Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Oliver Todorov

Не мога да стартирам игрите поради липсващи DLL файлове.

Препоръчан отговор

Здравейте ,на скоро си преинсталйрах компютъра и си иснталирах вс нужно инсталирах си няколко игри но всичките игри ми изписва различен missing dll файл слагам всички dll Който поиска и пак не тръгва играта не мога да инсталирам directX защо помогнете много какъв е проблема ,че на всяка игра ми иска dll ...  :(

post-339482-0-06064400-1372597460_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква грешка дава като тръгнеш да инсталираш DirectX ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ,на скоро си преинсталйрах компютъра и си иснталирах вс нужно инсталирах си няколко игри но всичките игри ми изписва различен missing dll файл слагам всички dll Който поиска и пак не тръгва играта не мога да инсталирам directX защо помогнете много какъв е проблема ,че на всяка игра ми иска dll ...  :(

Драйвери за видеото инсталирали ли сте? Я направете един шот на Device Manager-a, за да видим дали няма някой липсващ драйвер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска се наличие от набор програми,освен драйвърите.Ако имаш всичко нужно и пак не става-спри антивирусната.

Drivers,DirectX,Visual C++,.NET,OpenAL,Java,Flash,Adobe...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

от windows vista нагоре всички windows-и вървят без directx9, a с по високи версии, които НЕ покриват девятката, за това тя трябва да се инсталира допълнително...

едит: щом има аеро, значи има и инсталиран драйвер за видеото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвери за видеото инсталирали ли сте? Я направете един шот на Device Manager-a, за да видим дали няма някой липсващ драйвер.

Абсолютно всичко съм сложил най-новото :)

Абсолютно всичко съм сложил най-новото :)

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

от windows vista нагоре всички windows-и вървят без directx9, a с по високи версии, които НЕ покриват девятката, за това тя трябва да се инсталира допълнително...

едит: щом има аеро, значи има и инсталиран драйвер за видеото...

Инсталирах го пак ефекта е 0-лев 

post-339482-0-52504300-1372598735_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Четох в един руски форум и открих ,че са създали пакет с динамични библиотеки ,които са нужни за работата на повечето използвани приложения, такъв пакет имаше за ХР но сега има и за Windows 7 x86 / x64
Това е набор от библиотеки, които са нужни на повечето програми и друг софтуер за да работят под windows среда (или просто казано, при пускането на дадена програма или игра получавате съобщение с грешка което гласи че липсва някaкъв dll или друг файл), за да не се случва това, ви е нужен точно този пакет.
Пакета може да се ползва на:
-Windows 7 x86 / x64
-Windows Vista x86 / x64
-Windows XP x86 / x64
-Windows 2000 x86

Ако желаете да го опитате ,съм качил пакета тук и ще е на разположение за сваляне 24 часа.
Пакета се инсталира ,като се кликне на exe-то и чакате да ви  се покаже малко прозорче в ,което пише ,че инсталирането  е е завършило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го пробвам,засега изключвам антивирусните,което не ми харесва и ще опитам твоето предложение.Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш на официалния сайт на Майкрософт и изтегляш най-новите версии на: Microsoft Visual C++2008Redistributable x64 и x86 също  Microsoft Visual C++ 2010 x64 и x86 и ги инсталираш! Инсталираш последна версия на DirectX и си готов! Никога не инсталирай DLL файлове по отделно! Ако си го направил - махни ги и почисти регистрите и след това горните неща!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш на официалния сайт на Майкрософт и изтегляш най-новите версии на: Microsoft Visual C++2008Redistributable x64 и x86 също  Microsoft Visual C++ 2010 x64 и x86 и ги инсталираш! Инсталираш последна версия на DirectX и си готов! Никога не инсталирай DLL файлове по отделно! Ако си го направил - махни ги и почисти регистрите и след това горните неща!   Успех!

Тук хем съм съгласен, хем не съм. В случая проблема ти излиза от липсващ .dll файл в директорията на самата игра. Просто трябва да сложиш "xinput1_3.dll" там където е стартиращото .exe и забравяш за проблема. После като изтриеш играта, изтриваш и този dll с нея. А що се отнася до слагане/заместване на .dll файлове в "C:Windowssystem32", вече не е препоръчително да се прави. От тук може да свалиш този dll : xinput1_3.dll

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си, че след като си инсталирал играта, си копирал крака в инсталационната й директория? Защото един познат (начинаещ и неразбиращ) се оплакваше, че все му липсват dll-чета, а то каква била работата.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук хем съм съгласен, хем не съм. В случая проблема ти излиза от липсващ .dll файл в директорията на самата игра. Просто трябва да сложиш "xinput1_3.dll" там където е стартиращото .exe и забравяш за проблема. После като изтриеш играта, изтриваш и този dll с нея. А що се отнася до слагане/заместване на .dll файлове в "C:Windowssystem32", вече не е препоръчително да се прави. От тук може да свалиш този dll : xinput1_3.dll

Говориш глупости и даваш грешни съвети, но няма да споря, защото не ми се занимава с подобен род дилемички! Децата да се оправят в края на краищата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извън темата: Вие, не разбрахте ли, че игри не се играят на лаптоп/и? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.