Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :)

имам телевизор ЛГ и искам да си актуализирам софтуера, но не знам как да разархивирам файла, който трябва да изтегля. Файла е ЕРК, Ето и сайта: http://www.lg.com/bg/poddryjka-product/lg-37LV3550#. Тегля Software_File(Version_3.01.47).zip. Моля някой ако разбира от такива неща да ми помогне

Благодаря предварително ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :)

имам телевизор ЛГ и искам да си актуализирам софтуера, но не знам как да разархивирам файла, който трябва да изтегля. Файла е ЕРК, Ето и сайта: http://www.lg.com/bg/poddryjka-product/lg-37LV3550#. Тегля Software_File(Version_3.01.47).zip. Моля някой ако разбира от такива неща да ми помогне

Благодаря предварително ;)

Внимавай къде ровиш в TV-то като правиш актуализацията,че съм срещал ,,изказвания,, от такива,как след ровене в сервизно меню  си превръщат телевизора в тухла ;) Иначе ти си знаеш,но ако няма нужда не прави такава (ако всичко ти е ОК)-то 3D няма да стане,или по-умен.Мое мнение.Успех...

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Внимавай къде ровиш в TV-то като правиш актуализацията,че съм срещал ,,изказвания,, от такива,как след ровене в сервизно меню  си превръщат телевизора в тухла ;) Иначе ти си знаеш,но ако няма нужда не прави такава (ако всичко ти е ОК)-то 3D няма да стане,или по-умен.Мое мнение.Успех...

Здравей

Благодаря за бързия отговор и мнението. Съгласен съм с теб, но понеже понякога като сменям каналите не се появява картина и трябва да изключвам и включвам телевизора, си мисля че е добре да направя актуализация. Проблема е че не знам как да разархивирам файловете. Колегата горе е пратил, но не става.  Бих се радвал ако някой знае как се разархивира ЕРК файл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Вие как пробвате та не става? Аз на моят телевизор, също е LG вече 2 пъти съм обновявал фърмъера.

ПП

Току що го направих за 3 път, имаше нова версия. Прочетете внимателно това . Трябва да направите папка на флашката и да я именувате LG_DTV  . В нея поставяте разархивираният ЕРК файл . Включвате флашката към USB на телевизора. Ще се появи допълнително меню в което ще се изпише версията на телевизора и версията на флашката. Ако на флашката версията е по-нова, ще Ви пита дали да се стартира обновяване на версията. Ако желаете я стартирайте и не изключвайте флашката или телевизора. Молете се да не спре тока в този момент, защото ще останете с неработещ телевизор. Желая Ви успех.

Редактирано от brusko (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Вие как пробвате та не става? Аз на моят телевизор, също е LG вече 2 пъти съм обновявал фърмъера.

ПП

Току що го направих за 3 път, имаше нова версия. Прочетете внимателно това Публикувано изображениеSoftware_Upgrade_Guide(Bulgaria).pdf. Трябва да направите папка на флашката и да я именувате LG_DTV  . В нея поставяте разархивираният ЕРК файл . Включвате флашката към USB на телевизора. Ще се появи допълнително меню в което ще се изпише версията на телевизора и версията на флашката. Ако на флашката версията е по-нова, ще Ви пита дали да се стартира обновяване на версията. Ако желаете я стартирайте и не изключвайте флашката или телевизора. Молете се да не спре тока в този момент, защото ще останете с неработещ телевизор. Желая Ви успех.

Здравейте,

пробвам точно по този начин, само проблема е че не знам как се разархивира ЕРК- файла. Тъй като Вие сте правили актуализация и имате опит, дали ще може да ми обясните как става 

Благодаря предварително ; )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

пробвам точно по този начин, само проблема е че не знам как се разархивира ЕРК- файла. Тъй като Вие сте правили актуализация и имате опит, дали ще може да ми обясните как става 

Благодаря предварително ; )

Здравейте. EPK файла не се разархивира. По горе ви описах какво трябва да направите. Вземете 1 флашка. Направете на нея нова папка и я преименувайте ето така   LG_DTV .Поставете в папката ето това  http://dox.bg/files/dw?a=b19b1d3b98 . Поставяте флашката в USB-то на телевизора . И пак Ви съветвам да прочетете по-горният ми пост, там съм описал нещата как стават.

Всичко добро. Лек и успешен ден Ви желая.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Молете се да не спре тока в този момент, защото ще останете с неработещ телевизор...

... който ще е и извън гаранция. Ъпдейтите на софтуера се правят само и единствено на собствен риск! Те принципно оправят софтуерни бъгове (много рядко са свързани с отключване на инак заключени/липсващи модули), но са описани купища случаи, при които ефектът е твърде съмнителен, а нерядко и отрицателен. 

Проблемът е, че телевизорът не е компютър и няма опция "system restore". По форумите има описания как се доунгрейдва софтуер, но за да се стигне до такъв опит е нужно първо телевизорът да тръгне след неуспешен ъпдейт, а никой не гарантира това.

И все пак, аз съвсем не отричам ъпдейтите, тъкмо напротив, но повтарям - на собствена отговорност!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.