Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

JohnnySevdanski

Избор на видео карта

Препоръчан отговор

Здраввейте искам да ми препоръчате видео карта.Захранването ми е 500 вата проца е AMD Athlon II X3 460 3.40 GHz BOX предложете ми видео карта до 200лв за него която няма да го спъва и ще държи на натоварване.Ще играя игри предимно.Благодаря предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD7770 - 183 лв. с безплатна доставка. Следващите поред са 650 TI -> 7790 и т.н. но дори и на промоция и с безплатна доставка няма как да влезнат в бюджета до 200 лв. Захранването дори да не е истинско а някъво китайско менте ще понесе всяка една от трите ако ти паднат пари. Колкото до проца ами ще свърши работа. Между другото как стоят нещата с четвъртото ядро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD7770 - 183 лв. с безплатна доставка. Следващите поред са 650 TI -> 7790 и т.н. но дори и на промоция и с безплатна доставка няма как да влезнат в бюджета до 200 лв. Захранването дори да не е истинско а някъво китайско менте ще понесе всяка една от трите ако ти паднат пари. Колкото до проца ами ще свърши работа. Между другото как стоят нещата с четвъртото ядро?

Мерси много , но ми трябва ВГА букса защото монитора ми не е ХДМИ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има DP, DVI и HDMI. Ако монитора е само със стария аналогов вход (D-Sub) ти трябва преходник. Предвид че картата е на промоция и спестяваш 20 лв. по-добре да го купиш отделно за 5 лв. Това е в случай че няма включен DVI to VGA Adapter какъвто имат някой от моделите без такъв изход на картата. Най-добре като се обадиш питай има ли или няма такъв в комплекта. пс. MSI GTX650 има такъв изход но HD7770 е по-добрия вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има DP, DVI и HDMI. Ако монитора е само със стария аналогов вход (D-Sub) ти трябва преходник. Предвид че картата е на промоция и спестяваш 20 лв. по-добре да го купиш отделно за 5 лв. Това е в случай че няма включен DVI to VGA Adapter какъвто имат някой от моделите без такъв изход на картата. Най-добре като се обадиш питай има ли или няма такъв в комплекта. пс. MSI GTX650 има такъв изход но HD7770 е по-добрия вариант.

Предложи някъкъв процесор до 100-150лв. макс 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов  на AMD  читав за тия пари няма .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750K

Няма да спъва видеото но не става за твоето дъно ако това си мислиш. Така или иначе смяната на сегашния с ново дръвце е със слаби предимства.

А ако ще питаш за конфигурации има друг раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750K

Няма да спъва видеото но не става за твоето дъно ако това си мислиш. Така или иначе смяната на сегашния с ново дръвце е със слаби предимства.

А ако ще питаш за конфигурации има друг раздел.

Дай някой читав който няма да го спъва за АМ3 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитаха за четвъртото ядро. Малко клок с 4 ядра и нещата ще са по-добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има цели 3 нови сокета  вече на AMD и твоя сокет  го няма и по складовете даже. Няма да е лошо да се ориентираш към нещо по ново при възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо да се ориентира към по-ново, след като дава само 200 лева за видеокарта? А с тия карти тоя процесор след описаните операции ще се справи донякъде, а в бъдеще като има пари, ще сменя и платформи. Макар, че тук един Phenom II X4 и дори X6  ще е от полза. Аз така обаче не разбрах какво е дъното и дали изобщо може да се говори за подобни ъпгрейди. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има цели 3 нови сокета  вече на AMD и твоя сокет  го няма и по складовете даже. Няма да е лошо да се ориентираш към нещо по ново при възможност.

Какво казваш нямало по складовете. Дъната с АМ3 не са толкова стари, нито пък лоши. Практически разликата на АМ3+ с този по-стар вариант на ниво чипсет-желязо е почти никаква. Само смениха  някои стойности на напреженията в захранващата подсистема и малко обновиха драйверите. Въпреки това, има достатъчна обратна съвместимост, че собствениците на дъна с 890FX чипсет, във варианта  с АМ3 сокет, да могат да ползуват процесори Булдозер със Замбези ядро, а неофициално, може би дори и с Вишера. Впрочем от Асрок направиха две версии с АМ3+  сокет именно с 890FX чипсет от Делукс серията 890FX Deluxe5 и 890FX Deluxe4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо да се ориентира към по-ново, след като дава само 200 лева за видеокарта? А с тия карти тоя процесор след описаните операции ще се справи донякъде, а в бъдеще като има пари, ще сменя и платформи. Макар, че тук един Phenom II X4 и дори X6  ще е от полза. Аз така обаче не разбрах какво е дъното и дали изобщо може да се говори за подобни ъпгрейди. 

