Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , на 13 години съм висока 1,63 и тежа 65кг. Според мен това са много киограми .. и не е здравословно а и не е красиво от страни . Знам че не съм еднинствената която се бори с киограмите .. но искам да отслабна сега през летния сезон когато е най нужно красивата фигура за плажа. Моля не ми препоръчвайте лекарства или лекари .. Ако знаете някакви диети или упражнения моля кажете ми ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , на 13 години съм висока 1,63 и тежа 65кг. Според мен това са много киограми .. и не е здравословно а и не е красиво от страни . Знам че не съм еднинствената която се бори с киограмите .. но искам да отслабна сега през летния сезон когато е най нужно красивата фигура за плажа. Моля не ми препоръчвайте лекарства или лекари .. Ако знаете някакви диети или упражнения моля кажете ми ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беше пуснал още 2 теми  :D Ставаш сутрин рано и тичаш 5км. всяка сутрин :) Ще трябва да ядеш само салати със салам + сирене и лютеница  :lol6: Без хляб ! 

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има само едно лекарство и това е бягането и спорта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има само едно лекарство и това е бягането и спорта.

Точно така.Много движение, много зеленчук,и никакви тестени изделия.

Диетите за бързо отслабване стресират организма,а когато организма е стресиран ,след периода на диетата си наваксва ,че даже и се запасира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момиче най-добре само тичане. Аз не съм съгласен за това с диетите,защото ти ще ги спазваш докато постигнеш резултати , след това ще спреш и пак ще си качиш килограмите. По-добре редовно бягане около 1-2 километра на ден са достатъчни. А най-добре е 2 пъти дневно(сутрин и следобен) по 1-2 километра.

Друг е въпроса,че ти ще израснеш още (до около 1,70-1,72 м.) и малко ще отслабнеш.

Редактирано от DeathSkull (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За намаляване количеството на хляба съм съгласен, но не и да се отхвърли напълно, наблегни на тъмния хляб(ръжен, пълнозърнест), за сметка на белия. За упражненията, каланетика, фитнес, както каза и колегата тичане...хм, но само ако не живееш в голям град с мръсен въздух и не 5км, множко ми се струва поне като за начало, а колкото сама си определиш според възможностите. Натурално кисело мляко, такова което е с нормална, а не ниска, или твърде висока масленост(вариантите с 2% масленост стават идеално), също и наблягане на зеленчуците и лек отстъп от твърде сладките плодове. Месото също го намали, като наблегнеш на риба, пилешко... но бяло месо, а не от крилца и кълки. Също и телешко може, свинското го намали, или въобще престани да употребяваш, особено по-тлъстото (висменка, гърди, някои части от врат и прочие).

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е третата тема  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не е здравословно защо си го допуснала, ейй много се дразня така ядеш ядеш цяла година и после оооо  то лято идвало и бързо трябва да се свалят килограмите .Нали се сещаш че ще си ги качиш двойно после евентуално ако ги свалиш.Пък и си още на 13 организма ти тепърва има да се развива още

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За хляба се почти прави :) ... но безкрайно грешни, единственият хляб който е здравословно да се яде се прави от вода, бращно от динкел и малко сол. Забрави за тези "излишни килограми", не е теглото :). Тренирай яко, тичай не по 5 а по 20км, взпреки че много ме съмнява дори и да с 5 да се справиш точно в този момент. Яж естествена жива храна ... плодове зеленчуци не готвени. Не пий кола. :) И след 2 години ще се видим на някой маратон :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам що някои колеги си мислят, че като се говори за диета, се има предвид гладна диета с лишаване от храна, след приключването на която, ще има отново експоненциално надебеляване. Примерно моят съвет, който съм описал в предният коментар не е за диета, която да се упражнява временно и после изостави, а е съвет за трайна промяна на начина на живот.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Борбата с излишните килограми се нарича СПОРТ ;) и малко ограничаване с храната де :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля не ми препоръчвайте лекарства или лекари .. 

Вместо лекари и лекарства, по-добре е психолози и специалисти по правилно хранене ( не им знам заглавието на българси).

Може и без спорт на твоята възраст. Ако не те влече спорта, само ще ти тежи излишно да се мъчиш да тичаш. Иначе ако имаш възможност да ходиш на плуване, ще ти действа успокояващо и като ти е намален стреса, няма да папкаш много с цел успокоение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакви лекарства и никакви драстични диети!

Корекция на начина на хранене и повече движение са най-подходящи за твоята възраст.

Не е лошо да се консултираш с лекар диетолог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така.Много движение, много зеленчук,и никакви тестени изделия.

Диетите за бързо отслабване стресират организма,а когато организма е стресиран ,след периода на диетата си наваксва ,че даже и се запасира.

Това е така, колега,но сам виждаш по сайтовете какво предлагат за лесно отслабване. А не се мисли, че така си съсипват организма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мои познати и приятели отлабнаха с по 30-50 кг с една плодова диета за 2-6 месеца.трябва да поразпитам и ще пиша,че много много не се интерасувам от диети.Както казват не ядем брано,а драно..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мои познати и приятели отлабнаха с по 30-50 кг с една плодова диета за 2-6 месеца.трябва да поразпитам и ще пиша,че много много не се интерасувам от диети.Както казват не ядем брано,а драно..

ехоооо, детето е на 13 години

за какви диети говориш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зехтинът може да контролира апетита!

Така според учените се доказва, че ефектът на масленото насищане е по-резултатен от диетите от типа на протеиновата. Важно е да се знае, че ненаситените мастни киселини не се синтезират в човешкия организъм и трябва да се приемат с храната. Така отново стигаме до средиземноморската диета, която е богата на полезните растителни мазнини.

http://lekuva.net/54486/zehtinat-mozhe-da-kontrolira-apetita.html

Диета за бързо отслабване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Za vsici koito iska da oslabne sutrin po 1casa hladka voda s 1 limonov sok na gladno.

2.1

И след няколко месеца се отправете към гастроентеролог,  за да излекува гастрита, който най-вероятно може да получите.

Редактирано от pa-pa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.