Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Аврам Аврамов

Имам проблем с Видео карта asus nvidia geforce 6600 le

Препоръчан отговор

Здравейте приятели. Имам един проблем с следната видео карта asus nvidia geforce 6600 le. Всичко си беше нормално до до един момент в който започна да ми маже всичко.... Прилагам снимка за да се види за какво точно става на въпрос и също така какво смених към нея:

1. Проблем 
2. Проблем
3. Проблем

Нямам представа какво и стана смених драйвери и явно не е от това.
От долу на другите снимки ще ви покажа какво смених по нея:

1. Смяна оцветени са в червено

Това е Видео Картата тук Asus Nvidia Geforce 6600 le 128mb

Моля ако някой има на представа какво да направя за да махна тоя проблем нека пише.
Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая видеокарта е излязла преди 8 години, какво очакваш въобще? Нова му е майката. 

Все пак кажи какви са ти другите компоненти и какви са ти изискванията спрямо машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е с пасивно охлаждане. Вероятно прегрява. Ако си прегрял чипа нищо няма да може да направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш да добавиш едно допълнително вентилаторче да обдухва картата и да видиш дали ще има разлика. Но на мен ми се струва че видео картата вече си е заминала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш да добавиш едно допълнително вентилаторче да обдухва картата и да видиш дали ще има разлика. Но на мен ми се струва че видео картата вече си е заминала.

Да добавих вентилатор след смяна на кондензаторите и намотката но няма никакъв ефект ....  Дори вентилатора е на 24v и го захранвам от друг трансформатор и няма ефект ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Късно е но някой ги готвят :) прочети темите и пробвай - няма нищо за губене :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Късно е но някой ги готвят :) прочети темите и пробвай - няма нищо за губене :D

Ако може някой конкретен линк ще съм ти много благодарен....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е разлепипа чип-а , от самото стартиране на компютъра ли прави така или след като поработи известно време ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може някой конкретен линк ще съм ти много благодарен....

Ето , колегата и клип е направил , има много теми - търси в раздела , мен ме мързи :)

http://www.kaldata.com/forums/topic/210418-%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%82-%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BC-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B8/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е разлепипа чип-а , от самото стартиране на компютъра ли прави така или след като поработи известно време ?

Значи всичко е нормално ... но след няколко минути да речем 30-60 мин. започва леко да маже дадох снимка с CounterStrike то се вижда за какво говоря ... не мога да разбера вече от какво е това ...........  :help wanted4:  :crying10:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам те за какво ми говориш вече но аз тези артефакти ги нямам... имам проблем единствено с играта дал съм пример с Counter-Strike .... Аз в момента съм с нея гледам за сега няма проблем .. дори и в игрово време ....   

Добре някакви драйвери за нея читави може ли да ми дадете .... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре някакви драйвери за нея читави може ли да ми дадете .... 

Ето тук има драйвери за 6 серия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи всичко е нормално ... но след няколко минути да речем 30-60 мин. започва леко да маже дадох снимка с CounterStrike то се вижда за какво говоря ... не мога да разбера вече от какво е това ...........  :help wanted4:  :crying10:

Е какво не можеш да разбереш. Карта с пасивно охлаждане на 7-8 години. Нищо странно или фрапиращо да спре да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво не можеш да разбереш. Карта с пасивно охлаждане на 7-8 години. Нищо странно или фрапиращо да спре да работи

Добре разбрах,че е с пасивно охлаждане... Аз търся начин за разрешаване на този проблем  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи драйвер от официалния сайт и виж как са нещата ако пак прави така , значи е нещо хардуерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре разбрах,че е с пасивно охлаждане... Аз търся начин за разрешаване на този проблем  :)

Да проблема се разрешава с друга видеокарта. Тази просто си е заминала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да проблема се разрешава с друга видеокарта. Тази просто си е заминала.

Дам... Но така като гледам аз съм с нея сега нямам ядове ... няма ми забива няма да маже нищо се едно е нова картата ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам... Но така като гледам аз съм с нея сега нямам ядове ... няма ми забива няма да маже нищо се едно е нова картата ...

Тогава си взимаш един допълнителен вентилатор и го монтираш или върху нея или до нея на капака на кутията, за да може да движи въздуха около нея. Аз моята така я оправих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно да е разлепен чипа а може да има изгорели пътеки на картата такива проблеми има при лаптопите. Има и още един фактор не добър контакт с слота на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.