Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

въпрос

Към притежателите на N8

Препоръчан отговор

Моля да ми разясните този телефон прави ли някакви проблеми? Трябва ли да ме притеснява че батерията е вградена, и както пишеше в една статия, ако батерията се прецака,трябва да се разделя с целия телефон?

Няма да го ползвам за игри. Ще си го ползвам за стандартните неща, обаждания,смс, снимки,музика,навигация,и интернет когато ми трябва да погледна нещо.

Навигацията в същност как се държи?

Четох че на много хора телефона е забивал,изгасва и не ще да тръгне,това при вас случвало ли се е?

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако тепърва ще се купува, аз лично бих бил против това - Symbian е умряла платформа, самият телефон също не е кой знае какво, сравнен със сега продаващи се модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако тепърва ще се купува, аз лично бих бил против това - Symbian е умряла платформа, самият телефон също не е кой знае какво, сравнен със сега продаващи се модели.

Ами спряхме се на този модел най-вече защото покрива нуждите ни,а именно моите- за хубави снимки (виждала съм какви снимки прави на живо) и на мъжа ми-за навигация.Като цяло не сме от тези дето ръчкат телефона непрекъснато. Не ми трябва телефон с 10000 функции които няма да ползваме,а и сме си доволни от нокия. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами спряхме се на този модел най-вече защото покрива нуждите ни,а именно моите- за хубави снимки (виждала съм какви снимки прави на живо) и на мъжа ми-за навигация.Като цяло не сме от тези дето ръчкат телефона непрекъснато. Не ми трябва телефон с 10000 функции които няма да ползваме,а и сме си доволни от нокия. :)

Батерията се вади като се отвие едно единствено болтче. Все пак това му е слабата страна на този модел - батерията. Държи не повече от ден като нова. Може би два ако не се пипа телефона избощо. Това е сериозен проблем при снимките, ако се налага постоянно да се зарежда. А и не прави чак толкова хубави снимки. И аз съм фен на нокия и въпреки че е симбиан (има си съответното забавяне тук там) телефона има доста функции и е удобен за ползване. Ако ще го взимате на разумна цена си заслужава, но 500+лв аз бих се огледал за андроид. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията се вади като се отвие едно единствено болтче. Все пак това му е слабата страна на този модел - батерията. Държи не повече от ден като нова. Може би два ако не се пипа телефона избощо. Това е сериозен проблем при снимките, ако се налага постоянно да се зарежда. А и не прави чак толкова хубави снимки. И аз съм фен на нокия и въпреки че е симбиан (има си съответното забавяне тук там) телефона има доста функции и е удобен за ползване. Ако ще го взимате на разумна цена си заслужава, но 500+лв аз бих се огледал за андроид. 

Ами ще го вземем за 199 евро,388лв от Италия (нов естествено) Заслужава ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще го вземем за 199 евро,388лв от Италия (нов естествено) Заслужава ли си?

Аз скоро си купих HTC Desire X за тези пари и съм много доволен, помислете си дали си заслужава толкова стар модел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз скоро си купих HTC Desire X за тези пари и съм много доволен, помислете си дали си заслужава толкова стар модел

Ами мислихме доста кой точно да бъде. На много наши познати тъчскрийновете се прецакаха на htc,samsung i lg. Моя мъж заради това не иска да купуваме тези марки, ама то си е и до начин на ползване де. Познатата с HTC-то чукаще като кълвач по тоя тъч..... как да не се прецака...

Де да знам,гледаме,гледаме и все към N8-цата се въртим...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че точно камерата е слабата страна на този модел - лесно се разваля. И съм срещал поне 2-3 обяви за продажба, с неработещи камери.

Ако е за снимки, вземете си едно фотоапаратче за 100-ина евро, ще сте по-доволни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мислихме доста кой точно да бъде. На много наши познати тъчскрийновете се прецакаха на htc,samsung i lg. Моя мъж заради това не иска да купуваме тези марки, ама то си е и до начин на ползване де. Познатата с HTC-то чукаще като кълвач по тоя тъч..... как да не се прецака...

