Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Lucky_Luck

Проблем с USB-та

Препоръчан отговор

Ползвам лаптоп HP dv6599ea с операционна система Windows 7 SP1 с всички инсталирани ъпдейти до днес.

Днес си купих мп3-ка сони и неможе да тръгне на компа ми. На нито едно от юсби-тата. Иначе имам 3 юсби-та и пробвах и на 3-те. Имам и външен портативен хард който работи само на юсби захранване и лаптопа ми го чете на който и от 3-те порта да го включа. Имам у слушалки с юсби саунд карта. И те ми работят и на 3-те юсби-та. Фотоапарата - като го включа с кабел към лаптопа - пак го разпознава. Така че надали е от юсби-тата - работят си. Обаче мп3-та работи на другите лаптопи на съквартирантите ми - пробвах я на 1 Dell Studio и на един Acer Aspire - Уиндосуа го открива като уокмен  и се стартира софтуера от флашката за инсталация на програмката на уокмена. Така че уиндоуса ми прави проблема. По време на включването флашката се включва и започва да зарежда. До един момент докато уиндоса зареди драйверите и изкара синия екран. Тогава зареждането прекратява и флашката изключва. Имам и проблеми с четенето на някой видове флаш памети. Моля ви помогнете - немога всеки път да си зареждам флашката на друг комп и да ползвам чужди компютри за да си качвам музика. Пробвах от Device Manager-a  да деинсталирам драйверите на Walkmena - те и без това ми дава че са неуспешно инсталирани и стоят с въпросителна. Изтрих ги, рестартирах и пак нищо. Пробвах пак от Device Manager-a  да изключа и включа портовете последователлно с надеждата компа да го хване и да се оправи проблема - но пак без резултат. Опитах и с Microsoft Fix it - но и там ми изкара че не открива проблеми с портовете. И с уиндоус ъпдейт опитах да сканирам и да открие нещо драйвери или ъпдейти - но и там без успех.

Дайте ми съвет за решение. Неискам да преинсталирам само заради това.....

P.S. Опитах да инсталирам последните драйвери свалени от сайта на интел за чипсета - но неуспях  - изкарва ми че операцията е невъзможна поради неизвестна грешка. изтеглих ги още 2 пъти но същото - стигам до потвърждението че съм съгласен с лицензното споразумение и ми дава неизвестна грешка и спира....

P.P.S.  Пробвах да изтрия драйверите от дифайс менаджера и после да му дам да си чекне и да си ги намери - обаче се оказа голяма грешка. Вече вградената ми камера която ползва една от вътрешните USB връзки ми прекъсна камерата като изтрих драйверите. И сега камерата,мп3-та и още едно утройство(неизвестно) стоят неразпозанти и със въпросителна. Спрях след този опит да трия USB драйверите за да не осера нещата тотално. изтеглих външна програма за сканиране на драйверите и намиране на нови версий - Driver Genius (с последни ъпдейти до днес и кракната) - тя ми откри драйвери за чипсета от интел - но пак ми изкарва същата неизвестна грешка и прекъсва операцията. Което е много странно че не изкарва нито номер на грешка нито нищо - просто Unknown Error! Stop Instalation! 

Незнам какво да направя повече. А съм спрял и систем рестора защото съм с SSD - нямам точка за възстановяване....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.