Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

gig93

Не мога да преинсталирам лаптоп поради прегряване

Препоръчан отговор

Искам да преинсталирам един лаптоп, но не става, щото стига до някъде и изгасва, поради прегряване, от какво може да е? Просто искам да завърша инсталацията ама не става, вентилаторите се въртят, само че целия лаптоп пари направо отдолу

Публикувано изображение

Батерията на лаптопа е махната, защото не работи и се захранва само с ток ако това е от значение, просто ми тряя 30мин да инсталирам Windows-a но издържаа най много 10-15 и спира посредата и сега няма Операционна система

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами обичайните причини за прегряване са: - Не е почистван от прах. - Не са му сменяни термопастите... Значи: правиш профилактика и тогава преинсталираш. поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом загрява толкова,той ще прегрее и след инсталацията,ако успееш да я завършиш!Задръстен е с прах и му е нужно основно почистване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя зор да инсталираш ,като реално в момента нямаш лаптоп и ако продължаваш можеш да го ползваш за поднос!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя зор да инсталираш ,като реално в момента нямаш лаптоп и ако продължаваш можеш да го ползваш за поднос!

Зора е пълен е вируси, на немски е, пълне е с излишни глупости и не е мой

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зора е пълен е вируси, на немски е, пълне е с излишни глупости и не е мой

Виж сега, имаш проблем. Не можеш да го преинсталираш защото прегрява. Когато прегрява какво правим? Първо се опитваме да го почистим, обикновена поддръжка е това... Би трябвало да реши проблемите това. поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом прегрява до степен на неизползваемост, значи има хардуерни проблеми. А щом има такива - безсмислено е да преинсталираш. Първо му оправи "чарколяците".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената възможност е да завършиш инсталацията е да намалиш честотата на процесора за да загрява по малко .

Послушай колегите какво ти казват по горе :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената възможност е да завършиш инсталацията е да намалиш честотата на процесора за да загрява по малко .

Колега, не го карай да прави такива неща, защото не знае какво прави. Самата тема е меко казано смешна. Това е все едно на кола, на която и е развален двигателя да се напъвам да и наливам бензин.

Към постващия. Тотална профилактика на лаптопа - отваряне, продухване, смяна на термопаста. След това, когато лаптопа е готов и може да зареди ОС нормално, може да не бързаш с преинсталиране, а да посетиш темата за вируси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз затова и завърших със

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах го и не изгасва, ако  вентилатора е свободен и не се допира плътно до нещо и не загрява съответно, ще му го дам на човека, той един приятел и ще му кажа да го занесе да го изчистят или да си вземе охладител за лаптоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах го и не изгасва, ако  вентилатора е свободен и не се допира плътно до нещо и не загрява съответно, ще му го дам на човека, той един приятел и ще му кажа да го занесе да го изчистят или да си вземе охладител за лаптоп

Никаква мисъл!!! Според теб като лаптопа е задръстен ще го спаси ли външен охладител? Спрете да го пускате въобще, защото няма да има лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква мисъл!!! Според теб като лаптопа е задръстен ще го спаси ли външен охладител? Спрете да го пускате въобще, защото няма да има лаптоп.

Човека сега ще го занесе да му го изчистят споко и ще е като нов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля ,че за потребител с 1500 коментара и мнения трябва да мислиш по-логично но всяко правило си има изключения!Ти му казваш,че не трябва да го включва той упорит ще инсталира, кажи честно на колко 12-13 години си!А ха ясно то лаптопа е на един човек, давай чужда булка кости нема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля ,че за потребител с 1500 коментара и мнения трябва да мислиш по-логично но всяко правило си има изключения!Ти му казваш,че не трябва да го включва той упорит ще инсталира, кажи честно на колко 12-13 години си!А ха ясно то лаптопа е на един човек, давай чужда булка кости нема!

Кво значение има колко мнения имам-аз не виждам кво лошо има преинсталиран е и като се почисти кво ще се развали още повече ли? +това не съм компютърен инженер, знам само елементарни работи, на 19 съм ако е от значение, мога само да преинсталирам компове, да меря напрежения, да сменям части и елементи и разни такива глупости-в даскало съм мерил платки и съм прайл електронни схеми, не съм чистил лаптопи, а ся уча предимно програмиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво значение има колко мнения имам-аз не виждам кво лошо има преинсталиран е и като се почисти кво ще се развали още повече ли? +това не съм компютърен инженер, знам само елементарни работи, на 19 съм ако е от значение, мога само да преинсталирам компове, да меря напрежения, да сменям части и елементи и разни такива глупости-в даскало съм мерил платки и съм прайл електронни схеми, не съм чистил лаптопи, а ся уча предимно програмиране

Колегите ви предупредиха няколко пъти но вие си знаете едно преинсталация и това е. Имай в предвид следващия път в подобна ситуация, че всяко пускане на така прегряващ лаптоп може да му е за последно и ако се случи какво ще му обясняваш тогава на човека ????

Ми пич умря купи си друг !!!!!!!

Най вероятно си изкарал някакви пари за инсталацията и човека не ти е точно приятелче, иначе нямам друго обяснение на малоумната ти постъпка. А ако беше 100 килограмов анаболен блъскач и лаптопа му ти умре в ръцете???? Нали се сещаш че освен бой и другите екстри и ще му платиш лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека сега ще го занесе да му го изчистят споко и ще е като нов

Аз съм спокоен, но представи си, че по време на инсталацията изгасне и не тръгне повече. Какво щяхме да правим тогава?

Нищо не си мерил. Ако си запознат с тези неща ще разбереш, че прегряването е сериозен проблем за всеки компютър. Още повече, че по време на процеса на преинсталация ако прекъсне или се или се изгаси рискуваш да повредиш и информацията по хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.