Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здраввейте искам да ми препоръчате видео карта.Захранването ми е 500 вата проца е AMD Athlon II X3 460 3.40 GHz BOX предложете ми видео карта до 200лв за него която няма да го спъва и ще държи на натоварване.Ще играя игри предимно.Благодаря предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD7770 - 183 лв. с безплатна доставка. Следващите поред са 650 TI -> 7790 и т.н. но дори и на промоция и с безплатна доставка няма как да влезнат в бюджета до 200 лв. Захранването дори да не е истинско а някъво китайско менте ще понесе всяка една от трите ако ти паднат пари. Колкото до проца ами ще свърши работа. Между другото как стоят нещата с четвъртото ядро? Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD7770 - 183 лв. с безплатна доставка. Следващите поред са 650 TI -> 7790 и т.н. но дори и на промоция и с безплатна доставка няма как да влезнат в бюджета до 200 лв. Захранването дори да не е истинско а някъво китайско менте ще понесе всяка една от трите ако ти паднат пари. Колкото до проца ами ще свърши работа. Между другото как стоят нещата с четвъртото ядро?

Мерси много , но ми трябва ВГА букса защото монитора ми не е ХДМИ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има DP, DVI и HDMI. Ако монитора е само със стария аналогов вход (D-Sub) ти трябва преходник. Предвид че картата е на промоция и спестяваш 20 лв. по-добре да го купиш отделно за 5 лв. Това е в случай че няма включен DVI to VGA Adapter какъвто имат някой от моделите без такъв изход на картата. Най-добре като се обадиш питай има ли или няма такъв в комплекта. пс. MSI GTX650 има такъв изход но HD7770 е по-добрия вариант.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има DP, DVI и HDMI. Ако монитора е само със стария аналогов вход (D-Sub) ти трябва преходник. Предвид че картата е на промоция и спестяваш 20 лв. по-добре да го купиш отделно за 5 лв. Това е в случай че няма включен DVI to VGA Adapter какъвто имат някой от моделите без такъв изход на картата. Най-добре като се обадиш питай има ли или няма такъв в комплекта. пс. MSI GTX650 има такъв изход но HD7770 е по-добрия вариант.

Предложи някъкъв процесор до 100-150лв. макс 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750K

Няма да спъва видеото но не става за твоето дъно ако това си мислиш. Така или иначе смяната на сегашния с ново дръвце е със слаби предимства.

А ако ще питаш за конфигурации има друг раздел.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750K

Няма да спъва видеото но не става за твоето дъно ако това си мислиш. Така или иначе смяната на сегашния с ново дръвце е със слаби предимства.

А ако ще питаш за конфигурации има друг раздел.

Дай някой читав който няма да го спъва за АМ3 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има цели 3 нови сокета  вече на AMD и твоя сокет  го няма и по складовете даже. Няма да е лошо да се ориентираш към нещо по ново при възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо да се ориентира към по-ново, след като дава само 200 лева за видеокарта? А с тия карти тоя процесор след описаните операции ще се справи донякъде, а в бъдеще като има пари, ще сменя и платформи. Макар, че тук един Phenom II X4 и дори X6  ще е от полза. Аз така обаче не разбрах какво е дъното и дали изобщо може да се говори за подобни ъпгрейди. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има цели 3 нови сокета  вече на AMD и твоя сокет  го няма и по складовете даже. Няма да е лошо да се ориентираш към нещо по ново при възможност.

Какво казваш нямало по складовете. Дъната с АМ3 не са толкова стари, нито пък лоши. Практически разликата на АМ3+ с този по-стар вариант на ниво чипсет-желязо е почти никаква. Само смениха  някои стойности на напреженията в захранващата подсистема и малко обновиха драйверите. Въпреки това, има достатъчна обратна съвместимост, че собствениците на дъна с 890FX чипсет, във варианта  с АМ3 сокет, да могат да ползуват процесори Булдозер със Замбези ядро, а неофициално, може би дори и с Вишера. Впрочем от Асрок направиха две версии с АМ3+  сокет именно с 890FX чипсет от Делукс серията 890FX Deluxe5 и 890FX Deluxe4

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо да се ориентира към по-ново, след като дава само 200 лева за видеокарта? А с тия карти тоя процесор след описаните операции ще се справи донякъде, а в бъдеще като има пари, ще сменя и платформи. Макар, че тук един Phenom II X4 и дори X6  ще е от полза. Аз така обаче не разбрах какво е дъното и дали изобщо може да се говори за подобни ъпгрейди. 

