Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги.

Трябва да закупя дъно, процесор, рам, видео карта и кутия. Разполагам с бюджет от около 1000 лв.

Процесорът, дъното и рамта ще са за нова конфигурация. Ще я използвам главно за игри и програми като AutoCAD, ArchiCAD и PhotoShop. Клок ще има в бъдеще, при нужда. Имам захранване Seasonic 520w и видео GTX 470. Кутията също ще бъде за тази конфигурация.

Отделно ще ми трябва видео карта, която да сложа на настоящата ми конфигурация. Единствените ми изисквания са да е максимално евтина и да има HDMI(ще се свързва към 3D телевизор) и VGA за монитор(DVI също ми върши работа, имам си преходник).

За сега съм се спрял на тези части:

Общо взето изборът видео картата ми е главния проблем. Ако е възможно да наместите нещата, така че да успея да вместя в бюджета FD DEFINE R4 BLACK ще бъде идеално.

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS 210-1GD3-L

Обща стойност - 59.13 лв. с ДДС

Възможно най-евтината с HDMI и DVI от сигурна марка.

Редактирано от Тодор. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето АМД предложение с кутията, която Вие желаете :) :
BB код:
AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+
2X4G DDR3 1600 A-DATA
ASUS EAH6450 SILENT/DI/1GD3 LP
FD DEFINE R4 BLACK
ASUS M5A97 /AMD970/AM3+

Обща стойност - 865.65 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/47412p1r46717p1r44286p1r46459p1r44515p1rf.html

Ето и Интел:
BB код:
2X4G DDR3 1600 A-DATA
FD DEFINE R4 BLACK
ASROCK Z87 PRO3 LGA1150
I5-4670K /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

Обща стойност - 1 003.21 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/46717p1r44286p1r46459p1r49025p1r49045p1rf.html

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като компромисен вариант май ще заменя дъното с Asrock Z87 Pro3 или GB Z87-HD3. За рам памет мисля да избера тази CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600Mhz 1.5V, какво ще кажете? Така ще вместя в бюджета по-хубавата кутия. 

А относно видеото искам да е и евтино, и възможно най-добрия избор за парите. В смисъл бих дал примерно 10 лв отгоре, ако разликата в производителността е значителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рам-та си е добра, бих взел гигабайта.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих направил така:

Обща стойност - 999.82 лв. с ДДС

И аз бих направил така, но трябва да вместя и видео карта в този бюджет  ;)

Редактирано от troner1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На настоящото ми дъно Asus P5Q-SE няма вградено видео, затова трябва да купя нова карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От конфигурацията на tahumba вместо 8GB взимаш 4 GB RAM(на първо време). Може би 4GB ADATA PRO 1600 DDR3 като ръчно буташ от BIOS Timing-a на CL 8-8-8-24 или 9-9-9-24 защото работи на CL 11 и някоя карта за 50-60 лева и си готов в рамките на 1000 лв.

Редактирано от ФенОмеН (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От конфигурацията на tahumba вместо 8GB взимаш 4 GB RAM(на първо време). Може би 4GB ADATA PRO 1600 DDR3 като ръчно буташ от BIOS Timing-a на CL 8-8-8-24 или 9-9-9-24 защото работи на CL 11 и някоя карта за 50-60 лева и си готов в рамките на 1000 лв.

Тази карта която и да е тя за 50-60лв. ще е по-слаба от вградената в процесора Intel HD 4600. Конфигурацията на колегата tahumba е перфектна. 

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази карта която и да е тя за 50-60лв. ще е по-слаба от вградената в процесора Intel HD 4600. Конфигурацията на колегата tahumba е перфектна. 

имах на предвид за 2-рия му компютър да бодне 1 видео карта за да му тръгне :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имах на предвид за 2-рия му компютър да бодне 1 видео карта за да му тръгне :)

Аха :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се заблудих. Картата му трябва за друга конфигурация.

на tahumba мнението! Но с леки промени

Количка = http://nikem-bg.net/cart/1083p1r49045p1r46847p1r44286p1r48090p1rf.html

пс: ако 16 лв са ти проблем може да смениш RAM-та с тази http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-8GB-Vengeance-LP-DDR3-1600Mhz-1.5V/description.html и да се бутне тайминга ръчно на CL9 или 8 ако работи. Но при кита 2х4 ще използваш Dual Channel-а около 3-4 % повече перформънс. :)

Редактирано от ФенОмеН (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B75 PRO3 /B75/1155

XEON E3-1230V2/QUAD/3.3/8MB

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

CM STORM SCOUT2 ADV W/WIN BLCK

Общо 859лв.

С този процесор ще работиш доста по-добре с програмите от всеки и5, зареди хипер трейдинга с който разполага в тестовете е на едно ниво с и7-ците , а и в игрите по-нищо не отстъпва на тях!

Ще спестиш и някой лев.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xeon   е добро решение и за игри. Стига разбира се и дъното да удовлетворява автора на темата. Ако не, конфигурацията с Xeon  е достатъчно евтина и има аванс 140 лева до 1000. До 1000 вече може да се вмести и заветната кутия за 170 лева, както и едно по-добро дъно, например GB H77 D3H.  Че ще останат парии за отделната видеокарта. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След дадените предложения се колебая между следните конфигурации:

Обща стойност - 1 016.21 лв. с ДДС

или

Четох доста позитивни мнения за този XEON и май се насочвам към него. Какво ще кажете за дъното ASUS P8H77-V?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След дадените предложения се колебая между следните конфигурации:

Обща стойност - 1 016.21 лв. с ДДС

или

Четох доста позитивни мнения за този XEON и май се насочвам към него. Какво ще кажете за дъното ASUS P8H77-V?

Aз съм за Xeon но мисля че за дъно може да се мине с това или това защото онова ми се вижда малко скъпичко пък не е кой знае колко хубаво.

Процесора го няма в наличност в nikem но в sky го има (сори за рекламата на сайтовете)

Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите. Накрая реших да взема и5 и да не обръщам толкова внимание на програмите. Това е крайната конфигурация:

В идните дни ще ги доставят, но ще мога да ви дам мнение за частите чак след 1 седмица.
Поздрави ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CAD-довете не гълтаха ли яко памет? При всички случаи 2Х8 гиги още сега, или едно стикче, с опцията да се добави второ когато бюджетът позволи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

видеото в core i5 4670k е доста по бързо от ати 6450...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CAD-довете не гълтаха ли яко памет? При всички случаи 2Х8 гиги още сега, или едно стикче, с опцията да се добави второ когато бюджетът позволи.

Зависи от това колко е комплексен моделът, аз се справям и с 4 гб. Та 8 ще са ми достатъчни на този етап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS 210-1GD3-L Обща стойност - 59.13 лв. с ДДС

Възможно най-евтината с HDMI и DVI от сигурна марка.

марката може да е сигурна, но не и чипа, за толкова пари взима ати 5450 и то със сигурност няма да сдаде багажа, дори и с пасивно охлаждане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,минимум 2х4 или 8+8 по-късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.