Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Vanyna

Как да игнорирам IDM (Internet Dawnload Menager) онлайн

Препоръчан отговор

Драги специалисти, моля дайте ми съвет! Инсталирала съм и много отдавна ползвам IDM, от който съм много доволна. Само, че имам следния проблем:

Когато търся нещо в Интернет (по-често с Mozilla Firefox) , ако търсачката е открила страница, която е представена в PDF и аз не искам да я свалям, а само да я отворя за да видя съдържанието, IDM не ми дава тази възможност: Изскача прозорчето му на екрана и ми предлага да сваля файла....Същото се получава и когато искам да слушам радио Хоризонт (например) в Predavatel.com...Там има опция да ползвам моя плейър (KMP), но IDM (версия 6.07) не се съобразява, изскача на екрана и ме кара да свалям ASX файл. Не знам дали е от настройките в Mozilla Firefox или от настройките на Internet Download Menager! Помагайте, моля! :help wanted4:

Искам да добавя, че този проблем не съществува на работното ми място, където нямам инсталиран IDM, а използвам добавката на Mozilla Firefox - DownloadHelper...Там спокойно слушам радио онлайн, и където трябва, посочвам моя плейър - KMP, който се включва веднага!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Когато търся нещо в Интернет (по-често с Mozilla Firefox) , ако търсачката е открила страница, която е представена в PDF и аз не искам да я свалям, а само да я отворя за да видя съдържанието, IDM не ми дава тази възможност: Изскача прозорчето му на екрана и ми предлага да сваля файла....Същото се получава и когато искам да слушам радио Хоризонт (например) в Predavatel.com...Там има опция да ползвам моя плейър (KMP), но IDM (версия 6.07) не се съобразява, изскача на екрана и ме кара да свалям ASX файл. Не знам дали е от настройките в Mozilla Firefox или от настройките на Internet Download Menager! Помагайте, моля! :help wanted4:

.....

От настройките на IDM е.

• Отвори контролния панел на IDM
  • Сваляния -> Опции (виж Снимка 1) -> Файлови типове (виж Снимка 2)
  • Намери и маркирай PDF и натисни от клавиатурата Delete
  • После натисни бутона Редактирай списъка -> Добави -> и въведи
  • http://www.predavatel.com
  • Натисни ОК и на трите прозореца.
  • Рестартирай браузера и пробвай да отвориш в него PDF и да слушаш онлайн музика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От настройките на IDM е.

• Отвори контролния панел на IDM
  • Сваляния -> Опции (виж Снимка 1) -> Файлови типове (виж Снимка 2)
  • Намери и маркирай PDF и натисни от клавиатурата Delete
  • После натисни бутона Редактирай списъка -> Добави -> и въведи
  • http://www.predavatel.com
  • Натисни ОК и на трите прозореца.
  • Рестартирай браузера и пробвай да отвориш в него PDF и да слушаш онлайн музика

ООО, много благодаря за бързия отговор!!! Страхотен сте! :yanim: :yanim: :yanim:  Всичко се получи, както трябва! А толкова отдавна ме дразнеше, че трябва да свалям - още малко и щях да деинсталирам IDM! :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този вариант не е много удачен. Ако искаш да свалиш Pdf файл какво правиш? По- удачния е да си запишеш наново PDF във файловите типове и когато ти се наложи да не изполваш IDM,  просто натискаш  бутона ALT и задържайки го да цъкнеш върху връзката си. С това ти временно блокирваш използването на IDM и отваряш файла в браузъра си, но следващия път, когато искаш да свалишPDF, ще можеш без проблеми, като не натиснеш бутона ALT предварително.

Що се отнася до сайтовете като Предавател, при втори отказ от сваляне, ти излиза в прозореца предложение  за забрана от сайта да се свалят файлове и при третото набиране ще ти се отвори без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този вариант не е много удачен. Ако искаш да свалиш Pdf файл какво правиш? ...

Този вариант е удачен, защото е напълно елементарно изтеглянето на PDF-файлове.

1. Може да се даде десен бутон в/у линка водещ до PDF-a и да се запише на компютъра (Save Link As...)

2. Когато се визуализира в браузъра (Потребителката използва Firefox), има опция за запис на PDF-файла на компютъра (иконка на дискетка или стрелка надолу), в зависимост от PDF четеца:

[*]с вградения PDF четец на Firefox - Снимка 1

[*]с Adobe Reader XI - Снимка 2

[*]с Foxit PDF Reader - Снимка 3

[*]с PDF-XChange Viewer - Снимка 4

Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че има различни варианти, но тогава да си маха IDM и да ги ползва тях, тъй като излиза, че е излишен и за другите типове файлове :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че има различни варианти, но тогава да си маха IDM и да ги ползва тях, тъй като излиза, че е излишен и за другите типове файлове :)

В повечето случаи е безсмислено инсталирането на Download Manager-и, тъй като в браузърите си има вграден.

НО както аз, така и останалите, които използват такива програми са осъзнали, че има файлове, които не могат да се изтеглят стандартно през браузъра и това налага инсталирането на съответната програма, в случая на IDM.

Например тази тема - Програма за сваляне на видеа от сайтове, където DownloadHelper-a е безсилен, се налага инсталирането на IDM или подобен мениджър! Да не говорим, че и стриймове се изтеглят с IDM ...и още безброй формати, за които нито вградения мениджър в браузъра, нито добавките могат да свършат работа. - Програма за сваляне на видео клипове от сайтове на телевизии?

Ако трябва да обобщя: с IDM е бързо, лесно и удобно ...и не хаби много ресурси (CPU, RAM).

За конкретната тема, щом потребителката не иска да изтегля PDF-файлове, означава, че най-вече ги разглежда в браузъра. Следователно няма всеки път като малоумна да задържа ALT-a, а ще премахне PDF от типовете файлове, които автоматично се изтеглят. Задържане на ALT е удобно като съвет, ако рядко или случайно не искаш да изтеглиш определен тип файл, но не и обратното - ако въобще не смяташ да ги изтегляш. Затова са дадени тези настройки, за да не помпиш ALT-a постоянно, за файлове, които така или иначе не желаеш да ги сваляш.

Надявам се, че се изяснихме. Аз спирам дотук!

Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.