Дъното е BIOSTAR a780l3c http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=612#dl

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти. Това, от което се страхувах :) Все пак има варианти за Phenom II X4,  стига да ти попадне изгодно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти. Това, от което се страхувах :) Все пак има варианти за Phenom II X4,  стига да ти попадне изгодно. 

http://www.emag.bg/procesor-amd-phenom-ii-x4-945-quad-core-3000mhz-6mb-socket-am3-box-product за този ли ми говориш за сега имам само 210лв. трявбва да ходя средата на месеца на работа и ще събера парите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че ще има разлика в производителността между 3-ядрен на 3.4GHz и 4-ядрен на 3GHz, ама билдера_ се е заразил с някаква процесорна мания и само i5/i7 му се струват достатъчно производителни. :-D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че ще има разлика в производителността между 3-ядрен на 3.4GHz и 4-ядрен на 3GHz, ама билдера_ се е заразил с някаква процесорна мания и само i5/i7 му се струват достатъчно производителни. :-D

Глупости. Ти даваш грешни съвети, що се отнася до това, какъв процесор да се избере. А и аз казах съвсем друго - продава своя скапан Атлон изгодно и взема Феном изгодно. Може да загуби 30-40 лева, но пък получава по-добра производителност. Обаче като видях дъното му, се отказах да препоръчвам каквото и да било. Много ме е яд на такива конфигурации, които явно са били препоръчани от такива като теб, щото видиш ли, нямало значение дъното. А за GTX460  мога да споря с теб колкото искаш, какъв процесор и трябва. 

ПП: За разлика от теб съм пробвал точно тая карта с подобен процесор - Athlon II X3 450. Той не е нищо повече от клокнатия ми преден E6750,  дори с отключено четвърто ядро, както бях направил. А пък тоя E6750  се оказа дори клокнат по-бавен с 30-50% при игри от G860. Какво ли да ти говоря на теб, дето един тест не се хвана да направиш като хората, а само размахваш една графика наляво и надясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много тестове съм правил и много добре знам кой процесор как се справя, ама вече имам чувството, че ЗКУ-то ти е причината за лошите резултати с някои процесори. Бре ти я изкара мършавата 460-ка, че е изпреварила времето си с няколко поколения и чак Core i5-2500 я отпушва, иначе всеки останал по-стар процесор и бил слаб. Казвам ти, че някъде грешиш много - не знам къде, защото нито съм ти виждал конфигурацията, нито ти знам възможностите и познанията, но това, което пишеш, че видиш ли i3 спъвал GTX460 768MB е нереално. Не е като да съм нямал GTX 460 1GB, както и HD6850 и други видеокарти, и не е като да не съм сменил няколко процесора в последно време, и интересно, че не съм забелязал никъде проблеми с картината или насичания и т.н. каквито при теб са ежедневие, или поне така си внушаваш. А може би си имаш уникално добро зрение и виждаш неща, които нормалните хора не виждат, не знам... :-) Както и да е, не обръщай и тая тема в размисли и страсти за GTX460 и Core i5, че вече дори не е смешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде сега :) Има и друга щайга до себе си, работеща съвсем отделно, с други видеокарти и така нататък. Знаеш отлично, че съм сменил абсолютно всичко по тая конфигурация, както и че съм я пробвал с много видеокарти. Няма грешка. Монитора също е нов така, че... Ако има  нещо старо, то е само кутията CM690. Хардове, мардове, всичко ново. Че и SSD  има. Но сега не коментираме моята конфигурация а това, какво може да предложи един Athlon II X3  и един Phenom II X4. И то с една точно определена видеокарта, която на всичко отгоре е като моята. Сигурно е и случайно. А насичанията в картината може да се дължат на много неща. Няма д аго коментирам. Ако нямаше насичания, всички щяхме да бъдем с конфигурации за 600 лева и да играем с 30 fps. Да, ама не. А i3 3220  спъва GTX460 768MB колкото и нереално да ти се струва. Тия два почивни дни се занимавах и с това - колко i3 3220  спъва GTX460  при F1_2012. Използвах честоти, от отговарящи на една GTS450 до 30% клок на тая карта, колкото и държи. Демек, почти 100% увеличение на честотата спрямо GTS450.  Та резултатите бяха недвусмислени. i3 3220  осигурява до около 50 fps  независимо от настройките на играта, без да спъва видеокартата. От там нагоре почва да я спъва и при около 60 минимални, имаме почти пълно спъване. Казвам го като кадри, защото зависимостта е точно в кадри, а не от честоти, настройки на картината и ала бала. Толкова. 

