Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

PaLMaL

Охлаждане Лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте , чистих с прахосмукачката лаптопа и вентилатора за процесора и след това се оказа , че не охлажда.Като го включвам пише
Публикувано изображение

Разглобих го , свалих вентилатора , но не доумявам как да го тествам.Има 3 жици.Червена , черна и жълта.Слагам 5 волта на черта и червена и не работи.Въпроса ми е да търся ли нов или да се убедя , че проблема е във вентилатора ?
http://bimg2.mlstatic.com/cooler-y-disipador-para-compaq-presario-cq56_MLA-F-3833398361_022013.jpg - въпросната охлаждаща система

http://ecx.images-amazon.com/images/I/618yvfXf1HL._SL1100_.jpg - само вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагам 5 волта на черта и червена и не работи.Въпроса ми е да търся ли нов или да се убедя , че проблема е във вентилатора ?

Спази ли поляритета на напрежението което му подаваш? Плюс на червената жица и минус на черната!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Добре, че имам някакви гадателски възможности, защото никъде не си написал какъв ти е лаптопа. Нито в коментара, нито в подписа... Никъде... Но аз ще предположа, че е това: HP Compaq Presario CQ56. На прав път ли съм? 1. Лаптопа, не се чисти с прахосмукачка... Според мен си убил вентилатора, защото си го чистил неправилно. Следва другото: 2. С разни снимки от интернет не ни помагаш никак. Нас ни интересува актуалното състояние на компонентите... Но ще направя "лудо предположение" (на английски звучи много по-добре...): Охлаждането е за смяна (или поне вентилатора), защото си му разказал играта с неадекватни методи за почистване. Поздрави и лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се , че не съм споменал модела, да точно такъв е.Еми Състоянието е същото , просто е малко прашно.Спазил съм полиаритета , но няма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се , че не съм споменал модела, да точно такъв е.Еми Състоянието е същото , просто е малко прашно.Спазил съм полиаритета , но няма...

Виж сега, не съм сигурен какво и как точно си пробвал. Не съм и сигурен, че те разбирам точно. НО: - Когато се прави почистване, се прави с въздух под налягане, а не с "прахосмукачка", която създава вакуум... - Вентилаторите на охлаждането се застопоряват неподвижно, за да не се завъртят прозиволно от въздушната струя при продухването/всмукването. - Разглабя се охлаждането, защото големи парчета наплатена прах (качета) може да повредят вентилатора. Та, съдейки по беглото описание на процедурата, само предполагам, че си прецакал охлаждането (вентилатора). Та, съветвам те да го занесеш на сервиз, да го погледнат хора, които разбират и то отблизо, защото така, пак ПРЕДПОЛАГАМ, но няма да стигнем далеч... Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще ходя да търся вентилатор...Проверих на зумер и има връзка между червената и черната жица.Перката я извадих (излиза с леко дърпане) и има 4 намотки вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време имаше прахосмукачки който духаха , да и се боядисваше със тях.Сега ще си сложи нов вентилатор и следващият път ,няма да прави нещо което не разбира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Въпроса ми е , цялата система ли да сменям или само вентилатора ? Защото гледам клипчета как сменят всичко , а намирам и отделно частите ? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Въпроса ми е , цялата система ли да сменям или само вентилатора ? Защото гледам клипчета как сменят всичко , а намирам и отделно частите ? :ohmy:

Ами единствената активна част е вентилатора. Останалото е пасивно. Няма как реално да го повредиш (много). Та, вентилатора би бил най-големият проблем... И тук пак подчертавам (защото не разбирам до край станалото, нито проблема): звучи ми като вентилатора преебан, ама де да знам, не съм сигурен... Не даваш надеждна и нагледна информация... а само предполагам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извън темата:

quickJO, моля те, помогни на човека или не пиши! Модела на машината си се виждаше още от снимката в първия пост,

човека чисти със каквото има, той си носи отговорност, не ти ще му купуваш нов вентилатор. А в момента търси помощ.

Определено има някаква идея какво върши щом е направил 712 мнения във форума и е помагал, така че, заслужава малко уважение.

Омръзна ми във този форум да чета как всичко трябва да се носи на сервиз, идеята на форума не е такава, поне според мен.

