Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

troner1

Покупка на нови компоненти

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги.

Трябва да закупя дъно, процесор, рам, видео карта и кутия. Разполагам с бюджет от около 1000 лв.

Процесорът, дъното и рамта ще са за нова конфигурация. Ще я използвам главно за игри и програми като AutoCAD, ArchiCAD и PhotoShop. Клок ще има в бъдеще, при нужда. Имам захранване Seasonic 520w и видео GTX 470. Кутията също ще бъде за тази конфигурация.

Отделно ще ми трябва видео карта, която да сложа на настоящата ми конфигурация. Единствените ми изисквания са да е максимално евтина и да има HDMI(ще се свързва към 3D телевизор) и VGA за монитор(DVI също ми върши работа, имам си преходник).

За сега съм се спрял на тези части:

Общо взето изборът видео картата ми е главния проблем. Ако е възможно да наместите нещата, така че да успея да вместя в бюджета FD DEFINE R4 BLACK ще бъде идеално.

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS 210-1GD3-L

Обща стойност - 59.13 лв. с ДДС

Възможно най-евтината с HDMI и DVI от сигурна марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето АМД предложение с кутията, която Вие желаете :) :
BB код:
AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+
2X4G DDR3 1600 A-DATA
ASUS EAH6450 SILENT/DI/1GD3 LP
FD DEFINE R4 BLACK
ASUS M5A97 /AMD970/AM3+

Обща стойност - 865.65 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/47412p1r46717p1r44286p1r46459p1r44515p1rf.html

Ето и Интел:
BB код:
2X4G DDR3 1600 A-DATA
FD DEFINE R4 BLACK
ASROCK Z87 PRO3 LGA1150
I5-4670K /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

Обща стойност - 1 003.21 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/46717p1r44286p1r46459p1r49025p1r49045p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като компромисен вариант май ще заменя дъното с Asrock Z87 Pro3 или GB Z87-HD3. За рам памет мисля да избера тази CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600Mhz 1.5V, какво ще кажете? Така ще вместя в бюджета по-хубавата кутия. 

А относно видеото искам да е и евтино, и възможно най-добрия избор за парите. В смисъл бих дал примерно 10 лв отгоре, ако разликата в производителността е значителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рам-та си е добра, бих взел гигабайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих направил така:

Обща стойност - 999.82 лв. с ДДС

И аз бих направил така, но трябва да вместя и видео карта в този бюджет  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо, вградената HD4600 не ти ли върши работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На настоящото ми дъно Asus P5Q-SE няма вградено видео, затова трябва да купя нова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От конфигурацията на tahumba вместо 8GB взимаш 4 GB RAM(на първо време). Може би 4GB ADATA PRO 1600 DDR3 като ръчно буташ от BIOS Timing-a на CL 8-8-8-24 или 9-9-9-24 защото работи на CL 11 и някоя карта за 50-60 лева и си готов в рамките на 1000 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От конфигурацията на tahumba вместо 8GB взимаш 4 GB RAM(на първо време). Може би 4GB ADATA PRO 1600 DDR3 като ръчно буташ от BIOS Timing-a на CL 8-8-8-24 или 9-9-9-24 защото работи на CL 11 и някоя карта за 50-60 лева и си готов в рамките на 1000 лв.

Тази карта която и да е тя за 50-60лв. ще е по-слаба от вградената в процесора Intel HD 4600. Конфигурацията на колегата tahumba е перфектна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази карта която и да е тя за 50-60лв. ще е по-слаба от вградената в процесора Intel HD 4600. Конфигурацията на колегата tahumba е перфектна. 

имах на предвид за 2-рия му компютър да бодне 1 видео карта за да му тръгне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се заблудих. Картата му трябва за друга конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имах на предвид за 2-рия му компютър да бодне 1 видео карта за да му тръгне :)

Аха :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се заблудих. Картата му трябва за друга конфигурация.

на tahumba мнението! Но с леки промени

Количка = http://nikem-bg.net/cart/1083p1r49045p1r46847p1r44286p1r48090p1rf.html

пс: ако 16 лв са ти проблем може да смениш RAM-та с тази http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-8GB-Vengeance-LP-DDR3-1600Mhz-1.5V/description.html и да се бутне тайминга ръчно на CL9 или 8 ако работи. Но при кита 2х4 ще използваш Dual Channel-а около 3-4 % повече перформънс. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B75 PRO3 /B75/1155

XEON E3-1230V2/QUAD/3.3/8MB

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

CM STORM SCOUT2 ADV W/WIN BLCK

Общо 859лв.

С този процесор ще работиш доста по-добре с програмите от всеки и5, зареди хипер трейдинга с който разполага в тестовете е на едно ниво с и7-ците , а и в игрите по-нищо не отстъпва на тях!

Ще спестиш и някой лев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xeon   е добро решение и за игри. Стига разбира се и дъното да удовлетворява автора на темата. Ако не, конфигурацията с Xeon  е достатъчно евтина и има аванс 140 лева до 1000. До 1000 вече може да се вмести и заветната кутия за 170 лева, както и едно по-добро дъно, например GB H77 D3H.  Че ще останат парии за отделната видеокарта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След дадените предложения се колебая между следните конфигурации:

Обща стойност - 1 016.21 лв. с ДДС

или

Четох доста позитивни мнения за този XEON и май се насочвам към него. Какво ще кажете за дъното ASUS P8H77-V?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След дадените предложения се колебая между следните конфигурации:

Обща стойност - 1 016.21 лв. с ДДС

или

Четох доста позитивни мнения за този XEON и май се насочвам към него. Какво ще кажете за дъното ASUS P8H77-V?

Aз съм за Xeon но мисля че за дъно може да се мине с това или това защото онова ми се вижда малко скъпичко пък не е кой знае колко хубаво.

Процесора го няма в наличност в nikem но в sky го има (сори за рекламата на сайтовете)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите. Накрая реших да взема и5 и да не обръщам толкова внимание на програмите. Това е крайната конфигурация:

В идните дни ще ги доставят, но ще мога да ви дам мнение за частите чак след 1 седмица.
Поздрави ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CAD-довете не гълтаха ли яко памет? При всички случаи 2Х8 гиги още сега, или едно стикче, с опцията да се добави второ когато бюджетът позволи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

видеото в core i5 4670k е доста по бързо от ати 6450...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CAD-довете не гълтаха ли яко памет? При всички случаи 2Х8 гиги още сега, или едно стикче, с опцията да се добави второ когато бюджетът позволи.

Зависи от това колко е комплексен моделът, аз се справям и с 4 гб. Та 8 ще са ми достатъчни на този етап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS 210-1GD3-L Обща стойност - 59.13 лв. с ДДС

Възможно най-евтината с HDMI и DVI от сигурна марка.

марката може да е сигурна, но не и чипа, за толкова пари взима ати 5450 и то със сигурност няма да сдаде багажа, дори и с пасивно охлаждане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,минимум 2х4 или 8+8 по-късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.