Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

openmind0306

Дали този климатик ще ми свърши работа?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Живея под наем в апартамент голям 50 квадратни метра. Ето една грозна карта на апартамента: http://i.imgur.com/TgMB6yh.jpg

Идеята ми е да монтирам климатика в хола и да отоплявам/охлаждам също и спалнята, въпреки, че за спалнята е по-важно да я охлаждам, защото не се спи от жега. За целта ще трябва да оставям отворена вратата на хола и на спалнята и да затворя тази на кухнята, като по този начин квадратурата която ще отоплявам/охлаждам става около 30-35.

След малко ровене насам натам, разбрах, че японските климатици били най-добри, затова се спрях на този Fujitsu: http://www.vimaks-klimatici.com/klimatik/fujitsu-asyg-12lec-1081.html#

Ще ми свърши ли работа? Ако не, какво бихте ми препоръчали? Мога да дам максимум 1400 лева за климатик и монтаж.

Благодаря ви!

edit: забравих да добавя: панелка, последен етаж (6ти), без изолация, pvc дограми има на всички прозорци. Сутрин слънцето грее в спалнята, следобед в хола.

ВАЖНО:  искам просто в хола да е хладно и да мога да го отоплявам, докато в спалнята ми е важно просто ДА НЕ Е ЖЕГА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал Mitsubishi---когато го купувах 2 месеца преди това прерових нета като прасе картофена нива :) -обикновено така правя преди да купя нещо.Попрочети за тези Mitsubishi-та и дано ти се изяснет нещата ;) Успех...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора, ама аз и да чета и да не чета, не е като да разбирам много по темата :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Живея под наем в апартамент голям 50 квадратни метра. Ето една грозна карта на апартамента: http://i.imgur.com/TgMB6yh.jpg

Идеята ми е да монтирам климатика в хола и да отоплявам/охлаждам също и спалнята, въпреки, че за спалнята е по-важно да я охлаждам, защото не се спи от жега. За целта ще трябва да оставям отворена вратата на хола и на спалнята и да затворя тази на кухнята, като по този начин квадратурата която ще отоплявам/охлаждам става около 30-35.

След малко ровене насам натам, разбрах, че японските климатици били най-добри, затова се спрях на този Fujitsu: http://www.vimaks-klimatici.com/klimatik/fujitsu-asyg-12lec-1081.html#

Ще ми свърши ли работа? Ако не, какво бихте ми препоръчали? Мога да дам максимум 1400 лева за климатик и монтаж.

Благодаря ви!

edit: забравих да добавя: панелка, последен етаж (6ти), без изолация, pvc дограми има на всички прозорци. Сутрин слънцето грее в спалнята, следобед в хола.

При това разпределение, доста трудно ще се отоплява/охлажда/, тъй като движението на въздуха е доста сложно и в основната стая ще е топло/хладно/, но в останалите ще е доста различно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното е да не се умира от жега, дори и малко да охлажда в спалнята ще е супер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Директен отговор ЗАБРАВИ!!!Климатика ще трябва да работи 24 часа без да спре за да топли или охлажда и пак няма да има ефект,ако не броим сметката за тока от минимум 500лв и поне още толкова щети надпишат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монтирай климатик в спалнята - за охлаждане ще се справи всеки, за отопление се съмнявам при голяма температурна разлика. В хола няма да е нито хладно, нито топло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Krassleto, на мен ми е важно в хола да е хладно и да мога да го отоплявам, докато в спалнята ми е важно просто ДА НЕ Е ЖЕГА. Ако го монтирам в хола ще охлажда поне малко в спалнята, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Krassleto, на мен ми е важно в хола да е хладно и да мога да го отоплявам, докато в спалнята ми е важно просто ДА НЕ Е ЖЕГА. Ако го монтирам в хола ще охлажда поне малко в спалнята, нали?

Ами ще има 3-4 градуса разлика при голямо надуване в хола и постоянно отворени врати. Ако е инверторен (какъвто си решил) - харесваш си температура и не го спираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ВАЖНО:  искам просто в хола да е хладно и да мога да го отоплявам, докато в спалнята ми е важно просто ДА НЕ Е ЖЕГА

При тази схема на жилището един климатик за двете стаи е много неправилно решение.1400 лв - хубаво, ама като сметнеш и разходите за ток в перспектива, по-евтино ще ти излезе с два климатика. С един ще отопляваш/охлаждаш ненужно още една стая. Да не говорим, че натоварването му ще е по-голямо.

По-важно от марката и модела, който ще избереш, е климатикът да съответства на помещението, в което ще се ползва. Затова съветът ми е следния: Не питай за модел, а за свястна фирма за консултация и монтаж в твоя град. Отиди при тях, и ги питай какво да сложиш. Ако трябва, плати на някой от техниците да дойде и да огледа на място. Бъди сигурен, че тези пари ще ти се възвърнат многократно. Пък ако имаш някой познат техник - идеалния вариант :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших, че няма да се опитвам да охлаждам/отоплявам 2 стаи с един климатик. Ще купя климатик и просто ще го монтирам в спалнята. Тъй като спалнята е малка (15 квадрата макс), няма смисъл да купувам 12-ка. Какво бихте ми препоръчали? Не ми се дават над 1000 лева за климатик и монтаж ако ще е само за едната спалня. Ще го ползвам за отопление и охлаждане. Няма значение дали ще е инверторен или не, важното е да ми върши работа и да е под 1000 лева.

Благодаря на всички които отговориха!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обадих се на един човек който се занимава с климатици и ще дойде да ми огледа апартамента и да каже какво да направя. Case closed. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.