Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Процесорът ми е AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+  на  2.60GHz имам 2GB рам и видео карта nvidia geforce 9500GT 512mb. От няколко дена компютъра почна да прегрява , хваща го защитата и се изключва. Като проверих температурите в BIOS-а последния път показваше 101/80 градуса по целзий температура на процесора. Та купих си аз вентилатор , сложих го , отворих компютъра от двете страни(махнах капаците) сложих го под климатика и въпреки всичко пак грее и изключва!!! Кажете какво да правя!!!! Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Процесорът ми е AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+  на  2.60GHz имам 2GB рам и видео карта nvidia geforce 9500GT 512mb. От няколко дена компютъра почна да прегрява , хваща го защитата и се изключва. Като проверих температурите в BIOS-а последния път показваше 101/80 градуса по целзий температура на процесора. Та купих си аз вентилатор , сложих го , отворих компютъра от двете страни(махнах капаците) сложих го под климатика и въпреки всичко пак грее и изключва!!! Кажете какво да правя!!!! Благодаря предварително!

Занасяте го на сервиз да Ви сменят термопастата. Ако смятате, че и Вие може да се справите с това :

www.youtube.com/watch?v=Txtd974sRPE

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Пред климатика или вентилатора няма да стане. Много бързо загрява и ако не е поставено правилно охлаждането само в хладилника може да има ефект докато не направи конденз... 

Не си монтирал правилно охлаждането или не е сложена термопаста като хората, или е сложена некачествена такава. Колкото и да е калпаво едно охлаждане (не знаем твоето какво е) то все пак ще охлажда. И колкото и да са горещи тези АМД-та все пак няма да се пържи на 100 градуса. Нещо сбъркано има при монтирането на охладителя. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистване,смяна на паста на първо време.Отварянето на капандурите не винаги е решение,понякога това нарушава въздушния поток и е по-лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термопастата ще я сменя без проблем. Захранването е 350W него трябва ли го сменям или не? И ако има някакво значение съм с Windows XP SP3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термопастата ще я сменя без проблем. Захранването е 350W него трябва ли го сменям или не? И ако има някакво значение съм с Windows XP SP3.

Не си монтирал охлаждането както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът е поставен както трябва(пускаш го в сокета , без да го натискаш) , охлаждането също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата е прав,ако високите температури са започнали след махане и слагане на охлаждането или не си подменил пастата,или не си поставил/заключил добре охлаждането,или си омармаладил работата с новата паста,ако си я сменил.

Ако досега е работело това захранване и не изключва заради него,а заради температурата-остави го.Това,че захранването е 350w на стикер не значи нищо.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.