Премини към съдържанието
gig93

Не мога да преинсталирам лаптоп поради прегряване

Препоръчан отговор

Искам да преинсталирам един лаптоп, но не става, щото стига до някъде и изгасва, поради прегряване, от какво може да е? Просто искам да завърша инсталацията ама не става, вентилаторите се въртят, само че целия лаптоп пари направо отдолу

Публикувано изображение

Батерията на лаптопа е махната, защото не работи и се захранва само с ток ако това е от значение, просто ми тряя 30мин да инсталирам Windows-a но издържаа най много 10-15 и спира посредата и сега няма Операционна система

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами обичайните причини за прегряване са: - Не е почистван от прах. - Не са му сменяни термопастите... Значи: правиш профилактика и тогава преинсталираш. поздрави!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом загрява толкова,той ще прегрее и след инсталацията,ако успееш да я завършиш!Задръстен е с прах и му е нужно основно почистване...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя зор да инсталираш ,като реално в момента нямаш лаптоп и ако продължаваш можеш да го ползваш за поднос!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя зор да инсталираш ,като реално в момента нямаш лаптоп и ако продължаваш можеш да го ползваш за поднос!

Зора е пълен е вируси, на немски е, пълне е с излишни глупости и не е мой

Редактирано от gig93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зора е пълен е вируси, на немски е, пълне е с излишни глупости и не е мой

Виж сега, имаш проблем. Не можеш да го преинсталираш защото прегрява. Когато прегрява какво правим? Първо се опитваме да го почистим, обикновена поддръжка е това... Би трябвало да реши проблемите това. поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом прегрява до степен на неизползваемост, значи има хардуерни проблеми. А щом има такива - безсмислено е да преинсталираш. Първо му оправи "чарколяците".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената възможност е да завършиш инсталацията е да намалиш честотата на процесора за да загрява по малко .

Послушай колегите какво ти казват по горе :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената възможност е да завършиш инсталацията е да намалиш честотата на процесора за да загрява по малко .

Колега, не го карай да прави такива неща, защото не знае какво прави. Самата тема е меко казано смешна. Това е все едно на кола, на която и е развален двигателя да се напъвам да и наливам бензин.

Към постващия. Тотална профилактика на лаптопа - отваряне, продухване, смяна на термопаста. След това, когато лаптопа е готов и може да зареди ОС нормално, може да не бързаш с преинсталиране, а да посетиш темата за вируси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз затова и завърших със

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах го и не изгасва, ако  вентилатора е свободен и не се допира плътно до нещо и не загрява съответно, ще му го дам на човека, той един приятел и ще му кажа да го занесе да го изчистят или да си вземе охладител за лаптоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах го и не изгасва, ако  вентилатора е свободен и не се допира плътно до нещо и не загрява съответно, ще му го дам на човека, той един приятел и ще му кажа да го занесе да го изчистят или да си вземе охладител за лаптоп

Никаква мисъл!!! Според теб като лаптопа е задръстен ще го спаси ли външен охладител? Спрете да го пускате въобще, защото няма да има лаптоп.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква мисъл!!! Според теб като лаптопа е задръстен ще го спаси ли външен охладител? Спрете да го пускате въобще, защото няма да има лаптоп.

Човека сега ще го занесе да му го изчистят споко и ще е като нов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля ,че за потребител с 1500 коментара и мнения трябва да мислиш по-логично но всяко правило си има изключения!Ти му казваш,че не трябва да го включва той упорит ще инсталира, кажи честно на колко 12-13 години си!А ха ясно то лаптопа е на един човек, давай чужда булка кости нема!

Редактирано от rapt0r (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля ,че за потребител с 1500 коментара и мнения трябва да мислиш по-логично но всяко правило си има изключения!Ти му казваш,че не трябва да го включва той упорит ще инсталира, кажи честно на колко 12-13 години си!А ха ясно то лаптопа е на един човек, давай чужда булка кости нема!

Кво значение има колко мнения имам-аз не виждам кво лошо има преинсталиран е и като се почисти кво ще се развали още повече ли? +това не съм компютърен инженер, знам само елементарни работи, на 19 съм ако е от значение, мога само да преинсталирам компове, да меря напрежения, да сменям части и елементи и разни такива глупости-в даскало съм мерил платки и съм прайл електронни схеми, не съм чистил лаптопи, а ся уча предимно програмиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво значение има колко мнения имам-аз не виждам кво лошо има преинсталиран е и като се почисти кво ще се развали още повече ли? +това не съм компютърен инженер, знам само елементарни работи, на 19 съм ако е от значение, мога само да преинсталирам компове, да меря напрежения, да сменям части и елементи и разни такива глупости-в даскало съм мерил платки и съм прайл електронни схеми, не съм чистил лаптопи, а ся уча предимно програмиране

Колегите ви предупредиха няколко пъти но вие си знаете едно преинсталация и това е. Имай в предвид следващия път в подобна ситуация, че всяко пускане на така прегряващ лаптоп може да му е за последно и ако се случи какво ще му обясняваш тогава на човека ????

Ми пич умря купи си друг !!!!!!!

Най вероятно си изкарал някакви пари за инсталацията и човека не ти е точно приятелче, иначе нямам друго обяснение на малоумната ти постъпка. А ако беше 100 килограмов анаболен блъскач и лаптопа му ти умре в ръцете???? Нали се сещаш че освен бой и другите екстри и ще му платиш лаптопа?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека сега ще го занесе да му го изчистят споко и ще е като нов

Аз съм спокоен, но представи си, че по време на инсталацията изгасне и не тръгне повече. Какво щяхме да правим тогава?

Нищо не си мерил. Ако си запознат с тези неща ще разбереш, че прегряването е сериозен проблем за всеки компютър. Още повече, че по време на процеса на преинсталация ако прекъсне или се или се изгаси рискуваш да повредиш и информацията по хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.