Ето какво имам предвид:

Публикувано изображение

ПП:Пак ли със същите номера бе, Людмиле? Не ти ли писна вече? Просто не се обаждай за неща, за които и грам понятие си нямаш! Айде, изпроси ми бан, радвай се. 

Забележи колко е разликата след 30% клок спрямо стандартните 675/1800MHz. Само 2 fps  средно. Мога да ти пратя ако искаш подобни снимки и с i5. Ама се досещаш какво става, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много тестове съм правил и много добре знам кой процесор как се справя, ама вече имам чувството, че ЗКУ-то ти е причината за лошите резултати с някои процесори. Бре ти я изкара мършавата 460-ка, че е изпреварила времето си с няколко поколения и чак Core i5-2500 я отпушва, иначе всеки останал по-стар процесор и бил слаб. Казвам ти, че някъде грешиш много - не знам къде, защото нито съм ти виждал конфигурацията, нито ти знам възможностите и познанията, но това, което пишеш, че видиш ли i3 спъвал GTX460 768MB е нереално. Не е като да съм нямал GTX 460 1GB, както и HD6850 и други видеокарти, и не е като да не съм сменил няколко процесора в последно време, и интересно, че не съм забелязал никъде проблеми с картината или насичания и т.н. каквито при теб са ежедневие, или поне така си внушаваш. А може би си имаш уникално добро зрение и виждаш неща, които нормалните хора не виждат, не знам... :-) Както и да е, не обръщай и тая тема в размисли и страсти за GTX460 и Core i5, че вече дори не е смешно.

Сериозно ви казвам най-накрая някой ще каже ли какво да правя захранването ми е 500в дъното съм го показал рама ми е 4 проца е семрон скръб 1 ядро х2.80 предложете ми накрая кадърно процесорче което да върви добре с това видео - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=42855

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sevdanski какво да ти предложим като имаш максимума за  това дъно ? Ако ще взимаш картата я купувай и играй. За да ти се предложи  друг процесор трябва и ново дъно  с актуален сокет . Ако си намериш AMD Phenom II X4 965, 3.4Ghz, 8Mb cache 125W AM3, BOX или AMD Phenom™ II X4 x955  го взимай. Нови са по  150-170 лева а на старо може и да ги намериш за около 120 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно ви казвам най-накрая някой ще каже ли какво да правя захранването ми е 500в дъното съм го показал рама ми е 4 проца е семрон скръб 1 ядро х2.80 предложете ми накрая кадърно процесорче което да върви добре с това видео - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=42855

Нали ти казахме - купувай най-евтината HD7770 и се радвай на игрите. Ама нали беше с Athlon X3,тоя Sempron от къде излезе сега? Щом си със Семпрон, купи Phenom II X4 945 за 140лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали ти казахме - купувай най-евтината HD7770 и се радвай на игрите. Ама нали беше с Athlon X3,тоя Sempron от къде излезе сега? Щом си със Семпрон, купи Phenom II X4 945 за 140лв.

Е стигаха ми точно парите за атлон х3 и за картата но реших да добавя още 50 лева с тази карта на палит ГТХ 650 ОС която съм показал и си друг дали 4 или 3 ядрен процесор ще мога ли да играя съвременните игри без лаг ? Искам да играя новите игри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD7770 e по-добра от GTX650, и да с 4-ядрен ще играеш без проблем. Все пак не очаквай да може да играеш на макс детайли. Колко пари имаш общо за видеокарта и процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD7770 e по-добра от GTX650, и да с 4-ядрен ще играеш без проблем. Все пак не очаквай да може да играеш на макс детайли. Колко пари имаш общо за видеокарта и процесор?

С коя от двете ще играя без пробл. ? 350лв имам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.