Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да ви попитам дали вградените видео карти са хубави за игри например тази http://ardes.bg/components/motherboards/ASROCK+N68-VGS3-39852

защото да знам дали да си купувам с втрадена видео карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам дали вградените видео карти са хубави за игри например тази http://ardes.bg/components/motherboards/ASROCK+N68-VGS3-39852 защото да знам дали да си купувам с втрадена видео карта

Хахаххахахаха... В дъно за 75 лева с вградена карта, като само една карта за хубав гейминг започва от 400 лв? Условно де, може и 300 лв да е. Още повече това е с толкова старо видео: NVIDIA GeForce 7025 Със две букви, отговора би бил: НЕ! п.с. Моля за линкове според правилата! Редактирано от quickJO (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахаххахахаха... В дъно за 75 лева с вградена карта, като само една карта за хубав гейминг започва от 400 лв? Условно де, може и 300 лв да е. Още повече това е с толкова старо видео: NVIDIA GeForce 7025 Със две букви, отговора би бил: НЕ! п.с. Моля за линкове според правилата

Аз питам само дали вградените видео карти са хубави за игри 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите видео карти,, който са вградени в процесорите на Intel и  AMD стават за игри. Но както е казал колегата във толкова бюджетно дъно не търси читава видео карта,пък чак и игри да играеш.

Редактирано от amd World (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам на колегата да каже какво мисли да си вземе, за да не направи грешен избор!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази видео карта става само за 720P (1080P видео в YouTube на HTML5 Sempron 140 с 1 ядро) видео в YouTube и 1080P на KMPlayer :) Това вградено видео е само за да изкара картина, става също и за флаш игри, става и за CS 1.6. Работил съм на това дъно (N68-VGS3 UCC, със същия чипсет е и със същата вградена видео карта, като на N68-VGS3 .) със Sempron 140 и това го знам от личен опит. На Sempron 140 с това дъно го направих двуядрен атлон :P

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз питам само дали вградените видео карти са хубави за игри

Ами... Прочети ми пак отговора: тази НЕ става :)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, вградените карти стават за игри, но и тук както във всяка друга сфера, новото е много по-добро, както и скъпото естествено. А новото е вече вградено в процесорите. Видиш ли дъно с вградена видеокарта, бягай по-далече от него, дори да ти трябва конфигурация само за вадене на картина. Има къде по-нови и по-добри варианти.  Та ако питаш, кое става за игри, ето ти няколко примера подредени по производителност, като най-слабите са най-отгоре:

Intel:

G860

G2020

i3 3220

i3 3225

i5 3330

i5 4430

...

AMD:

A4 3300

A6 5400K

A6 6400K

A8  5600K

A10 5800K

...

A10 6800K

Общо взето това са процесорите, подредени по цена и производителност, които си заслужават. Или поне тия на Интел, ако се търси цена/производителност.

АМД   в повечето случаи са с по-добри вградени видеокарти и обикновено те се купуват, ако целта е да се ползва вградено видео за игри.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето това са процесорите, подредени по цена и производителност, които си заслужават. Или поне тия на Интел, ако се търси цена/производителност. АМД   в повечето случаи са с по-добри вградени видеокарти и обикновено те се купуват, ако целта е да се ползва вградено видео за игри.

Хубаво сравнение, ама защо ли си мисля, че автора няма да го разбере и осмисли... Дано греша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво сравнение, ама защо ли си мисля, че автора няма да го разбере и осмисли... Дано греша!

Да, прав си :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помоща и още нещо искам да ви попитам за този процесор дали е добър 

Процесор AMD Athlon II X4 750K, 3400MHz, 4MB, socket FM2, Black Edition

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Извинявай, ама ще съм директен: - Личи си колко не си на ясно. На така зададен въпрос как да отговорим??? Явно правиш нова конфигурация или ъпгрейд на стара. Кажи ни ЯСНО и ТОЧНО с какви пари (бюджет) разполагаш и какво трябва да купиш като компоненти, за да можем да ти помогнем. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С бюджет 720лв  

ама незнам дали ще стигнат за четири ядрен процесор и 8 рам памет

С бюджет 720лв  

Абсолютно всички части без звукова и двдто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е за игри при този бюджет трябва да се наблегне на видео карта и процеср - за сега 4 гб. са ти напълно достатъчни:

ASUS F2A55-M LK2 PLUS /FM2
ATHLON X4 750K /BOX/FM2
4GB DDR3 1600 A-DATA
500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB
DAOTECH K62 MIDDLE ATX
CM Elite CM-RS500-PSAPJ3-IT 500W
PALIT GTX650TI 1GB D5

Обща стойност: 733.85 лв. с ДДС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С бюджет 720лв  

Абсолютно всички части без звукова и двдто

монитора какъв е? или смяташ да купуваш нов?

хард диск от старата машина? или смяташ да си взимаш нов?

700лв. могат да стигнат за 4-ядрен процесор и 8 гиги рам... въпросът е дали е необходимо за игри подобно нещо... ако смяташ да ползваш компа предимно за игри, можеш да минеш и с някой двуядрен процесор + 4 гиги рам за начало, а спестените от това пари да вложиш в хубаво видео.

Варианти много, но е хубаво да дадеш възможно най-изчерпателна информация, така че колегите да могат да ти предложат възможно най-доброто за тия пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аудиото и ланката са ти вградени в дъното та е ясно че ще е без тях. Старата записвачка обаче ти върши работа само ако е сата. Ако не е един преходник струва почти колкото нова. Принципно ако не става може да инсталираш ОС и от флашка. Та ако имаш 8GB такава спестяваш пари за записвачка. Ако имаш стар хард ето ти още един вариант. MSI 970A-G43 - 120 лв. FX-6350 - 244 лв. 7770 Vapor-X - 230 лв. Kingston 4GB 1600MHz - 64 лв. DeLux MG858, 500W, - 82 лв. Общо: 740 лв. с безплатна доставка Ако нямаш стар хард ето и вариант за максималното APU със добра рам за да изстискаш максималните му възможности. ASRock FM2A75 PRO4 - 136 лв. A10 X4 6800K - 266 лв. Kingston 8GB 2400MHz - 107 лв. WD, 1TB - 115 лв. DeLux MG858, 500W, - 82 лв. Общо 708 лв. с безплатна доставка

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.