Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

FearZone

Вградени видео карти

Препоръчан отговор

Искам да ви попитам дали вградените видео карти са хубави за игри например тази http://ardes.bg/components/motherboards/ASROCK+N68-VGS3-39852

защото да знам дали да си купувам с втрадена видео карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам дали вградените видео карти са хубави за игри например тази http://ardes.bg/components/motherboards/ASROCK+N68-VGS3-39852 защото да знам дали да си купувам с втрадена видео карта

Хахаххахахаха... В дъно за 75 лева с вградена карта, като само една карта за хубав гейминг започва от 400 лв? Условно де, може и 300 лв да е. Още повече това е с толкова старо видео: NVIDIA GeForce 7025 Със две букви, отговора би бил: НЕ! п.с. Моля за линкове според правилата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахаххахахаха... В дъно за 75 лева с вградена карта, като само една карта за хубав гейминг започва от 400 лв? Условно де, може и 300 лв да е. Още повече това е с толкова старо видео: NVIDIA GeForce 7025 Със две букви, отговора би бил: НЕ! п.с. Моля за линкове според правилата

Аз питам само дали вградените видео карти са хубави за игри 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите видео карти,, който са вградени в процесорите на Intel и  AMD стават за игри. Но както е казал колегата във толкова бюджетно дъно не търси читава видео карта,пък чак и игри да играеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам на колегата да каже какво мисли да си вземе, за да не направи грешен избор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази видео карта става само за 720P (1080P видео в YouTube на HTML5 Sempron 140 с 1 ядро) видео в YouTube и 1080P на KMPlayer :) Това вградено видео е само за да изкара картина, става също и за флаш игри, става и за CS 1.6. Работил съм на това дъно (N68-VGS3 UCC, със същия чипсет е и със същата вградена видео карта, като на N68-VGS3 .) със Sempron 140 и това го знам от личен опит. На Sempron 140 с това дъно го направих двуядрен атлон :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз питам само дали вградените видео карти са хубави за игри

Ами... Прочети ми пак отговора: тази НЕ става :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, вградените карти стават за игри, но и тук както във всяка друга сфера, новото е много по-добро, както и скъпото естествено. А новото е вече вградено в процесорите. Видиш ли дъно с вградена видеокарта, бягай по-далече от него, дори да ти трябва конфигурация само за вадене на картина. Има къде по-нови и по-добри варианти.  Та ако питаш, кое става за игри, ето ти няколко примера подредени по производителност, като най-слабите са най-отгоре:

Intel:

G860

G2020

i3 3220

i3 3225

i5 3330

i5 4430

...

AMD:

A4 3300

A6 5400K

A6 6400K

A8  5600K

A10 5800K

...

A10 6800K

Общо взето това са процесорите, подредени по цена и производителност, които си заслужават. Или поне тия на Интел, ако се търси цена/производителност.

АМД   в повечето случаи са с по-добри вградени видеокарти и обикновено те се купуват, ако целта е да се ползва вградено видео за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето това са процесорите, подредени по цена и производителност, които си заслужават. Или поне тия на Интел, ако се търси цена/производителност. АМД   в повечето случаи са с по-добри вградени видеокарти и обикновено те се купуват, ако целта е да се ползва вградено видео за игри.

Хубаво сравнение, ама защо ли си мисля, че автора няма да го разбере и осмисли... Дано греша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво сравнение, ама защо ли си мисля, че автора няма да го разбере и осмисли... Дано греша!

Да, прав си :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помоща и още нещо искам да ви попитам за този процесор дали е добър 

Процесор AMD Athlon II X4 750K, 3400MHz, 4MB, socket FM2, Black Edition

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Извинявай, ама ще съм директен: - Личи си колко не си на ясно. На така зададен въпрос как да отговорим??? Явно правиш нова конфигурация или ъпгрейд на стара. Кажи ни ЯСНО и ТОЧНО с какви пари (бюджет) разполагаш и какво трябва да купиш като компоненти, за да можем да ти помогнем. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С бюджет 720лв  

ама незнам дали ще стигнат за четири ядрен процесор и 8 рам памет

С бюджет 720лв  

Абсолютно всички части без звукова и двдто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е за игри при този бюджет трябва да се наблегне на видео карта и процеср - за сега 4 гб. са ти напълно достатъчни:

ASUS F2A55-M LK2 PLUS /FM2
ATHLON X4 750K /BOX/FM2
4GB DDR3 1600 A-DATA
500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB
DAOTECH K62 MIDDLE ATX
CM Elite CM-RS500-PSAPJ3-IT 500W
PALIT GTX650TI 1GB D5

Обща стойност: 733.85 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С бюджет 720лв  

Абсолютно всички части без звукова и двдто

монитора какъв е? или смяташ да купуваш нов?

хард диск от старата машина? или смяташ да си взимаш нов?

700лв. могат да стигнат за 4-ядрен процесор и 8 гиги рам... въпросът е дали е необходимо за игри подобно нещо... ако смяташ да ползваш компа предимно за игри, можеш да минеш и с някой двуядрен процесор + 4 гиги рам за начало, а спестените от това пари да вложиш в хубаво видео.

Варианти много, но е хубаво да дадеш възможно най-изчерпателна информация, така че колегите да могат да ти предложат възможно най-доброто за тия пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аудиото и ланката са ти вградени в дъното та е ясно че ще е без тях. Старата записвачка обаче ти върши работа само ако е сата. Ако не е един преходник струва почти колкото нова. Принципно ако не става може да инсталираш ОС и от флашка. Та ако имаш 8GB такава спестяваш пари за записвачка. Ако имаш стар хард ето ти още един вариант. MSI 970A-G43 - 120 лв. FX-6350 - 244 лв. 7770 Vapor-X - 230 лв. Kingston 4GB 1600MHz - 64 лв. DeLux MG858, 500W, - 82 лв. Общо: 740 лв. с безплатна доставка Ако нямаш стар хард ето и вариант за максималното APU със добра рам за да изстискаш максималните му възможности. ASRock FM2A75 PRO4 - 136 лв. A10 X4 6800K - 266 лв. Kingston 8GB 2400MHz - 107 лв. WD, 1TB - 115 лв. DeLux MG858, 500W, - 82 лв. Общо 708 лв. с безплатна доставка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.