Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте използвам ситема Logitech X-530 която е  5.1 Стерео . искам да ми помогнете като ми кажете как да си подреда колонките в стаята ето снимка post-339503-0-88528100-1372636535_thumb. искам да ги сложа така,че да вадят възможно най-голям бас сигурно повечето от вас са наясно,че кабелите на колонките са къси и затова пуснах тази тема ако някой може да ми помогне ще изслушам мнението му :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се установява с проби,за съответната стая.Правилата за по силен бас са:Бас касата поставена на пода,до отсрещната стена.Понякога точно в единия ъгъл е най-голям ефекта...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се установява с проби,за съответната стая.Правилата за по силен бас са:Бас касата поставена на пода,до отсрещната стена.Понякога точно в единия ъгъл е най-голям ефекта...

би ли ми показал на картинката къде да пробвам да го постава :) ако не е проблем 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

би ли ми показал на картинката къде да пробвам да го постава :) ако не е проблем 

Абе човек, по просто от начина по който ти е обяснил колегата Димитър 59 НЯМА ! Сега погледнах драсканицата ти и видях, че ако седнеш на дивана пред телевизора, в десния ъгъл е вратата - съответно слагаш буфера в левия (това се пада в дясно от камината - погледнато от дивана пред телевизора и в ляво от телевизора - погледнато от съшия ъгъл).  :no-no:  Толкова ли е трудно, ще ти рисуват ще ти чертаят... Боже.  :angry:

Редактирано от Quattroo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си работил с поялник, можеш да удължиш късите кабели, колкото трябва /например 5-10 метра/.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблемът е там ,че купих удължите ли сас чинч само че те не вършат работа :( звукът става по слаб :( явно е от дебелината на кабела 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблемът е там ,че купих удължите ли сас чинч само че те не вършат работа :( звукът става по слаб :( явно е от дебелината на кабела 

Абе човек...  :stop:  Защо си избързал и си взел по - дълъг RCA кабел ? Действително на теб не ти трябва такъв, трябва ти кабел от тези, обаче за това не се охарчвай много понеже и да вземеш скъп - файда няма.  ;)  Както ти е казал Андрей, в по горния пост трябва да удължиш кабелите от буфера към колонките. Можеш да го направиш по "мундарския" начин като отрежеш кабела вървящ към дадената колонка по средата, запоиш удължението и изолираш. По - удачния начин е, при наличие на отверка(да се надяваме, че знаеш какво е това) да се захванеш да отвориш колонките(малките, не буфера) и  единия край на удължението да запоиш към говорителя, а другия към кабела който си измъкнал от него. П.П. Вземи кабел с същия цвят като на оригиналният, така няма да бие на око, че е удължаван ако не минава през кабелен канал или зад мебел.  :)   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг вариант. Автора да си купи подходящи мъжки и женски RCA конектори. Необходими са му 4 женски и 4 мъжки RCA/чинч.

Пластмасовите струват стотинки. Също и аудио кабел с подходяща дължина (продава се на метър), който да разпредели за четирите говорителя.

Повече от 2x0.75mm2, не е е необходим.

Така на всеки от четирите тонколонки, ще трябва да отреже подходящата дължина от кабела. И да запои в двата края по един RCA чинч– съответно мъжки и женски.

Разбира се, спазва поляритета: в средата на чинча е плюса.

По този начин не е необходимо да се отварят тонколонките. И аудио системата остава както е "излезнала от кашона".

П.П.лично, така процедирам. Като трябва да се удължават кабели за подобни системи.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг вариант. Автора да си купи автора подходящи мъжки и женски RCA конектори. Необходими са му 4 женски и 4 мъжки RCA/чинч.

Пластмасовите струват стотинки. Също и аудио кабел с подходяща дължина (продава се на метър), който да разпредели за четирите говорителя.

Повече от 2x0.75mm2, не е е необходим.

Така на всеки от четирите тонколонки, ще трябва да отреже подходящата дължина от кабела. И да запои в двата края по един RCA чинч– съответно мъжки и женски.

Разбира се се спазва поляритета: в средата е плюса.

По този начин не е необходимо да се отварят тонколонките. И аудио системата остава както е "излезнала от кашона".

П.П.лично, така процедирам. Като трябва да се удължават кабели за подобни системи.

мерси за отговора когато имам възможност ще го направя това :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе човек, по просто от начина по който ти е обяснил колегата Димитър 59 НЯМА ! Сега погледнах драсканицата ти и видях, че ако седнеш на дивана пред телевизора, в десния ъгъл е вратата - съответно слагаш буфера в левия (това се пада в дясно от камината - погледнато от дивана пред телевизора и в ляво от телевизора - погледнато от съшия ъгъл).  :no-no:  Толкова ли е трудно, ще ти рисуват ще ти чертаят... Боже.  :angry:

много мерси баса думка идеално нищо,че е 30 вата ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.