Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! До вчера вечерта имах нет, слушай онлайн радио. Наложи се да изключа и преместя лаптопа с модема, че правех разместване из стаята. След като го включих, забелязах, че нямам нет и реших днес да се занимавам с проблема. Нета ми е на оня доставчик, от който се "бяга надалече". С някакъв си Cisco модем съм. Сменях лан кабели от модема до лаптопа, но няма нет, а иконата в трея показва, че има. Модема свети, че има връзка, но показва, че не съм онлайн. Заредих live cd Xubuntu 12.04 и пак нямам нет. Драйвъри не съм пипал. Търсих с бай Гошо за решения на проблема, но ненамерих. Възможно ли е ланката да е предала Богу дух, при положение, че е на повече от 4-5 години? Как мога да проверя, дали е изгоряла? Ако пък е изгоряла, има ли смъсъл да се сменя, или да взимам USB Lan? Ако има значение, лаптопа е HP Compaq Presario CQ50-130US. Възможно ли е да е софт проблем? Дайте идеи, съвети ... Благодаря, предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай "ръчно" задаване на IP адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обясни по-подробно процеса!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обясни по-подробно процеса!

Linux не е като Windows - Цък, Цък, Язък!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онези които бягат на далече, често спират нета, да не е от това?

Или не платени сметки?

Но на мен ми звучи повече като на, грешно премествене из стаите, тъпо и неизбежно, винаги нещо става, след това :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът беше в чупения модем. Един вид се е саморесетнал, след като съм го изключил. Тъпа работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.