Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам лаптоп BenQ Joybook Lite U101 на който вентилатора спира отведнъж, и не се включва с часове - и от това температурите му скачат драстично...Сега в момента е така и температурите които показва AIDA са:

Температури   Процесор  82 °C  (180 °F) Процесор #1  97 °C  (207 °F) TOSHIBA MK1652GSX  45 °C  (113 °F)  

И преди е ставало така, може би това е 5-ти или 6-ти път за тази година.Лаптопа в момента е напълно безшумен.Операционата система ако има значение е Уин ХП.От какво може да е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъъъъъ, като начало - спри да ползваш така лаптопа, преди да си го "стопил". Прегряваш го! И след това: от кога не е чистен от прах и не е разглабян? Да няма каче прах в него?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От както е купен не е почистван...а това е почти 4 години.Дали е от това? Мисля, че ако проблема е прахта изобщо няма да тръгне вентилатора и температурите му винаги ще са високи, а той се изключва когато си иска и се включва когато си иска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви си 4 години, ще избута още толкова. Не се върти защото е задръстен има вероятност вече да се е развалил и да е за смяна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От както е купен не е почистван...а това е почти 4 години.Дали е от това? Мисля, че ако проблема е прахта изобщо няма да тръгне вентилатора и температурите му винаги ще са високи, а той се изключва когато си иска и се включва когато си иска...

4 години?????????? Ма то е нормално да се чисти на 6-8 месеца. Прекосила 12 месеца. Според средата в която се ползва... Носи го на чистене, преди да е предал бого дух съвсем!!!!!!!!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занесох го да го почистят (профилактика) и проблема си остана.Дори температурите си останаха едни и същи, което значи че или е нямало прах или е било много малко.Така, че явно проблема не е от прахта, а от нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занесох го да го почистят (профилактика) и проблема си остана.Дори температурите си останаха едни и същи, което значи че или е нямало прах или е било много малко.Така, че явно проблема не е от прахта, а от нещо друго.

Явно някъде охлаждането не е ок или някой сензор се е повредил от тези температури. Друго няма какво да ти кажем... Трябва да се отвори и да се погледне от какво е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.