Премини към съдържанието
iptables

Забравена парола на стеганографиран файл

Препоръчан отговор

Здравейте.

Направо към въпроса, търся програма, която НЕ РАЗБИВА дадената парола на файл, в който е скрит друг файл, а такава, която изследва дали в даден файл има скрит друг такъв.

С други думи :

Да речем, че имаме *.jpg файл, и вътре в него сме добавили *.txt файл с някаква информация, която не е добре да бъде видяна, като сме заключили *.jpg файл-а след добавянето на *.txt в него с някаква парола.

Сега обаче, искаме да извлечем информацията от нашият *.jpg файл, но се оказва, че сме забравили паролата използвана от нас за заключване.

Та въпросът ми е, имате ли нещо наум, или някакви предложения относно такъв софтуеър ( *nix базиран по възможност ).

Знам че единият метод е с разглеждане файл-а с Hex editor, но бих искал да знам ако има читава програмка улесняваща цялата операция.

Благодаря предварително =).

Пояснение : Тази информация не ми е нужна за лоша цел или нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

...

Пояснение : Тази информация не ми е нужна за лоша цел или нещо подобно.

А как можете да го докажете? Хвърлете едно око на Encase (но после да не се стреснете от цената)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че единствения начин да докажа истинноста е, като ми дойдете на гости и хвърлите едно око на лаптоп-а ( в кръга на шегата разбира се ) =)

Благодаря за помощта капитане, сега ще погледна ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко, че е за Windows... някаква алтернатива за Linux ?

Точно за тази цел - не мисля че има, има доста инструменти за forensics, но точно такъв инструмент за линукс не съм срещал (което не означава че няма :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбирам как искаш да извлечеш дадена информация от заклучен файл без да разбиваш код? 

Може и да греша но, такова чудо едвали има.

Иначе виш във BackTrack или Kali

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.