Грижа на автора е да си напише проблема прилежно за да очаква повече отговори, а който се е сблъсквал със подобен

проблем или знае как да го реши ако има желание ще го напише. Прочел съм доста теми във този форум където не съм

отговорил защото не знам отговора или автора не е заслужил отговор. Обаче има една групичка от хора които на всяка тема

в която влязат трябва да се разпишат, че проблемния уред е за сервиз (обикновено сервизни работници като вас) с изключение

може би на pconline който въпреки, че беше сервизен работник (до колкото си спомням, моля за извинение ако греша)

определено често помагаше. Тъй че хайде тази групичка от хора спрете със "ти не разбираш", "занеси го на сервиз" и прочее.

Аз вярвам, че масово разбиращи и помагащи хора спряха да пишат точно поради тази причина.

Благодаря за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

quickJO, моля те...

Хах, а може би, ти не знаеш, че си пишем с автора и на ЛС... Също така, да, вярно е, че съм взел данните по снаждане на данни от снимката (използвал съм ирония за "гадателските способности"), но това е с идея да си потвърдя предположенията за лаптопа, както и да помогна на всички останали, писали след мен, които да имат по-пълна информация и следователно - идея с какво си имат работа... Смея да твърдя, че познавам PaLMaL доста повече от колкото ти самият... Той също се опитваше да помага в този раздел, е не толкова адекватно, колкото трябва... И смея да твърдя, че в този момент предложението ми да се отиде на сервиз е повече от адекватно и акуратно. Погледни ми мненията назад и виж в колко от тях съм предполагал точно това... Та, нещо да си против моето предложение все още? Да смяташ,ч е е необосновано или ненужно ли подвеждащо питащият или по какъвто и да е начин накърняващо авторитета на форума? Много добре знаеш, че съм отворен на дискусия, та те питам сериозно: какво смяташ, че не е ОК с тази, конкретна, тема? Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да спорите...Поръчах си същия вентилатор от интернет :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Внимавай като свързваш вентилатора, да не объркаш поляритета ( + със - ).

Плюсa на червената и минусa на черната

Че аз така изгорих един вентилатор. По презумпция повечето имат зашити срещу обърнат поляритет, но явно моят е нямал. Ето нещо за свързване на вентилатори. Не е за лаптоп, но ще научиш нещо полезно.

Публикувано изображение

Така и така си го отворил, та ако е дошло време да се смени пастата може да смениш и нея. Естествено ако имаш нужните познания и опит.

И

Съдейки по стила на писане, бас държа че модератора е бил на минимум три студени бирички , които както се вижда се отразяват добре на градивният спор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за жълтата ми беше полезно , мерси :) А иначе имам познания по електротехника де...Все пак това съм учил /подобно/ :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пристигна , сложих го  няма ядове.Забелязах , че стария се движи много по-трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пристигна , сложих го  няма ядове.Забелязах , че стария се движи много по-трудно.

Е ако успееш да го смажеш може и да си е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мислех да попитам автора лесно ли се върти на ръка вентилаторчето , но предполагах че ще е излишен въпрос - демек , че той първо това е проверил :D

Сега ще му е за урок , другия път ще го занесе на хора които знаят какво правят и ще му излезе почистването със смяна на пастата по евтино от новия вентилатор който сега е купил :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз колкото пъти съм си чистил компютъра с прахосмукачката... ако се разваляше до сега 20 да съм сменил :D .Ама с лаптопа нямам много опит.Нищо , важното е че вече работи.Другия път - разглобяване и с четка внимателно всичко.А за смазването незнам дали ще свърши работа , защото новото като го въртя има едно такова леко засичане и се движи гладко , а стария си е постоянно трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее, не можеш да сравнямаш вентилаторите в компютъра с този нежен на лаптопа - важното е че не е станала по голяма беля .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз колкото пъти съм си чистил компютъра с прахосмукачката... ако се разваляше до сега 20 да съм сменил :D .Ама с лаптопа нямам много опит.Нищо , важното е че вече работи.Другия път - разглобяване и с четка внимателно всичко.А за смазването незнам дали ще свърши работа , защото новото като го въртя има едно такова леко засичане и се движи гладко , а стария си е постоянно трудно.

Да трудно е защото се е набила прах при оста. Разглобява се чисти се и се смазва и вероятно ще работи още доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проба-грешка. За следващият път ще знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми то трябва да работи като се смаже , ама като му пуснах 5 волта нямаше никой...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.