Де да знам,гледаме,гледаме и все към N8-цата се въртим...

Galaxy S серията или HTC ... N8 е добър телефон но с тази батерия аз не бих го взел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм.. Ще го мислим. Един телефон е все пак,който и модел да вземем,или ще сме доволни или не :)

А навигацията някой знае ли я как е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навигацията е като на Nokia - тоест, скапана :) . Добрата новина е, че с малко мъка и ровене по форумите може да се инсталира Sygic или Garmin.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нокия има една от най-добрите навигации, как реши че е скапана?

Иначе и аз съм против това да се взима толкова стар телефон. Най-малкото защото Symbian е мъртъв.

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/3514/nokia-lumia-720 ето една много по-готина Нокия, която прави по-хубави снимки за не много повече пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нокия има една от най-добрите навигации, как реши че е скапана?

Nokia има една от най-скапаните навигации, казвам го от личен опит. Вече 4-та година карам с Nokia с вградена такава навигация. Много е зле. Да, картите ги пооправиха малко, но като интерфейс, търсене на цел и водене по маршрут е ужас. Това сравнено с Garmin и Sygic Mobile Maps, които съм инсталирал на същия апарат. Ако можеше да се сложи и Sygic Aura, щеше да е идеално  :) , но за съжаление телефонът ми не поддържа  мултитъч. Обаче четох, че на N8 може.

Към автора - ако за тези пари можеш да си намериш Samsung Galaxy S, ще е много по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това е ,един казва едно,друг точно обратното,как да реши човек...  Както казах, каквото и да вземем,или ще сме доволни или не и ще сменяме тамагочито с друго и толкова.

RudeBoy  за Samsung Galaxy S ще погледна,сайта на магазина нещо не се отваря в момента. Само за Galaxy S ли да гледам? Или S1,S2,S3....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ако намерите Samsung Galaxy S2 нов за 200 евро - чудесно :) . В България толкова върви втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ако намерите Samsung Galaxy S2 нов за 200 евро - чудесно :) . В България толкова върви втора ръка.

Имах в предвид, модела който ми препоръчваш само S ли е?

ПП:Отвори се сайта на магазина най-после...  та има

SAMSUNG I9070 GALAXY S ADVANCE 199Евро SAMSUNG GALAXY S GT-S7562 DUOS ANDROI 4.0.4 199Евро

SAMSUNG GALAXY S I9000 ITALIA 199Евро

та кой от тия всичките....? Ще ме прощавате ама не ги разбирам много :)

а иначе има и S2 за 299Е,  S3 за 379Е и S4за 599Е  но и да ги имам парите, нещо ме притесняват тия нови технологии,не съм на 50 ама предпочитам някак си по-елементарни неща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак сега видяш на какви пари ще взимате N8-та (защото в България все още е на космически цени). Според мен за тези пари си заслужава. Само пуста батерия да държеше малко повече... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак сега видяш на какви пари ще взимате N8-та (защото в България все още е на космически цени). Според мен за тези пари си заслужава. Само пуста батерия да държеше малко повече... :)

държи. не стряскайте така жената. При разговори, малко музика, малко игри и малко брауз всеки ден,  средно ми държи батерията по 3 дена

напоследък, понеже не го ползвам много, издържа и по 4-5 дена.

Иначе като всеки друг телефон. като го напънеш на работа и батерията изчезва за 10-ина часа. Например при заредена на 100% батерия, мога да гледам на ТВ-то (което го връзвам към HDMI-a) около 8 часа филми). GPS а харчи пълна батерия за около 6 часа. На музика държи 30+ часа... не знам точно колко.

А телефончето го купих в началото на годината и при това втора употреба. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

държи. не стряскайте така жената. При разговори, малко музика, малко игри и малко брауз всеки ден,  средно ми държи батерията по 3 дена

напоследък, понеже не го ползвам много, издържа и по 4-5 дена.

Иначе като всеки друг телефон. като го напънеш на работа и батерията изчезва за 10-ина часа. Например при заредена на 100% батерия, мога да гледам на ТВ-то (което го връзвам към HDMI-a) около 8 часа филми). GPS а харчи пълна батерия за около 6 часа. На музика държи 30+ часа... не знам точно колко.

