Премини към съдържанието
Chasemz

Проблем с Lenovo G580 моментен спад в FPS-a

Препоръчан отговор

Здравейте, Проблема с машинката(която е на 4 месеца) ми е следният, докато играя някаква игра независимо коя, първите 20-30 мин всичко е супер ,но след това започва един много неприятен лаг на интервали.Отначало помислих че видеото се нагрява, но след като инсталирах MSI Afterburner забелязах че проблема е : спад на FPS-a от 60 до 5 за 1-2 секунди и това се повтаря на всеки 5-6 минути.Много е дразнещо и неприятно а и все пак лаптопа е нов и никак не е слаб. Моля помагайте !!!!!! Мерси !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Проблема с машинката(която е на 4 месеца) ми е следният, докато играя някаква игра независимо коя, първите 20-30 мин всичко е супер ,но след това започва един много неприятен лаг на интервали.Отначало помислих че видеото се нагрява, но след като инсталирах MSI Afterburner забелязах че проблема е : спад на FPS-a от 60 до 5 за 1-2 секунди и това се повтаря на всеки 5-6 минути.Много е дразнещо и неприятно а и все пак лаптопа е нов и никак не е слаб. Моля помагайте !!!!!! Мерси !!!

Е кажи ни какви са температурите под товар? И не е от значение само видеото, а и процесора :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така не е лошо да споменеш и за коя игра става въпрос?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нормални са температурите до 70-75 на дъното на видеото е около 60 и на дъното 60. А игрите са Battlefield 3,Assassin's creed 3 , Deadpool.
Ето и параметрите:
ram - 8 gb 
gpu - gf 635 2gb 
cpu - Intel Core i5-3230M 2.60 GHz 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Лаптоп/ите не са за игри. 2. Тези 75 градуса, когато играеш? или когато машината е в покой?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Лаптоп/ите не са за игри. 2. Тези 75 градуса, когато играеш? или когато машината е в покой?

Ок ,признавам че не са за игри но все пак ..... И това са докато играя, а нормалните работни са около 45-55

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен специално с тези игри  го загряваш доста и от там ти идва проблема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай нещо, инсталирай си някоя г/д лека/тежка игра и пробвай, ако го нямаш този проблем, значи всичко е от игрите например: "Driver San Francisco" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това са температурите докато играя ,нормалните са м/у 45-55 градуса. Между другото един пичага от форума на леново ми предложи подмяна на HDD с SSD ,съгласен съм че цялостната работа на лаптопа ще се подобри но все пак да сменя 1 терабайт с 256 а да дам 3на цена ... МНЕ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това са температурите докато играя ,нормалните са м/у 45-55 градуса. Между другото един пичага от форума на леново ми предложи подмяна на HDD с SSD ,съгласен съм че цялостната работа на лаптопа ще се подобри но все пак да сменя 1 терабайт с 256 а да дам 3на цена ... МНЕ.

Така е ,но и това няма да ти реши проблема !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е ,но и това няма да ти реши проблема !

Да,а защо се получава този спад в frame rate-а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,а защо се получава този спад в frame rate-а ?

От тежичките игри ,нагряването и не доброто охлаждане на компонентите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пробвай, за всеки случай и това, незнам дали ще ти помогне, но нищо не ти струва:  

пробвай да спреш powermizer-a на драйвъра на nvidia Press Windows Logo + R and type regedit: HLM/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Video/{unique id}/0000 1. PerfLevelSrc from 3333 to 3322 2. PowerMizerDefault from 3 to 1 3. PowerMizerEnable from 1 to 0 4. PowerMizerLevel from 3 to 1 5. PowerMizerAC to 1 (is already) 7. PowerSaverHsyncOn to 0 така видеокартата ще работи на максималните си честоти винаги , най-вероятно при теб се получава точно това след 20/30 минути драйвъра по някаква причина сваля честотите на картата до low performance 3d mode

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери лаптопа дали не поддържа mSata и там да сложиш mSata SSD. Наистина подобрява работата на лаптопа, дори и само Win-a ти да е на SSD пак се покачва производителността при игрите

Би ли споделил с какъв Win си :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери лаптопа дали не поддържа mSata и там да сложиш mSata SSD. Наистина подобрява работата на лаптопа, дори и само Win-a ти да е на SSD пак се покачва производителността при игрите

Би ли споделил с какъв Win си :)  

Win 7 Ultimate А това с видеокартата ,не ми звучи много безопасно ,но ще го пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли инсталиран Energy Management - от driver-ите на Lenovo ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли инсталиран Energy Management - от driver-ите на Lenovo ?

Да, наскоро свалих всички драйвъри от сайта на Леново и ги update-нах тези на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо софтуерно е, ама така от далеч е трудно да се каже дали са драйвери, омазан Win, или нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е от betа320 драйверите на NVIDIA. Хората се оплакват от нестабилност, крашване и т.н.. Върнете на 314...възможно е да има ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е от betа320 драйверите на NVIDIA. Хората се оплакват от нестабилност, крашване и т.н.. Върнете на 314...възможно е да има ефект.

Инсталирах 307,.... , същата работа .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.