Премини към съдържанието
Oliver Todorov

Не мога да стартирам игрите поради липсващи DLL файлове.

Препоръчан отговор

Здравейте ,на скоро си преинсталйрах компютъра и си иснталирах вс нужно инсталирах си няколко игри но всичките игри ми изписва различен missing dll файл слагам всички dll Който поиска и пак не тръгва играта не мога да инсталирам directX защо помогнете много какъв е проблема ,че на всяка игра ми иска dll ...  :(

post-339482-0-06064400-1372597460_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ,на скоро си преинсталйрах компютъра и си иснталирах вс нужно инсталирах си няколко игри но всичките игри ми изписва различен missing dll файл слагам всички dll Който поиска и пак не тръгва играта не мога да инсталирам directX защо помогнете много какъв е проблема ,че на всяка игра ми иска dll ...  :(

Драйвери за видеото инсталирали ли сте? Я направете един шот на Device Manager-a, за да видим дали няма някой липсващ драйвер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска се наличие от набор програми,освен драйвърите.Ако имаш всичко нужно и пак не става-спри антивирусната.

Drivers,DirectX,Visual C++,.NET,OpenAL,Java,Flash,Adobe...

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

от windows vista нагоре всички windows-и вървят без directx9, a с по високи версии, които НЕ покриват девятката, за това тя трябва да се инсталира допълнително...

едит: щом има аеро, значи има и инсталиран драйвер за видеото...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвери за видеото инсталирали ли сте? Я направете един шот на Device Manager-a, за да видим дали няма някой липсващ драйвер.

Абсолютно всичко съм сложил най-новото :)

Абсолютно всичко съм сложил най-новото :)

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

от windows vista нагоре всички windows-и вървят без directx9, a с по високи версии, които НЕ покриват девятката, за това тя трябва да се инсталира допълнително...

едит: щом има аеро, значи има и инсталиран драйвер за видеото...

Инсталирах го пак ефекта е 0-лев 

post-339482-0-52504300-1372598735_thumb.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Четох в един руски форум и открих ,че са създали пакет с динамични библиотеки ,които са нужни за работата на повечето използвани приложения, такъв пакет имаше за ХР но сега има и за Windows 7 x86 / x64
Това е набор от библиотеки, които са нужни на повечето програми и друг софтуер за да работят под windows среда (или просто казано, при пускането на дадена програма или игра получавате съобщение с грешка което гласи че липсва някaкъв dll или друг файл), за да не се случва това, ви е нужен точно този пакет.
Пакета може да се ползва на:
-Windows 7 x86 / x64
-Windows Vista x86 / x64
-Windows XP x86 / x64
-Windows 2000 x86

Ако желаете да го опитате ,съм качил пакета тук и ще е на разположение за сваляне 24 часа.
Пакета се инсталира ,като се кликне на exe-то и чакате да ви  се покаже малко прозорче в ,което пише ,че инсталирането  е е завършило.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го пробвам,засега изключвам антивирусните,което не ми харесва и ще опитам твоето предложение.Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш на официалния сайт на Майкрософт и изтегляш най-новите версии на: Microsoft Visual C++2008Redistributable x64 и x86 също  Microsoft Visual C++ 2010 x64 и x86 и ги инсталираш! Инсталираш последна версия на DirectX и си готов! Никога не инсталирай DLL файлове по отделно! Ако си го направил - махни ги и почисти регистрите и след това горните неща!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш на официалния сайт на Майкрософт и изтегляш най-новите версии на: Microsoft Visual C++2008Redistributable x64 и x86 също  Microsoft Visual C++ 2010 x64 и x86 и ги инсталираш! Инсталираш последна версия на DirectX и си готов! Никога не инсталирай DLL файлове по отделно! Ако си го направил - махни ги и почисти регистрите и след това горните неща!   Успех!

Тук хем съм съгласен, хем не съм. В случая проблема ти излиза от липсващ .dll файл в директорията на самата игра. Просто трябва да сложиш "xinput1_3.dll" там където е стартиращото .exe и забравяш за проблема. После като изтриеш играта, изтриваш и този dll с нея. А що се отнася до слагане/заместване на .dll файлове в "C:Windowssystem32", вече не е препоръчително да се прави. От тук може да свалиш този dll : xinput1_3.dll

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си, че след като си инсталирал играта, си копирал крака в инсталационната й директория? Защото един познат (начинаещ и неразбиращ) се оплакваше, че все му липсват dll-чета, а то каква била работата.  :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук хем съм съгласен, хем не съм. В случая проблема ти излиза от липсващ .dll файл в директорията на самата игра. Просто трябва да сложиш "xinput1_3.dll" там където е стартиращото .exe и забравяш за проблема. После като изтриеш играта, изтриваш и този dll с нея. А що се отнася до слагане/заместване на .dll файлове в "C:Windowssystem32", вече не е препоръчително да се прави. От тук може да свалиш този dll : xinput1_3.dll

Говориш глупости и даваш грешни съвети, но няма да споря, защото не ми се занимава с подобен род дилемички! Децата да се оправят в края на краищата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извън темата: Вие, не разбрахте ли, че игри не се играят на лаптоп/и? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.