А телефончето го купих в началото на годината и при това втора употреба. 

3 дена може да ти изкара само ако не светка дисплея по никаква причина. Той харчи най много след разговори и интернет. А на музика може и да изкара, той тогава е угаснал. Ако снимаш пробвай пак колко ще изкара. Аз пък го закупих нов и то за 760лв. И го разкарах само заради батерията. Иначе е добър телефон наистина  :) Аз си имам слабост към симбиан още от N95 насам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 дена може да ти изкара само ако не светка дисплея по никаква причина. Той харчи най много след разговори и интернет. А на музика може и да изкара, той тогава е угаснал. Ако снимаш пробвай пак колко ще изкара. Аз пък го закупих нов и то за 760лв. И го разкарах само заради батерията. Иначе е добър телефон наистина  :) Аз си имам слабост към симбиан още от N95 насам :)

Въпроса опира до това кой и как го ползва. 

Влияят много фактори -> дали си на 3G/2G, дали си спираш не използваните програми, дали си спираш безжичните комуникации (блутуут, трансмитер, wifi), когато не ги ползваш дали дисплея е настроен на максимална яркост и след колко време гасне като го оставиш. Явно си чове, който си натоварва телефона доста...

н8 при мен държи до 5 дена (без почти каквато и да е употреба). Средно ми държи около 3. времето на GPS ми стигна за Варна<->София -> около 5-6 часа. 

Доволен съм като цяло от телефона. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах в предвид, модела който ми препоръчваш само S ли е?

ПП:Отвори се сайта на магазина най-после...  та има

SAMSUNG I9070 GALAXY S ADVANCE 199Евро SAMSUNG GALAXY S GT-S7562 DUOS ANDROI 4.0.4 199Евро

SAMSUNG GALAXY S I9000 ITALIA 199Евро

та кой от тия всичките....? Ще ме прощавате ама не ги разбирам много :)

а иначе има и S2 за 299Е,  S3 за 379Е и S4за 599Е  но и да ги имам парите, нещо ме притесняват тия нови технологии,не съм на 50 ама предпочитам някак си по-елементарни неща :)

От посочените тук модели, най-доброто е SAMSUNG I9070 GALAXY S ADVANCE имам предвид цена-хардуер-качество-възможности. Иначе за повечко пари естествено Galaxy S 4. Освен това I9070 го ползвам и за момента съм изключително доволен. Като съвет, бягайте от тази нокия, на която сте се спрели, няма бъдеще там. Може да се огледате и за HTC, също не лоши апарати. Андроида като платформа доста дръпнаха и възможностите вече са големи. Не е лошо щом сега ще инвестирате да го направите с перспектива. Не се плаши от новостите, не е чак толкова страшно, ще се адаптираш максимум за седмица и после съм 100% сигурен, че ще се зарибиш. И това с тъча и проблемите си е чисто индивидуално, не всеки телефон се прецаква за 3-4 месеца, технологиите в тази посока станаха по-надеждни. 

едит: Хахаха , а дали жената вече не си е взела телефона... след почти месец отговор, да се *ба в писара :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа, злото е сторено вече :D В крайна сметка го купихме и си е супер телефончето, и навигацията си бачка идеално. Батерията държи нормално,но както бях казала по- нагоре,не съм от тези дето си ръчкат тела нон-стоп. Суперски е.. (пу пу пу) :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното е на вас да ви върши работа :) Щом си го харесвате ползвайте със здраве и дълго време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси :) Аз казах че не го ръчкам много,ама му давам за душата с Dial-Up-a :D минимум 12 часа на ден... то в същност постоянния нет си ни е този :D Ама при това положение батерията си се зарежда от лаптопа и не мога да преценя колко държи. То... постоянно си е включен :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам N8 От близо 2 години. Страхотен телефон. Минах на андроид вече (заради повечето екстри т.д.с.к.), но като пътувам си го ползвам ,защото андроидския ми държи 2 дни батерията при активно ползване, докато при нокията е къде къде повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.