Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте. 
Искам да ми помогнете с избора на компютър. Имам кутия, мишка, клавиатура, колонки и монитор - 19инча на 1366х768 разолюция. Не знам дали старият ми хард диск ще може да се ползва в новото пц, ако може каквото намерих с еверест за него е -> ExcelStor Technology J8160S. Компютърът ще се ползва за Dota2, като искам всички детайли да са на макс на резолюцията на която е и монитора. За пари обаче не съм сигурен колко мога да отделя.. Не държа пц-то е от най-тихите и повече ме интересува минималните пари за които бих могъл да купя това което ми трябва. Освен за дота2 само стриймове и клипове в ютуб ще гледам, едва ли ще играя някоя друга игра.
Моля ориентирайте ме какви пари ще трябва да дам благодаря предварително.
П.С. Прикачвам и dxdiag на старото пц, не знам дали трябва. В момента играта ми върви на минимални детайли със средно 40 фпс, като искам да е на макс с поне 60-70 фпс.

DxDiag.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ако ползвате старата кутия. Редактирано благодарение на Нико, че бях сложил B75 дъно, защото нещо си мислех за i3-ка :D :
BB код:
ATHLON X4 740 /BOX/FM2
4GB DDR3 1600 A-DATA
ASUS HD7770-1GD5
CM GX LITE 500W BLACK RS500-ACABL3-EU
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
ASUS F2A55-M LK2 PLUS /FM2

Обща стойност - 661.18 лв. с ДДС
Линк:
http://nikem-bg.net/cart/47413p1r45925p1r46923p1r1066p1r43848p1r48189p1rf.html

Може да ползвате и стария хард, но той е Пата, които са много бавни, а и ще трябва да налеете още ~20лв за част (ето тук ata - sata), та не е сигурно още колко ще кара този хард и нали знаем, че компютъра е толкова бърз колкото и най-бавната му част. Колкото до рам паметта ви не мога да разбера дали е DDR3 или DDR2 (макар да ме кара да си мисля, че е DDR2 за това съм добавил и 1 плочка рам). Видеото и процесора ще са достатъчни за DOTA 2 на максимални графики. Захранването също ще се справи с картата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да отбележа, че това захранване е излишно скъпо... За това видео не му трябва бронз сертификат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това захранване за 109лв. си е супер, като се има в предвид, че 450W GX LITE струва 103лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това захранване за 109лв. си е супер, като се има в предвид, че 450W GX LITE струва 103лв.

Е то че е супер супер е, но тази конфигурация повече от 250W няма как да яде.  За това е безсмислено да се взима това захранване :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук може да се мине с малко клок на процесора ако дъното позволява и някоя видеокарта  за 130-150 лева или дори нещо на старо. Не съм играл DOTA 2,  но като гледам препоръчителните изисквания ми се струва, че нова конфигурация е излишна. 

Dota 2 Recommended System Requirements: * OS: Windows® 7 / Vista / Vista64 / XP * Processor: Intel core 2 duo 2.4GHz * Memory: 1 GB for XP / 2GB for Vista * Graphics: DirectX 9 compatible video card with Shader model 3.0. NVidia 7600, ATI X1600 or better * Hard Drive: At least 2.5 GB of free space * Sound: DirectX 9.0c compatible sound card

Най-малкото най-напред може да се пробва само с видеокарта и ако резултатите не са задоволителни, да се мине и към смяна на Дъно, процесор, РАМ. Определено процесорът е с клокърски потенциал, но дъното малко ме съмнява. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това дъно няма да може да клокне за съжаление. Просто чипсета не може, иначе играта наистина е лека и на първо време може да вземеш само една HD7750, например MSI AMD Radeon R7750, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E и ако не ти харесва как върви играта, тогава мисли за смяна на платформата. Ако се стигне до смяна на всичко:

MSI B75MA-E33 97.64лв.

Intel® Celeron® IvyBridge G1610, 2600MHz, 63.44лв.

Kingston 4GB (2x2GB) DDR3/1600MHz XMP - HyperX 59.84лв.

И евентуално захранване, ако сегашното ти е некачествено.  Това ще е предостатъчно за DOTA 2 дори и на по-висока резолюция. Само кажи захранването ти в момента какво е(марка и модел), че да знаем дали и то е за смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземете пример от Людмил, нито един линк без таг няма в коментара му и е подсказал умело, че за смешната резолюция на монитора на автора на темата, не трябва кой знае каква видеокарта. С ония яките захранващи блокове, котлон ли ще храните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то че е супер супер е, но тази конфигурация повече от 250W няма как да яде.  За това е безсмислено да се взима това захранване :)

Ще му остане и за ъпгрейд :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това дъно няма да може да клокне за съжаление. Просто чипсета не може, иначе играта наистина е лека и на първо време може да вземеш само една HD7750, например MSI AMD Radeon R7750, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E и ако не ти харесва как върви играта, тогава мисли за смяна на платформата. Ако се стигне до смяна на всичко:

MSI B75MA-E33 97.64лв.

Intel® Celeron® IvyBridge G1610, 2600MHz, 63.44лв.

Kingston 4GB (2x2GB) DDR3/1600MHz XMP - HyperX 59.84лв.

И евентуално захранване, ако сегашното ти е некачествено.  Това ще е предостатъчно за DOTA 2 дори и на по-висока резолюция. Само кажи захранването ти в момента какво е(марка и модел), че да знаем дали и то е за смяна.

Така захранването е старо така че ако взема ново каквото и да е най-вероятно ще трябва и захранване. Чудя се обаче дали с ново видео ще е по-добре, дали не е задължително да взема и нов процесор? Има ли начин това да се разбере с някакъв тест... Процесора е клокнат от 1.8 на 2.25.  Ако трябва нов дали не е възможно да взема нов за същото дъно, като така спестя пари и от нова рам памет? Не ме разбирайте по грешно за пестенето просто компа ми трябва само за играта и facebook/stream/youtube така че не искам да хвърлям излишни пари

Ps: дъното е asrock conroe1333-d667  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си заслужава да вземаш нов процесор за тая платформа. Относно захранването, всяко марково с мощност 350W ще е предостатъчно за конфигурацията ти, дори и да смениш изцяло платформата с нова. FSP350-60APN 85+ е прилично бюджетно захранване и ти го препоръчвам като модел със сравнително прилично качество за малко пари. Пак повтарям, вземи на първо време видеокарта и захранване, и като пуснеш играта ще видиш дали ще има нужда(според мен не) да сменяш и останалите компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега обаче имам проблем. довечера би трябвало да ми донесат една видеокарта не знам точно каква е обаче искам да разбера дали мога да я пробвам на старото захранване? ето и снимка на захранването

http://tinypic.com/view.php?pic=9uaxb6&s=5 също искам да питам какво рискувам ако я пусна на това захранване? може ли нещо да изгори или просто няма да тръгне. Доколкото разбрах видеото е 128битово на 512мб за честота не разбрах точно (говорех по телефона с човека..)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За проба може да пробваш, ама зависи каква е видеокартата. В най-добрия случай просто няма да тръгне, ако картата е по-мощна, в най-лошия захранването ще изгори и може да повлече със себе си и други компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://i41.tinypic.com/b3vko8.jpg Видео картата не ставаше беше nvidia 7800gtx която след като пробвах се оказа по зле и от моята сегашна. Но захранването мисля да го взема. Искат ми 40 лева за него кажете мнение? да го взема или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 40 лв. може да вземеш някое фсп или чифте та и за по-малко. А за 50 лв. се взима ново захранване - Цък.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.