Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

iptables

Забравена парола на стеганографиран файл

Препоръчан отговор

Здравейте.

Направо към въпроса, търся програма, която НЕ РАЗБИВА дадената парола на файл, в който е скрит друг файл, а такава, която изследва дали в даден файл има скрит друг такъв.

С други думи :

Да речем, че имаме *.jpg файл, и вътре в него сме добавили *.txt файл с някаква информация, която не е добре да бъде видяна, като сме заключили *.jpg файл-а след добавянето на *.txt в него с някаква парола.

Сега обаче, искаме да извлечем информацията от нашият *.jpg файл, но се оказва, че сме забравили паролата използвана от нас за заключване.

Та въпросът ми е, имате ли нещо наум, или някакви предложения относно такъв софтуеър ( *nix базиран по възможност ).

Знам че единият метод е с разглеждане файл-а с Hex editor, но бих искал да знам ако има читава програмка улесняваща цялата операция.

Благодаря предварително =).

Пояснение : Тази информация не ми е нужна за лоша цел или нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

...

Пояснение : Тази информация не ми е нужна за лоша цел или нещо подобно.

А как можете да го докажете? Хвърлете едно око на Encase (но после да не се стреснете от цената)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че единствения начин да докажа истинноста е, като ми дойдете на гости и хвърлите едно око на лаптоп-а ( в кръга на шегата разбира се ) =)

Благодаря за помощта капитане, сега ще погледна ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко, че е за Windows... някаква алтернатива за Linux ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко, че е за Windows... някаква алтернатива за Linux ?

Точно за тази цел - не мисля че има, има доста инструменти за forensics, но точно такъв инструмент за линукс не съм срещал (което не означава че няма :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбирам как искаш да извлечеш дадена информация от заклучен файл без да разбиваш код? 

Може и да греша но, такова чудо едвали има.

Иначе виш във BackTrack или Kali

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.