Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, бих искал помощ за конфигуриране на компютър за работа с графични програми. Photoshop, Illustrator,Corel, In Design.... ако мога да ползвам нещо от старата машина

post-339484-0-39602500-1372603599_thumb.post-339484-0-16944000-1372603681_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви пари става въпрос? Какъв е стария хардиск, кутия, захранване, памет...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора като цяло не е слаб, но определено трябва още оперативна памет. Видеокартата няма да я коментирам... Ти по-добре отговори на въпроса на колегата преди мен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви пари става въпрос? Какъв е стария хардиск, кутия, захранване, памет...

пари...трудно е да преценя

Като цяло се чудя дали да го ъпгрейдна или направо нов.

захранване -фолтрон

памет DDR2-4 gb

Редактирано от Димитринка Христова (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За работа с графични програми мога да ти предложа конфигурация за 2000лв. нагоре . Кажи си бюджета !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За работа с графични програми мога да ти предложа конфигурация за 2000лв. нагоре . Кажи си бюджета

бюджет за ъпгрейд до 1500 лв

бюджет за нов- над 1500 лв

само да допълня нещо.. имам достатъчно приятели с фирми за ремонт и асемблиране на компютърни системи... проблемът е ,че някъде във времето те ставът твърде много търговци и все по-малко се интересуват дали наистина работят нещата. Както казва един колега  за склада ми с части ".. все една се намирам в продавалнка)" .Ето защо реших да поискам нение тук, и се надявам наистина да се получи добра машина.

Редактирано от Димитринка Христова (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, това ще ти свърши работа:

Обща стойност - 785.61 лв. с ДДС количка

ЕДИТ: не бях видял бюджета.
Редактирано от tahumba (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо вземи се ориентирай да минеш на 7-ца, че ако я караш с XP-то много смисъл от ъпгрейда няма. Поне аз бих клокнал процесора колкото може и бих минал на 7-ца. Всичко това безплатно. В бъдеще, ако имаш затруднения уточни си бюджета, че това "над1500" нищо не ми говори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам хард има та може да се спестят пари за SSD. Видео не ти трябва щом не е за игри. Вграденото си е екстра за всичко останало.
Мисля че го сравняваха с GT640 та така или иначе няма смисъл от нисък клас карти които да ти бръмчат и греят в кутията.
16GB рам би трябвало да свърши работа. Нископрофилна е ако решиш да смениш охлаждането и да клокваш процесора.
Остават 65 лв. до 1 500 лв. а и ако наистина може да отделиш още може да се направят подобрения... Охлаждане примерно или по-голямо SSD както си решиш.

Количка

Публикувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо вземи се ориентирай да минеш на 7-ца, че ако я караш с XP-то много смисъл от ъпгрейда няма. Поне аз бих клокнал процесора колкото може и бих минал на 7-ца. Всичко това безплатно. В бъдеще, ако имаш затруднения уточни си бюджета, че това "над1500" нищо не ми говори.

До преди месец бях на 7-ца и беше голяма мъка. Минах на на ХР за да мога да работя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С нова конфигурация е задължително преминаването на 64 бит. седмица.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 1 751.15 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/46162p1r45989p1r1070p2r46943p1r48467p1r47253p1r1010p1r1064p1rf.html Надявам се цената не е проблем защото вие казахте за нова конфигурация над 1500лв.
Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 2 113.50 лв. с ДДС

За работа това е доста добро! И цената  не е малка, но няма да съжалявате!

Поздрави и успех с избора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички за съветите. Ще ги разгледам довечера на бира и цаца )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, искам проверка на колежката от мъжки пол. Да не се окаже някой от пичовете, които само ни карат да се упражняваме в сглобките и да развиваме теми на вятъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточнете версиите на програмите, които ще използвате и какво точно обработвате - снимки, резолюции, видео - големини. Така звучи малко като машина за нещо си...

Ще се занимавате ли да го овърклоквате (гледам има и такива предложения)?

Какъв е монитора (ите) - марка, модел? На каква резолюция работите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С нова конфигурация е задължително преминаването на 64 бит. седмица.

Оказа се, че периферията ми няма драйвъри за 7- ца  и се наложи да държа един комп на хр за да мога да печатам през него.За останалата периферия имаше драйвъри, но за най-съществените ми дейности- print and cut- няма)и се върнахме на хп -то)

Хм, искам проверка на колежката от мъжки пол. Да не се окаже някой от пичовете, които само ни карат да се упражняваме в сглобките и да развиваме теми на вятъра.

И после не живеем в свят по мъжки модел)), по подразбиране пола е мъжки)).

Ако си от Бургас)) можеш да наминеш , ще те заведа на рибка  и биричка в морската да видиш че съм истиска жена)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с драйвери за Vista и вероятно поне основните функции ще работят. Но щом ще остава стария комп това няма да е проблем.

Иначе смяната на ОС се налага най-малкото заради паметта. От тия 16GB или колкото сложиш ще се ползват само 4 ако останеш с ХП-то.

Трябва ти от 64 бит. седмица Home Premium нагоре.

Публикувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се, че периферията ми няма драйвъри за 7- ца  и се наложи да държа един комп на хр за да мога да печатам през него.За останалата периферия имаше драйвъри, но за най-съществените ми дейности- print and cut- няма)и се върнахме на хп -то)

И после не живеем в свят по мъжки модел)), по подразбиране пола е мъжки)).

Така е :) Съответно, който не е мъж, променя тази гадост, тази дискриминация.

Ако си от Бургас)) можеш да наминеш , ще те заведа на рибка  и биричка в морската да видиш че съм истиска жена)))

Сестрата е бургазлийка. Благодаря малко ми е далеч на мен.

Значи все пак пълна конфигурация ще е нужна, а старият компютър няма да се разкомплектова. Впрочем, това че няма драйвери за 7, не значи че няма такива за Виста, които да вършат работа и за уин 7. По въпроса се обърнете в отделна тема към колегите, даващи съвети в раздел "Софтуер, секцията за драйвери

П.П. Писали сме заедно с колегата :)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под 7 можете да ползвате виртуално xp mode с стари версии за печата и за отваряне на файловете.

Обработката остава под 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е :) Съответно, който не е мъж, променя тази гадост, тази дискриминация.

Сестрата е бургазлийка. Благодаря малко ми е далеч на мен.

Значи все пак пълна конфигурация ще е нужна, а старият компютър няма да се разкомплектова. Впрочем, това че няма драйвери за 7, не значи че няма такива за Виста, които да вършат работа и за уин 7. По въпроса се обърнете в отделна тема към колегите, даващи съвети в раздел "Софтуер, секцията за драйвери

П.П. Писали сме заедно с колегата :)

Драйверите не са грижа, винаги държа един комп на ХР заради DC-то, то е 12-ка и няма изгледи никога да му нпарвят драйвъри за виста или 7-ца.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.