Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер, колеги значи преди 15/25 мин. имаше спиране на тока за 1/2 секунди, и пак го пуснаха, сега пак така стана, и компютъра неще да се включва, моля за съвет и телефона ми се зареждаше и нещо му стана пак. Неще да се включват нито компютъра нито телефона, моля ви за съвет, когато утида да се разправям, как да докажа че е спирал тока? ENV, нали ще поемат щетите? Благодаря, предварително незнаех къде, да пусна темата за това тук я пуснах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си захранването на компютъра дали работи.

Иначе подаваш жалба и би трябвало да ти поемат щетите. Но ако имаш загубена информация от хард диска няма как да искаш обезщетение от който и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе виж си бушона.  

Ей сега е момента да хвърлиш китайското менте. За телефона не мога да ти помогна. Аз затова карам с телефони за по 20 лева. Мога да си ги удрям в земята колкото искам и да ги изтървам във WC без изобщо да се опитвам да ги вадя. 

Иначе аз съм много доволен от EON или както се казват сега. Миналата седмица ми изгасна тока в целия апартамент след поредица от прекъсвания и премигвания на тока. За един час дойдоха и ми оправиха всичко без пари. Като ги питах колко пари искат, човека буквално ми се изсмя и каза, другия път да не ги викам извън работно време.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти кажат че носят отговорност до таблото на блока и да си гледаш работата. Сега покрай протестите вероятно ще са по-учтиви но до там. Те ако поемаха щетите всички щяхме да си купуваме евтини китайски захранвания и да не ни пука.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер, колеги значи преди 15/25 мин. имаше спиране на тока за 1/2 секунди, и пак го пуснаха, сега пак така стана, и компютъра неще да се включва, моля за съвет и телефона ми се зареждаше и нещо му стана пак. Неще да се включват нито компютъра нито телефона, моля ви за съвет, когато утида да се разправям, как да докажа че е спирал тока? ENV, нали ще поемат щетите? Благодаря, предварително незнаех къде, да пусна темата за това тук я пуснах.

Трудна работа да докажеш токов удар ама много трудна.

Миналото лято от токов удар ми изгоря захранване, принтер и рутер. От трите само принтера не беше в гаранция.

Обадих се, трябва да реагират в рамките на 24 часо но се забавиха доста повече но както и да е. Изпратиха ми един чичко дето и понятие си няма от компютри. Да съм дадял частите, техни "специалисти" щели да ги прегледат и ако се констатира повреда от пре напрежение - токов удар да ми ги ремонтират или заменят!?

Да ама захранването и рутера си бяха в гаранция и от фирмата от която пазаря казаха че ако ги отвори някои друг, гаранцията отпада.

От енергото пък не признаха протокола издаден от фирмата.Нищо че това е специализирана фирма и протокола беше подписан от човек с нужната диплома.

В крайна сметка пичовете ми замениха гаранционно рутера и захранването, принтера го прежалих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обезщетение не чакай, особенно след индивидуална жалба. Провери има ли пострадал и друг твой съсед / съседи и  пуснете обща жалаба. В най - лошия случай ще получиш извинително писмо. В най добрия - случай след доста тичане и разтъкаване ще получиш символична сума, но ще почакаш година или повече.

При мен се получи същото  след токов удар и проблема реших по описания по доло начин. Може да помогне и при теб:

Най напред провери за изключил предпазител отговарящ за съответния контакт / контакти.

- Проверяваш предпазителите на захранването.

- С мултицет проверяваш напреженията на захранването и ако всичко е на ред:

- Ресет на Bios. Не се ли получи , то изхода е един:

- Сервиз

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си , разклонител с бушон и няма да имаш грижи.Аз така съм направил , вярно че са скъпи , но си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, значи сега вземах от един приятел, захранване "Cooler Master GX Bronze, 650W" , но няма никакъв положителен ефект. Компютъра си стой все едно не се опитвам да го пусна, захранването въобще е пали даже? пробвах с две различни захранвания. Май останах без компютър 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях ти дал предложения, но явно четеш избирателно. Ресет на биос - винаги ми е помагало когато РС-то не пали след токов удар.

Как става - изключаш компа. и изваждаш батерииката. Даваш за кратко на късо, контактните пластини на конзолката / държача на батерията. Сглабяш в обратен ред и пробваш отново. Не се ли получи, а и при положение, че си пробвал и с друго захранване - май си останал на истина без компютър???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

котакта провер ли го при мен при един удар и нулата избяга а фазумера светеше / включи нещо друго

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях ти дал предложения, но явно четеш избирателно. Ресет на биос - винаги ми е помагало когато РС-то не пали след токов удар.

Как става - изключаш компа. и изваждаш батерииката. Даваш за кратко на късо, контактните пластини на конзолката / държача на батерията. Сглабяш в обратен ред и пробваш отново. Не се ли получи, а и при положение, че си пробвал и с друго захранване - май си останал на истина без компютър???

Разбира се, че пробвах ресет, но нестава занесох го в сервиза, до нас казаха, че всичко е заминало....

котакта провер ли го при мен при един удар и нулата избяга а фазумера светеше / включи нещо друго

Проверих го, включих лаптоп/а да се зарежда, работи си без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охх.... боже, боже , слава на бога всичко се оказа от разклонителя , компютъра си работи без проблем, но разклонителя (39лв.) утиде. ...... Благодаря на всички за помощта.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го изхвърляй,ако имаш елементарни познания му махни защитата и си го използвай като обикновен разклонител

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го изхвърляй,ако имаш елементарни познания му махни защитата и си го използвай като обикновен разклонител

И защо да го прави ?За да му изгори следващият път компа.По добре е да си вземе разклонител със защита.Не виждащ ли напоследък колко бури и светкавици има.Превенцията му е майката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо да го прави ?За да му изгори следващият път компа.По добре е да си вземе разклонител със защита.Не виждащ ли напоследък колко бури и светкавици има.Превенцията му е майката.

По добре да заложи на Господ. Хем пари няма да дава, хем ще го възхвалява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е не само несериозно ,но и безотговорно.Ти на Господ ли разчиташ .Той е заложил всичко в човека., но човека го мързи и се осланя на Него.Помогни си сам ,за да ти помогне и Господ.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц,за да си го ползва за други не толкова отговорни или скъпи консуматори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц,за да си го ползва за други не толкова отговорни или скъпи консуматори

Без ,коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.