Дъното е BIOSTAR a780l3c http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=612#dl

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти. Това, от което се страхувах :) Все пак има варианти за Phenom II X4,  стига да ти попадне изгодно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти. Това, от което се страхувах :) Все пак има варианти за Phenom II X4,  стига да ти попадне изгодно. 

http://www.emag.bg/procesor-amd-phenom-ii-x4-945-quad-core-3000mhz-6mb-socket-am3-box-product за този ли ми говориш за сега имам само 210лв. трявбва да ходя средата на месеца на работа и ще събера парите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че ще има разлика в производителността между 3-ядрен на 3.4GHz и 4-ядрен на 3GHz, ама билдера_ се е заразил с някаква процесорна мания и само i5/i7 му се струват достатъчно производителни. :-D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че ще има разлика в производителността между 3-ядрен на 3.4GHz и 4-ядрен на 3GHz, ама билдера_ се е заразил с някаква процесорна мания и само i5/i7 му се струват достатъчно производителни. :-D

Глупости. Ти даваш грешни съвети, що се отнася до това, какъв процесор да се избере. А и аз казах съвсем друго - продава своя скапан Атлон изгодно и взема Феном изгодно. Може да загуби 30-40 лева, но пък получава по-добра производителност. Обаче като видях дъното му, се отказах да препоръчвам каквото и да било. Много ме е яд на такива конфигурации, които явно са били препоръчани от такива като теб, щото видиш ли, нямало значение дъното. А за GTX460  мога да споря с теб колкото искаш, какъв процесор и трябва. 

ПП: За разлика от теб съм пробвал точно тая карта с подобен процесор - Athlon II X3 450. Той не е нищо повече от клокнатия ми преден E6750,  дори с отключено четвърто ядро, както бях направил. А пък тоя E6750  се оказа дори клокнат по-бавен с 30-50% при игри от G860. Какво ли да ти говоря на теб, дето един тест не се хвана да направиш като хората, а само размахваш една графика наляво и надясно.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много тестове съм правил и много добре знам кой процесор как се справя, ама вече имам чувството, че ЗКУ-то ти е причината за лошите резултати с някои процесори. Бре ти я изкара мършавата 460-ка, че е изпреварила времето си с няколко поколения и чак Core i5-2500 я отпушва, иначе всеки останал по-стар процесор и бил слаб. Казвам ти, че някъде грешиш много - не знам къде, защото нито съм ти виждал конфигурацията, нито ти знам възможностите и познанията, но това, което пишеш, че видиш ли i3 спъвал GTX460 768MB е нереално. Не е като да съм нямал GTX 460 1GB, както и HD6850 и други видеокарти, и не е като да не съм сменил няколко процесора в последно време, и интересно, че не съм забелязал никъде проблеми с картината или насичания и т.н. каквито при теб са ежедневие, или поне така си внушаваш. А може би си имаш уникално добро зрение и виждаш неща, които нормалните хора не виждат, не знам... :-) Както и да е, не обръщай и тая тема в размисли и страсти за GTX460 и Core i5, че вече дори не е смешно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде сега :) Има и друга щайга до себе си, работеща съвсем отделно, с други видеокарти и така нататък. Знаеш отлично, че съм сменил абсолютно всичко по тая конфигурация, както и че съм я пробвал с много видеокарти. Няма грешка. Монитора също е нов така, че... Ако има  нещо старо, то е само кутията CM690. Хардове, мардове, всичко ново. Че и SSD  има. Но сега не коментираме моята конфигурация а това, какво може да предложи един Athlon II X3  и един Phenom II X4. И то с една точно определена видеокарта, която на всичко отгоре е като моята. Сигурно е и случайно. А насичанията в картината може да се дължат на много неща. Няма д аго коментирам. Ако нямаше насичания, всички щяхме да бъдем с конфигурации за 600 лева и да играем с 30 fps. Да, ама не. А i3 3220  спъва GTX460 768MB колкото и нереално да ти се струва. Тия два почивни дни се занимавах и с това - колко i3 3220  спъва GTX460  при F1_2012. Използвах честоти, от отговарящи на една GTS450 до 30% клок на тая карта, колкото и държи. Демек, почти 100% увеличение на честотата спрямо GTS450.  Та резултатите бяха недвусмислени. i3 3220  осигурява до около 50 fps  независимо от настройките на играта, без да спъва видеокартата. От там нагоре почва да я спъва и при около 60 минимални, имаме почти пълно спъване. Казвам го като кадри, защото зависимостта е точно в кадри, а не от честоти, настройки на картината и ала бала. Толкова. 

