд някога най-добре взимай Intel-а пък ако има пари някой път продаваш този процесор и слагаш някоя i3-ка например. В крайна сметка за тия пари толкова.. Съмнявам се че ще снимаш майнкрафта с такава конфигурация, поне с FRAPS и подобни. Голяма мания е това стриймване, ама си иска инвестиция. Има си capture card за тази цел, с която не се товари компютъра излишно, но и те са скъпи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пентиумчето е по-евтиния процесор и е нормално да ти предлагат него при 500 лв. бюджет. пс. eminem_vr амд-то е актуален процесор та не знам от къде ти хрумват тия идеи за ddr2?

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме объркахте...

Значи с intel да тръгна ?

@eminem_vr 

Не схващам какво те съмнява.Според теб е твърде слабо за майнкрафт ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Testforfun естествено че амд-то ако смяташ че ще ти стигнат парите. Имай на предвид че освен процесора и дъното ще е по-скъпо. Не разбрах само защо пускаш нова тема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=1927

Това дъно ли да ползвам ? И също така каква 4 гб рам ще ми предложиш/те ? Мисля да слагам още 4 по-нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме объркахте...

Значи с intel да тръгна ?

@eminem_vr 

Не схващам какво те съмнява.Според теб е твърде слабо за майнкрафт ?

Да, и не само. За стриймване трябва доста яка машина. С две думи ако искаш да играеш на 30fps докато записваш дадена игра, то без запис би трябвало да върви с пъти повече... Ако ме разбираш какво искам да ти кажа. И видеото е слабичко и като цяло тази конфигурация далеч не може да се нарече геймърска. Е, сигурно ще успееш да запишеш, но играта ще е на low настройки навсякъде и пак ще имаш приличен лаг. Няма да стане 720p клипче каквито си гледал другите да правят. Не става тая работа без пари. Иначе всеки щеше да записва. 

Моя грешка за процесора :) То лято ама бирата си хваща. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=1927 Това дъно ли да ползвам ? И също така каква 4 гб рам ще ми предложиш/те ? Мисля да слагам още 4 по-нататък.

Трябва ти дъно за сокет FM2 за АМД процесора. Пише си и на процесора и на дъното та и сам може да се ориентираш. Памет на 1600MHz а марката е без значение освен ако не ти се харчат излишни пари. Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:
ASUS F2A55-M LK2 PLUS /FM2
ATHLON X4 740 /BOX/FM2
SAPPHIRE HD7750 1G GD5 BULK
CM TM300 W/420W PFC
4GB DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 540.74 лв. с ДДС 

Ето това но е над бюджета. Няма от къде да се ореже освен ако не се вземе този процесор: ATHLON II X2 340 /BOX FM2

Но лично аз бих предпочел да взема APU процесор с вградено видео и после да сложа още едно видео за Crossfire

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не са били всички за G2020!

П.П. Не видях в предишната ти тема да имаш HDD?! И бюджета беше скочил на 600лв.- поправете ме ако греша! Нещо голяма обърквация се получава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Just Human това захранване не става за външно видео. Много пъти е обсъждано в форума.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код: ASUS F2A55-M LK2 PLUS /FM2 ATHLON X4 740 /BOX/FM2 SAPPHIRE HD7750 1G GD5 BULK CM TM300 W/420W PFC 4GB DDR3 1600 A-DATA Обща стойност - 540.74 лв. с ДДС

Ето това но е над бюджета. Няма от къде да се ореже освен ако не се вземе този процесор: ATHLON II X2 340 /BOX FM2

Но лично аз бих предпочел да взема APU процесор с вградено видео и после да сложа още едно видео за Crossfire

Идеята за ''Crossfire'' не е лоша, получават се прилични резултати, ама не си е като баш къ требе :)! А и нама как да стане с тоя Атлон! В смисъл, че има вариант за ''Crossfire'' на дискретна видеокарта с вградената в АПУ то! А, сега видях, че си сложил 7750, сори, объркал съм се за вида ''Crossfire''!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Just Human това захранване не става за външно видео. Много пъти е обсъждано в форума.

Тогава ще се наложи някой Daotech и Njoy захранване... Ето така:

BB код:

ATHLON X4 740 /BOX/FM2

SAPPHIRE HD7750 1G GD5 BULK

4GB DDR3 1600 A-DATA

DAOTECH X9 MIDDLE ATX

NJOY 400WGX 400W Passive PFC

Обща стойност - 532.71 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/48189p1r47413p1r45743p1r45925p1r46812p1r1038p1rf.html

Но аз пак казвам, че бих предпочел това:

BB код:

4GB DDR3 1600 A-DATA

AMD A10-6700 X4/3.7GHZ/FM2/BOX

NJOY 450WGX 450W Passive PFC

CX-5B56 /NO PSU

Обща стойност - 504.61 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/48189p1r45925p1r49098p1r1045p1r48675p1rf.html

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не са били всички за G2020!

П.П. Не видях в предишната ти тема да имаш HDD?! И бюджета беше скочил на 600лв.- поправете ме ако греша! Нещо голяма обърквация се получава!

Намалих бюджета, защото разбрах че имам HDD.

Ще може ли някой да ми предложи конфигурация ? Ако е чак такъв проблем този процесор, то по-добре да си взема g2020-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава ще се наложи някой Daotech и Njoy захранване...

Което е много по-добре но бюджета и така е прехвърлен. Има си причина да се препоръчва Пентиума и тя е финансова. пс. Testforfun в Скай има дъно за 85 лв. ASROCK FM2A55M-VG3 Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код: ASUS F2A55-M LK2 PLUS /FM2 ATHLON X4 740 /BOX/FM2 SAPPHIRE HD7750 1G GD5 BULK CM TM300 W/420W PFC 4GB DDR3 1600 A-DATA Обща стойност - 540.74 лв. с ДДС

Не е Crossfire а Dual Graphics и макс картата за Dual Graphics е HD6670 а HD7750 е по-мощна от APU + HD6670 такаче според мен по-добрия вариант е този дето си предложил но с малки корекций.

Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е Crossfire а Dual Graphics и макс картата за Dual Graphics е HD6670 а HD7750 е по-мощна от APU + HD6670 такаче според мен по-добрия вариант е този дето си предложил но с малки корекций.

Извинявай колега, това за ''Crossfire'' аз ги омешах нещата, а не Just Human! Наистина е ''Dual graphics'' и само да уточня, че 6670 не е макса(от AMD го пишат като препоръка), но и много по-мощна карта може да се сложи, изискването е да поддържа DirectX 11!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD 7770 + A10-6800K = HD7790 :P Dual-Graphics.

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип и двата процесора ще ти вършат работа.Аз лично бих избрал пентиума,понеже ще имаш възможност за ъпгрейд и да сложиш по-добър процесор.С AMD процесора няма да видиш огромна разлика,но там пък нямаш възможност за ъпгрейд.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма възможност за ъпгрейд ? Тогава ще тръгна с intel-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.