Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем с видеокартата:  При стартиране на компютъра не всеки път тръгва нормално да зарежда bios-а  и  windows-a ,а дава черен екран и се чува само звукът ,че е зареден windows-а.А в случаите,когато се стартира нормално лаптопа както си работи всичко без проблем  изведнъж става черен екрана ,а  лаптопа продължава да си работи и по никакъв начин не мога да го оправя. Моля някой ако знае от какво се получава така и как да го оправя да пише.Ще ви бъда МНОГО Благодарен :)  Качил съм снимка с данните на компютъра. Благодаря предварително!!!

post-305249-0-54126200-1372684317_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какъв е модела на лаптопа, за да видим хардуера. Вероятно видеокартата прегрявана систематично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако не се оправи след почистването има вероятност да е отлепен видеочипа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако не се оправи след почистването има вероятност да е отлепен видеочипа.

Със сигурност вече чипа си заминава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това настолен компютър ли е или лаптоп?

Защото ако е лаптоп аз по-скоро бих заложил на проблем с лентовия  кабел. Имах сходен проблем с моя преди известно време. Отварям си една сутрин лаптопа (не беше спиран, а само със затворен капак.) и екрана черен. Помислих си че е забил нещо и го рестартирах от копчето, обаче отново не изгря.

Отварям лаптопа, защото си помислих че може да не съм включил добре лентовия кабел. Ивадих го, пъхнах го обратно и още преди да съм го затворил пуснах лаптопа и всичко тръгна нормално. Затварям аз лаптопа. пускам го пак - пак не не изгрява екрана.

Оказа се че съм пристегнал прекалено много едно болтче в близост до лентовия кабел и кабела е бил притиснат прекалено много от пластмасите. След като разхлабих болтчето, всичко заработи нормално.

Не твърдя че при теб е същия проблем, но е възможно да е нещо подобно...

Добре е разбира се да провериш и температурите на видеокартата с някоя програма от сорта на AIDA или HardwareMonitor.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на лаптопа е Dell Presicion M4400 

ето и снимка на температурата 

post-305249-0-98700500-1372933762_thumb.

Редактирано от pride_of_plovdiv_1936 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на лаптопа е Dell Presicion M4400 

ето и снимка на температурата 

температурите са добре. Води го на сервиз да го видят от лентовия кабел ли е или е нещо по-сериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.