Ето какво имам предвид:

Публикувано изображение

ПП:Пак ли със същите номера бе, Людмиле? Не ти ли писна вече? Просто не се обаждай за неща, за които и грам понятие си нямаш! Айде, изпроси ми бан, радвай се. 

Забележи колко е разликата след 30% клок спрямо стандартните 675/1800MHz. Само 2 fps  средно. Мога да ти пратя ако искаш подобни снимки и с i5. Ама се досещаш какво става, нали?

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много тестове съм правил и много добре знам кой процесор как се справя, ама вече имам чувството, че ЗКУ-то ти е причината за лошите резултати с някои процесори. Бре ти я изкара мършавата 460-ка, че е изпреварила времето си с няколко поколения и чак Core i5-2500 я отпушва, иначе всеки останал по-стар процесор и бил слаб. Казвам ти, че някъде грешиш много - не знам къде, защото нито съм ти виждал конфигурацията, нито ти знам възможностите и познанията, но това, което пишеш, че видиш ли i3 спъвал GTX460 768MB е нереално. Не е като да съм нямал GTX 460 1GB, както и HD6850 и други видеокарти, и не е като да не съм сменил няколко процесора в последно време, и интересно, че не съм забелязал никъде проблеми с картината или насичания и т.н. каквито при теб са ежедневие, или поне така си внушаваш. А може би си имаш уникално добро зрение и виждаш неща, които нормалните хора не виждат, не знам... :-) Както и да е, не обръщай и тая тема в размисли и страсти за GTX460 и Core i5, че вече дори не е смешно.

Сериозно ви казвам най-накрая някой ще каже ли какво да правя захранването ми е 500в дъното съм го показал рама ми е 4 проца е семрон скръб 1 ядро х2.80 предложете ми накрая кадърно процесорче което да върви добре с това видео - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=42855

Редактирано от JohnnySevdanski (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sevdanski какво да ти предложим като имаш максимума за  това дъно ? Ако ще взимаш картата я купувай и играй. За да ти се предложи  друг процесор трябва и ново дъно  с актуален сокет . Ако си намериш AMD Phenom II X4 965, 3.4Ghz, 8Mb cache 125W AM3, BOX или AMD Phenom™ II X4 x955  го взимай. Нови са по  150-170 лева а на старо може и да ги намериш за около 120 лева.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно ви казвам най-накрая някой ще каже ли какво да правя захранването ми е 500в дъното съм го показал рама ми е 4 проца е семрон скръб 1 ядро х2.80 предложете ми накрая кадърно процесорче което да върви добре с това видео - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=42855

Нали ти казахме - купувай най-евтината HD7770 и се радвай на игрите. Ама нали беше с Athlon X3,тоя Sempron от къде излезе сега? Щом си със Семпрон, купи Phenom II X4 945 за 140лв.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали ти казахме - купувай най-евтината HD7770 и се радвай на игрите. Ама нали беше с Athlon X3,тоя Sempron от къде излезе сега? Щом си със Семпрон, купи Phenom II X4 945 за 140лв.

Е стигаха ми точно парите за атлон х3 и за картата но реших да добавя още 50 лева с тази карта на палит ГТХ 650 ОС която съм показал и си друг дали 4 или 3 ядрен процесор ще мога ли да играя съвременните игри без лаг ? Искам да играя новите игри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD7770 e по-добра от GTX650, и да с 4-ядрен ще играеш без проблем. Все пак не очаквай да може да играеш на макс детайли. Колко пари имаш общо за видеокарта и процесор?

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD7770 e по-добра от GTX650, и да с 4-ядрен ще играеш без проблем. Все пак не очаквай да може да играеш на макс детайли. Колко пари имаш общо за видеокарта и процесор?

С коя от двете ще играя без пробл. ? 350лв имам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.